Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez tényleg az én hibám? Olyan...

Ez tényleg az én hibám? Olyan nagy probléma ez?

Figyelt kérdés

A párom ötéves kislánya a hétvégén engem is felköszöntött anyák napja alkalmából, verset is mondott, sőt ajándékot is csinált nekem. :) Azt mondta, tudja hogy nem én vagyok az anyukája, de ugyanúgy szeret engem is, és köszöni hogy törődöm vele meg hogy szeretem őt. Persze nagyon örültem, még sírtam is a meghatottságtól.


Ma aztán felhívott a kislány anyukája, és elküldött a fenébe, hogy én milyen szemét vagyok, meg hogy ellene nevelem a saját gyerekét, és hogy miért nem állítottam le a kislányt azzal, hogy nem én vagyok az anyja és ne csinálja ezt.

Teljesen kiakadtam azon, ahogy az anyuka beszélt velem, szerintem semmi rosszat sem tettem, és inkább örülnie kéne, hogy jól kijövünk a gyerekkel. Az meg totálisan abszurd elképzelés, hogy állítsam le a kiscsajt, szegénynek biztosan nagyon rosszul esett volna.

Ugye nekem van igazam? Vagy tényleg vissza kellett volna utasítanom az ajándékot meg a verset? Ugye nem?



2014. máj. 5. 09:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
84%
Dehogy kellett volna leállítani a kislányt, meg elutasítani az ajándékot. Az anyja egy idióta. Tipikus, féltékeny arra, hogy a lánya téged is szeret, attól lenne boldog ha a kislány utálna téged. Természetesen neked van igazad, az anya meg egy barom, hogy nem a kislány érdekeit nézi.
2014. máj. 5. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
92%
nyugi anyuka csak féltékeny. neked van igazad
2014. máj. 5. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
1%
Hát nem csodálom, hogy kiakadt az anyja. Nem te vagy a hibás, hanem az apja. Gondolom ilyan kisgyerek ezt megbeszélte előre az apjával, vagy legalábbis látta az apja, hogy készíti az ajándékot. Neki kellett volna leállítani.
2014. máj. 5. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
95%

Mióta vagytok együtt?


Sok anyukanak rosszul esik, ha a gyereke szereti az "ellenséget", plane ha ezt anyáknapjan eszebe jut kifejezni..... Anno az en anyám is kiborult, mert rajta kívül apám feleségét is felkoszontottel, sot, a gyakorlati helyemen a közvetlen főnökömet is, mert annyira jo volt velük a viszony es mindketten ugy gondolkodtak rólam, mintha a gyerekük lettem volna.

Mondjuk anyámnak eszebe nem jutott volna bárkit is felhívni es elhordani emiatt, csak nekem mondta, hogy rosszu, esett neki,

2014. máj. 5. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
45%

Az édesanya viselkedése érthető, de te is jól csináltad. Gondolj bele, az ő kicsi lánya egy másik nőt is (majdnem) úgy szereti, mint őt...

Ez mind a négyőtöknek kő kemény lesz (Neked a párodnak, a lányotoknak, és az édesanyjának). Ha az ilyen helyzeteken nevetni tudtok, akkor könnyebb lesz

2014. máj. 5. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
10%
Miota vagytok egyutt a paroddal? Mert ha egy rovid kapcsolatrol van szo nekem sem tetszene. Felnek hogy a lanyom megszeret es ti meg szet mentek a kislanynak meg fajdalmat okoznatok.
2014. máj. 5. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Két és fél éve vagyunk együtt, ősszel lesz az esküvőnk.

(Ők négy éve váltak el egyébként.)

2014. máj. 5. 09:51
 8/13 anonim ***** válasza:
90%

Nem vagy hibás!

A féltékenységet nem tudja mindenki legyőzni, majd egyszer talán anyuka megérti milyen szerencséje van, hogy a gyereke nem szenvedni jár a láthatásokra. Örülhetne inkább, hogy szeretet veszi körül a gyereket.

2014. máj. 5. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
93%

A kislány ezerszer értelmesebb és érettebb az anyjánál. Neked van igazad, Te viselkedtél egészségesen.

A nő egyedül van a kislánnyal? Neki ő a családja, hirtelen felindulásból hívott szerintem, rossz lelkiállapotban van, szerintem egyszer majd mondd el neki, hogy nem neveled ellene, nem szereti őt kevésbé a kislány attól, hogy többen vagytok neki.

2014. máj. 5. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem igazad van. A kislány szeretettel ajándékozott meg, nem lehet az ilyet elutasítani. Igazán mindegy kinek ad ajándékot, anya úgyis csak egy van. Ezt kéne belátni az anyukájának, hogy te sosem veszed el az ő helyét.

Két éve vagyok egy többgyerekes férfi felesége, amikor mi összeházasodtunk ők már 10 éve el voltak válva. Szoktam kapni anyák napi kedvességet a gyerekektől, de biztos vagyok benne hogy ezt otthon titokba tartják, mert az anyjuk óriási balhét csinálna belőle. Pedig nem tekintenek ők engem az anyjuknak, én sem őket gyerekeimnek, inkább barátok vagyunk. Ez tőlük csak egy kedves jelzés, hogy elfogadtak, kedvelnek.

2014. máj. 5. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!