Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetek azellen, ha nem...

Mit tehetek azellen, ha nem az iskolában vagy más közösségben terrorizálnak, hanem idehaza? (Nem írtam regényt! ) 18 / F

Figyelt kérdés

Édesapám meg édesanyám 5 éves koromban elváltak. Nem mesélem el az egész élettörténetemet, a lényeg a lényeg, hogy anyukám egy másik kontinensen lakik, most apukámmal élek, az új feleségével, és 4 minden rosszra hajlamos, de amúgy aranyos féltestvéremmel.


Apám felesége egy fúria, és amikor meghallom a hangját, már rosszul leszek. Mikor még nem házasodtak össze, és még kb. 8 éves voltam, már akkor is vert, de azóta terrorizál igazából. Volt olyan időszak amikor a dolgaimat lopdosta meg dugta el. Anyukámat is rendszeresen szidja nekem, vagy amikor még volt barátnőm, és 1,5 éves járás után el merészelt hozzánk jönni, akkor úgy leordított minket, és úgy elküldte a barátnőmet, hogy sírvafakadt. Illetve még hadd ne soroljak fel minden sérelmet... Másokkal egyébként nagyon rendes, csak velem nem.


Apám magas beosztású ember, de egyébként rendkívül okos a saját szakmájában (a nevét nem írom le, de pártpolitikától független dolog, szóval tényleg a tehetsége miatt jutott oda, ahova). Ezen kívül "rend és fegyelem" mániás, ami nem is lenne baj, csakhogy mániája, hogy minden - így a család is - tökéletes legyen. Az, hogy a felesége hogyan viselekdik velem természetesen nem tartozik a tökéletes család jellemzői közé, de ő ezt úgy oldja meg, hogy nem vesz róla tudomást, csak mondja nekem, hogy ne foglalkozzak vele, "nyeljem le".


Én beszéltem már erről szinte mindenkivel (család, barátok...), de senki sem fog nyílván nyíltan apám felesége ellen forudlni, én meg cselekvésképtelen vagyok. Régen még naív módon magával a fúriával is próbáltam beszélni, de soha nem tudta konkrétan megmondani hogy mi a baja, csak ilyen tipikus nőcis szövegekkel válaszolt ("ha magadtól nem veszed észre magad, akkor blablabla...").


Egy ideje ha itthon vagyok nem is mozdulok ki szobámból (mellékhelyiséget, zuhanyzót meg konyhát kivéve). Viszont nem érzem, hogy bármit is elrontottam volna, hiszen jó tanuló vagyok, magamnak főzök és takarítok, és csak egyszer jöttem haza olyan részegen, hogy azt sem tudom hogy hol vagyok (amire nem vagyok büszke, de akkor sem hánytam, meg ilyesmi, csak reggel az ágyban találtam magamat), és kábítószert meg cigit sem használok.


2014. máj. 9. 15:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
86%
Hát erre nagyon nincs megoldás. Hogy miért ilyen? Valószínűleg ha rád néz folyton az apád ex-nejére emlékezteted. Erről nem tehetsz.
2014. máj. 9. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
88%
Mit tehetsz: a buta emberekkel, mint ez a nő, semmit. Próbálj minél hamarabb a saját lábadra állni és elköltözni akár sulit használva kifogásnak.
2014. máj. 9. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Őszödi Ferenc ***** válasza:
44%

Nem értem az ilyen embereket. 18 éves férfi(?) vagy, és azon picsogsz, hogy a gonosz mostoha tönkreteszi az életedet?

Keresd meg a tökeidet, és szívasd ott, ahol csak tudod. Ha nagyon felkúrja az agyad a böszme, akkor pedig 5 percen keresztül, 10 centiméteres távolságról ordíts az arcába, lehetőleg 70 decibellel, vagy hangosabban.

Neked van farok a lábad között, viselkedj is úgy!

2014. máj. 9. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 renji7575 ***** válasza:
100%

Készítsd ki.. Tükrözd a viselkedését.. Mutasd meg hogy mekkora egy kretén. Ne hagyd hogy övé legyen az utolsó szó.. Próbálj meg vele a lehető legirritálóbb módon viselkedni.. Amikor már beleesik abba a fázisba hogy már nemtudja mit mondjon akkor mond meg neki hogy róla koppintottad a stílusát.. Ha nagyon ki sikerül készítened akkor apádhoz fog fordulni.. Állandóan rólad fog beszélni.. Próbáld megmondani apádnak hogy csak eljátszod az ő szerepét és nem állsz le amíg nem ismer magára.

Addig kell szekálni a ribizlit amíg van kedve megjegyzéseket tenni és beszólogatni.. A célod legyen az hogy többet hozzád se szoljon.. Ha elérted akkor hivatalosan is egy igazi troll lesz belőled:P

Akivel nem lehet értelmesen megbeszélni a dolgokat azzal ilyeneket kell csinálni, kicsit radikális megoldás.. De ha minden kötél szakad akkor ajánlom neked ezt a lépést^^

2014. máj. 9. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy ő egy nő, és anyuka... Nagyon szívesen beleordítanék a fejébe, de az előbb írt okokból én húznám a rövidebbet.
2014. máj. 9. 15:51
 6/11 renji7575 ***** válasza:
Nem kell ordibálni vele.. csak tükrözd a személységét.. Hidd el nem fog neki tetszeni
2014. máj. 9. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Őszödi Ferenc ***** válasza:
100%

A kifogásokkal nem jutsz előbbre.

Legyél vele kőbunkó, igazi tajparaszt. Olyan, mint a lézerjani. Neked vannak tökeid, itt csak ő vezsíthet.

2014. máj. 9. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Szerintem ha most érettségizel,akkor legyél azon, hogy próbálj dolgozni,bekerülni egy egyetemre másik városba...
2014. máj. 9. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 renji7575 ***** válasza:
Atyám.. Miért választja mindenki a menekülést.. Hát nincs senki sem aki kiállna magáért?
2014. máj. 9. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Én a helyedben jól elverném és 10 szeresen vissza adnám neki amit ő tett. Hiszen csak a mostoha anyád,én a helyedben nem sajnálnám
2014. máj. 9. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!