Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tolerálnátok, ha a...

Hogyan tolerálnátok, ha a szüleitek lopással vádolnák meg a barátodat? Sajnos már több esetben előfordult, az eltűnt dolgok pedig mindig megkerültek, és ennek ellenére ha vmit nem találnak egyből azzal terrorizálnak, hogy bizots a barátom lopta el.

Figyelt kérdés

Én nemtudom más hogy van ezzel, de engem ez annyira dűhít, olyan hihetetlenül rossz érzés, hogy legszívesebben elköltöznék. Én nemtudom, ez mennyire normális viselkedés. Több mint egy éve vagyunk együtt, én még érlelni akarom a kapcsolatot házasság előtt és akkor a szüleim ezzel olyan mintha válaszút elé állítanának, hogy válasszak köztük., mert ha én összepakolok és elmegyek feléjük nem fordulok, hiszen házasodni én még nem akarok, ők pedig tudom, hogy az együttélést nagyon de nagyon nem tolerálják....

Nagyon kiváncsi lennék, hogy mások mit reagálnának ebben a helyzetben, illetve mennyire tartaná normálisnak az ilyen szülőket!!!!


2012. aug. 6. 16:01
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
95%
Eszembe jut erről egy ismerősöm története. Náluk is tűntek el a dolgok, de amikor elkezdődött ezek miatt a balhé, akkor valahogy mindig vissza/előkerültek a dolgok. Aztán egyszer ugyanez történt, de nem sikerült a visszacsempészés, mert a barátnőt elkapták. Természetesen nem akarom vádolni ezzel a barátodat. Nem tudom hogy hány éves vagy, de én hiszek abban hogy mindent meg lehet beszélni felnőtt módon. Üljetek le mindannyian és elő a problémákkal, mert lehet hogy ezzel csak elfednek valamit, például hogy nem szimpatikus nekik a barátod, viszont akkor ki kell fejteniük hogy miért és aztán ennek fényében jöhet a következő lépés.
2012. aug. 6. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
44%

Te ismered a barátodat, ugye? Megbízol benne? Tudod, hogy soha nem lopna? Nos, akkor anyut és aput alaposan helyre kell tenni. Ha voltak annyira gerinctelenek, hogy a hamis vád mellé még a háta mögött is tették ezt, akkor bizony le kell ülni négyesben és tiszta vizet önteni a pohárba.


Egyébként egyszerá a dolog: mondd meg a szüleinek, hogy ha szerintük a barátod lop, akkor jelentsék fel a rendőrségen.


És döntsd el, hogy felnősz végre, a magad útját járod, felvállalod a döntéseidet és az azokért való felelősséget, vagy továbbra is apunak és anyunak akarsz megfelelni. Mit érdekel az téged, hogy nem szólnak hozzád, ha te azzal élhetsz, akit választottál, és akivel szeretitek egymást? Majd megbékélnek idővel. Nincs az a harag, ami el ne múlna.


A lopással vádolás nagyon súlyos dolog, ugye, tudod? ha van alapja, akkor baj van a sráccal, ha nincs, akkor a szüleiddel.

2012. aug. 6. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
93%

egy jó példa ha lop:

tegyetek egy szobába egy ezrest,ne feltünően,de látszódjon,hagyd ott a szobában a barátodat,ahova a pénz rejtettétek. kb 5-10 percre. zárd rá az ajtót azaz hajtsd be. ha eltűnik lop..:(

2012. aug. 6. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
94%

Ne felejtsd el felírni a pénz sorszámát....


Ez akár melyik oldalról nézzük -már mint a lopás vagy rágalmazás- aljasság egy családban.

Én is azt mondom, ha még egyszer előfordul hívjátok ki a rendőrséget.

Derüljön ki az igazság. Te sem szeretnél hazug és tolvaj embert magad mellé egy életen át, ha pedig a szüleid ármánykodnak,.... jól írja a Biblia:"..elhagyja apját anyját és ragaszkodik az ő társához" Gondolom neked is megváltozna a véleményed a szüleidről ha kiderülne hogy miben mesterkednek.

Sajnállak nagyon, de ennek végére kell járni!

2012. aug. 6. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
"skandináv"?
2012. aug. 6. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
53%
A kérdésből nekem nem "visszacsempészés" jut az eszembe, hanem hogy a szülők trehányak és nem tudják mit hová pakolnak. Nincs más oka is annak, hogy a barátodat gyanúsítják? Olyanra gondolok, hogy kisebbségi és a szüleid kicsit rasszisták, ismerik a srác szüleit és velük nincsenek jóba, esetleg a srácnak nincs jó hírneve, esetleg túl nagy korkülönbség? Az, hogy úgy gondolják, hogy a barátod lop tőlük, az erősen azt mutatja, hogy nem bíznak benne. Próbálj meg közös programokat szervezni, vagy ha nálatok van, akkor beszélgessen a szüleiddel, esetleg segítsen nekik (pl. fát pakolni, lakást/kerítést festeni vagy ami akad) hogy lássák a szüleid, hogy megbízható.
2012. aug. 6. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
76%

Nálunk is bármi eltűnt egyből a barátomra kenték, mocskolták. Ismerem barátomat, soha nem lopna, pláne nem tőlünk. Kiálltam a barátom mellett, mondtam h hiába kenik rá, biztos h nem ő volt. De aztán kiderült a tettes, és a tesóm volt :DD Azóta mélyen hallgatnak a lopós témáról.

Figyelj, ha tényleg a szüleid ok nélkül gyanúsítják a barátodat, úgyis visszakapják az élettől ezt a rosszindulatú hozzáállást, csak úgy mint az én szüleim visszakapták azzal, hogy a gyerekük a tolvaj, nem pedig az idegen.

2012. aug. 6. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
de nem lophat, mert ritkán jár nálunk!!!!!! Nem is járt nálunk mikor előkerülnek a dolgok. Szóval pl. nálunk járt a barátom hétfőn, anyu szerdán jelenti h nem talál vmit, aztán csütörtökön előkerül, de a barátom van, hogy még a városban sincs mert elutazott valahova és nicns kulcsa a házhoz és van egy kutyánk ami ugat mint a nemtudom mi, szóval biztos h nem mászik be az ablakon a barátom, tekintve, hogy a szüleim nyugdíjasak, nem dolgoznak, éjjel-nappal a szobájukban ülnek, itthon vannak, ezért agyrém ez az egész!!!!!
2012. aug. 8. 13:52
 9/14 A kérdező kommentje:

ez a téma már számtalanszor előjött, mindig kitalálnak valamit rá, és amikor magyarázom nekik, hogy mekkora baromságokat bezsáélnek, vegyék már észre magukat még nekik áll feljebb.

Csak nem tudom mi lenne, ha amikor én járok a barátom rokonainál engem vádolnának meg ugyanígy....

a másik meg, a legutolsó pasiról aki esélyes lett volna kapcoslatra, kiderült, hogy embert ölt, a mostani barátom meg nagy jótékonykodó,sokszr már az agyamra megy, és még ennek ellenére is ilyenekt feltételeznek róla.

De rájöttem már, h a szüleim ilyenek, képmutatókaők is és nem társasági emberek. Ők ketten imádják egymást, de egyébként társadalmi szemszögből nézve egy nulla az életük. Soha senkivel nem beszélgetnek, ha jön vki hozzánk csak óbégtanak mindig, nem bírnak idegeneket elviselni. velük vannak gondok....

2012. aug. 8. 13:56
 10/14 A kérdező kommentje:

mondok egy meredek példát.....pl. barátom magas, és mikor wc-re ül, az ablakot be kell zárnia, különben beverné a fejét felállás közben. Anyu meg erre azt modnja, h a baráto mgonosz, direkt zárja be az ablakot, h a büdi ne menjen ki és anyu sazgolja az ő büdijét.

Na mikor anyám ezzel előállt már godnolkodtam h vegyek e neki vmi gyógyzsert

2012. aug. 8. 13:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!