Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Szükséges-e egy fiatalkorú...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szükséges-e egy fiatalkorú -nem kiskorú- (16 éves) lány esetében a szülői beleegyezés az abortusz elvégzéséhez?

Figyelt kérdés

Ha valaki megtisztel válaszával, kérem lehetőleg támassza alá egy linkkel is ahol írnak ezzel a konkrét kérdéssel kapcsolatban pár szót.



Előre is köszönöm a válaszokat!


2010. okt. 29. 19:57
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Linket sajnos nem tudok, majd írnak, de 18 év alatt szükséges, mivel az számít, hogy nagykorú-e az illető.
2010. okt. 29. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Bocsánat, 17 éves. Elírtam :)
2010. okt. 29. 19:59
 3/8 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm.
2010. okt. 29. 20:00
 4/8 Charlie Manson ***** válasza:
100%

www.harmonet.hu/szepseg-wellness/5502-az-abortuszrol-mindenkinek.html


Igen, szülői engedély kell, mivel 18 év alatt jog szerint még cselekvőképtelen a fiatalkorú.

2010. okt. 29. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez komoly dolog, szóval igen.
2010. okt. 29. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
76%

Igen, szükséges. Sajnos tapasztalatból írom.

17 voltam és az akkori pasimmal először szexeltünk. Ő nem akart gumit, de én erősködtem. Szex közben levette úgy, hogy nem vettem észre. A r.hadék még belém is ment. Utánna megnyugtatott, hogy most lett vége a menzeszemnek, nem lesz semmi baj...

Telefonon mondtam el neki, hogy terhes vagyok. Azóta nem láttam.

Sajnos olcsónak sem olcsó. Olyan 25-30E ft, hacsak nem beteg a baba. Akkor fizeti a tb.

Ha jól emlékszem kiskorúnál csak a szülő írhatja alá a nyilatkozatot, fiatalkorúnál a kismamának is alá kell írni, hogy beleegyezik.

Remélem segítettem. Kitartás! Sz@r lesz készülj fel!

19/l

2010. okt. 30. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
21%
18 év alatt biztos hogy kell, nagyon komoly dolog ezért nem dönthetsz ebben egyedül. Leszek olyan kedves hogy nem mondom el neked a véleményem az abortuszról inkább, de mindeképp mondd el szüleidnek minnél előbb!
2010. nov. 3. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
100%

A 16 éves KISKORÚ!!!!!


A fiatalkorú fogalma a Btk.-ban létezik.

2015. szept. 6. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!