Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek lehetséges, hogy...

Kybs kérdése:

Szerintetek lehetséges, hogy valakinek a nagymamája 127 évesen haljon meg?

Figyelt kérdés
( Úgy, hogy az unokája 6 éves.)

2014. máj. 10. 19:44
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
127.évesnek nem unoka, úkk unokája van! Igen valószínű, ha tudja bizonyítani a szúlet.any. kivonattal! (amit ÉN nem hiszek el)
2014. máj. 10. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Elméletileg lehetséges.


Az, hogy az ember milyen hosszú ideig él, az az életviszonyaitól és a genetikai adottságaitól függ.


Én is úgy emlékszem a legidősebb ember, egy francia nő (Jeanne Calment), 122 évig élt. Tény, hogy jómódú férjet fogott ki, és kényelmes élete volt. Zongorázott, teniszezett, úszott, görkorcsolyázott, biciklizett. Szívesen járt az operába. Mivel vagyonosak voltak, biztosan volt személyzete a házban, tehát nem kellett főznie, vagy takarítania. Egyetlen leánya viszonylag korán meghalt, tüdőgyulladásban. A férje 74 éves korában élelmiszer mérgezés folytán elhalálozott, és Calment asszony nem ment újra férjhez. A francia hölgy nővére 87 évesen halt meg. Az édesapjuk is magas kort ért el, 93 éves volt, amikor meghalt. Az édesanyjuk 86 éves korában halt meg.

Annak ellenére, hogy 21 éves korától dohányzott, és saját bevallása szerint, semmi különöset nem tett az egészsége megőrzése érdekében. 85 évesen még vívást tanult, és még 100 évesen kerékpározott. 115 évesen olyan szerencsétlenül esett el, hogy az operáció után rokkantszékbe kényszerült. Amikor meghalt - 122 évesen - gyakorlatilag vak volt, és szinte teljesen süket, de az elméje teljesen jól működött. Őszerinte, a hosszú életét 4 élelmiszernek köszönhette: egy speciális, minőségi bornak Portugáliából (Portói édes bor), a fokhagymának, zöldségeknek és az oliva olajnak.


A kérdésedet nagyon jónak tartom, mert magam is elgondolkoztam azon, hogy én személyesen mit tehetnék annak érdekében, hogy sokáig, egészségesen élhessek.

2014. máj. 10. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
Mivel akkor is nagymama valaki, ha a FIÁNAK születik gyereke, ezért böven lehetséges, amennyiben a fiának 60 évesen lett fiúgyereke, aki szintén 60 évesen lett gyereke, akkor belefér. Az más kérdés, hogy megéli-e valaki a 127 éves kort.
2014. máj. 10. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Én vagyok megint, a 12-es válaszadó. Lefelejtettem valamit: a világ legidősebb anyája 67 éves (egy romániai professzornő). Ha a lánya 54 évesen szülne, akkor a nagyi - ha megéri - 121 éves lenne. Ha a nagymama megérné a 127-et, akkor az unoka 6 éves lenne.


Még annyit, hogy a várható élettartam évről évre emelkedik (1900 óta a duplájára nőtt!!!), ami elsősorban a betegségmegelőzésnek köszönhető. Tehát nincsenek, legalábbis Európában nagy járványos megbetegedések, és (világ)háború. A nők átlagban pár évvel tovább élnek, mint a férfiak.

2014. máj. 10. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Matematikailag lehet összelehet hozni, de valóságban ilyen nincs. Már a 90 évet sem sokan élik meg, azok nagy része meg már agyilag is nagyon leépült, nem hogy 126 évet.
2014. máj. 10. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!