Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nálatok is a nő dolga, hogy...

Nálatok is a nő dolga, hogy kitalálja a szülinapi, stb ajándékot mindenkinek?

Figyelt kérdés

Életem párjával együtt csomagban járt a családja.akik semminek nem örülnek.De ajándékozni muszáj,mindig családi banzáj van,szülinap,névnap,karácsony. (szerencsére a húsvét-mikulás letudható csokival, az anyák napja virággal)

ÉS mindig nekem kell kitalálnom mit ajándékozzunk nekik,persze úgysem örülnek,megy a fintorgás.

(én rokonságommal nincs ilyen baj,mi megegyeztünk,hogy jelképes ajándékokat adunk,megvan ki milyen csokit szeret és kész,csak a gyerekek kapnak rendes ajándékot)


Nálatok is a nő dolga az ajándék kitalálása mindenkinek?



2014. máj. 12. 10:17
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Igen, ez nálunk is így van:-)
2014. máj. 12. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Nálunk a férjemnek sokkal jobb ötletei vannak, hogy kinek mit ajándékozzunk, ezért nálunk inkább ő találja ki, hogy mi legyen az. Ti nem tudjátok megbeszélni a családjával (elsősorban a párodnak kellene), hogy csak jelképes ajándékozás legyen köztetek? Mi ezt tettük, mert sógoromék tehetősek és úgy képzelték, ha ők tudnak egy-egy szülinapra, karácsonyra nagy ajándékokat vásárolni, akkor mi képesek vagyunk a felét állni, de ez nincs így. Ők mosógépet, tv-t, étkezőgarnitúrát stb. gondoltak egy-egy ünnepeltnek venni. :)
2014. máj. 12. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Áhh,sajnos velük nem lehet.

Így kapjuk mi is a felesleges drága ajándékokat,amiket vagy eladok vagy továbbajándékozok(szerencsére számon nem tartják).

2014. máj. 12. 10:28
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is így van.

Én szeretek készülődni, tervezni egy ünnepre, a menüt, a dekorációt, mindent. A páromat ez hidegen hagyja, persze ha megkérem, akkor segít az ünnepi készülődésben, de maga nem csinálna belőle nagy ügyet. Képes volt anno január elején feldíszíteni a karácsonyfáját :)


Szerintem azon sem lepődne meg, ha karácsonyra tökfőzekék lenne :)

2014. máj. 12. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Nem, nálunk nem. Nálunk közösen vagyunk tanácstalanok, hogy kinek mit. És általában vásárolni is együtt megyünk, majd közösen szorítjuk a fogunkat, hogy vajon tetszik-e az ünnepeltnek vagy sem. :)
2014. máj. 12. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Az ünnepre készülődéssel nincs baj,én imádok diszeket késziteni,párom pedig lelkesen segit,sőt,nekem ajándékon már jóelőre gondolkodik,figyeli miket mondok,mire vágyok,jegyzetel (egyszer mosásnál a zsebében maradt a kis papirja,amire fel voltak irva miket mondtam,én elolvadtam).

Nálunk a baj azzal van,hogy a családjának nem tudok mit kitalálni már (szülők,nővére,annak a férje,nagyszülő).

Hasznos legyen,mutogatható legyen ha vendég megy,értékes legyen,ne foglaljon nagy helyet,menjen a lakás szinösszeállításához,és pont olyanra vágyjanak.

És itt meg vagyok lőve,mert mindig kapunk olyan megjegyzést,hogy pirosban jobb lett volna, x márkát ők jobban szeretik,a zsuzsikának is ilyen van és hogy néz ki hogy egyforma van a szomszéddal...

És elmegy a kedvem az egésztől...

2014. máj. 12. 10:50
 7/19 anonim ***** válasza:

A ferjemet nem erdekli az ajandekozas, ha erre gondolsz.

"Az en vilagomban" (mert en ott elek!) ez senkinek sem "dolga", az ajandekot szeretetböl adom es idöm függvenyeben igyekszem kitalalni a legmegfelelöbbet. Akinek es amikor nem vagyok kepes szeretetböl, annak, szokasbol. Ez annyit jelent, h a gyerekeim születese elött az ev barmely napjan lattam vmit, ami Xnek szuper, azt akar honapokkal elötte megvettem es tuti telitalalat is volt, most meg altalaban fontosabbak a gyerekek, igy penzt vagy utalvanyt adok, ami sztem meg hasznosabb, mint egy kütyü, ami csak terhere lenne.

Tudom magamrol a tovabbajandekozasra varo kütyükröl, a regi hazunk pinceje tele van ezekkel. A legidegesitöbb az ujonnan ("olcson") vett gyerekruhak, ami szerintük majd egyszer jo lesz, es pl ez telre esne, de nyari ruha, vagy egyszerüen nincs ra szükseg, vagy szük, vagy bö lesz majd 5 ev mulva, mire belenö...stb. (A ferjem rokonsagaban ti. nem szokas megkerdezni, mire van szüksegünk, tölük van par taska cucc, a legtöbbje anyosomtol.)

Sztem azzal majdnem minden nö igy van, h a sajat csaladjaval jobban meg lehet beszelni barmit, mert a rokonsagi fok miatt közvetlenebb vagy, a masik rokonsag meg ezen tul pluszban, röviden fogalmazva anyosjatekszabalyott is.

Hozzateszem, en a 2 közül jobban örülök penznek, mint utalvanynak, mert rengeteg idö indulas elött az aktualis utalvanyt keresgelni (mivel nem azonnal vasaroljuk le, hanem amikor szükseg van ra), de erre eveken at utalgattam, szova tettem, megis ugye közhely, hogy "penzt ne", igy tovabbra is ezt kapjuk. De a mar majdnem odivatu, vastag (telies) salnak sem veszem hasznat, amit a sogornömtöl kaptam aprilisban, es ugye milyen "telitalalat"-nak allitotta be a rokonsaga. (A prospektusban lattam elötte learazva parban, es a masik, jobban kinezöt akarta csak maganak, csak ezert pont ezt kaptam, de ezt csak en tudom.) Vagy a kek szobadisz, ami szinben sehova sem passzol, de az elsö haznunkat egyebkent az altaluk ajandekba kapott kütyük, hatalmas kepek "diszitettek", amiben en legalabbis nem is ereztem jol magam, nem az en izlesem.

Tehat röviden a tapasztalatom: aki igy all hozza, annak ennyit jelent az ajandekozas, nem kell ebböl többet kihozni vagy netan "megtanitani" a masikat az ajandekozas örömere, nem a mi feladatunk.

Neked azt tanacsolnam, h

1. ne akarj megfelelni (nem fogsz, sosem),

2. az ajandekozasban se akard a te csaladod szokasait a masik csaladban ervenyesülni, hanem igazodj hozzajuk. Azaz ne azt keresd, h 5letes legyen meg hasznos...stb, hanem javasolnam minel egyszerübben, h ne jelentsen külön problemat neked: a penzt vagy az utalvanyt.

2014. máj. 12. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Gondolom éppen azért nem akar, nem tud a férjed ebben részt venni, mert már ugyanúgy neki is terhes ez az egész és fogalma sincs, mit kéne venni a családjának. Ezért inkább kimarad belőle. Miért nem lehet velük megbeszélni, hogy legyen jelképes ajándék?
2014. máj. 12. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Tudom hogy páromnak is terhes az egész dolog,ha kitalálom,hogy mit kapjanak,akkor szó nélkül felkutatja,elmegy érte,stb,csak kitalálással van baja.


volt már kezdeményezés részünkről,hogy térjünk át a jelképes ajándékozásra,felnőttek vagyunk,tényleges ajándékot csak a gyerek kapjon (párom nővérééknek van csak gyerek,ő az egyetlen aki mindig szivből örül),de le lettünk hurrogva,hogy ünnep=ajándék.

Tavaly anyós szülinapjára elfelejtettem időben gondolkodni,előtte egy héttel lebetegedtem,páromra maradt,ő pedig ötlet hiján vett egy nagy csokor virágot,és nélkülem ment felköszönteni (én még dögrováson voltam).Szegénykém majdnem sirva jött haza,hogy az anyja letámadta,hogy egyrészt én miért nem mentem,másrészt hol a rendes ajándék...Ezért nem is nyúzom hogy ő találjon ki valamit,elég neki lelkileg túlélni a családját.

2014. máj. 12. 11:08
 10/19 anonim ***** válasza:
Nálunk is én találom ki mindenkinek, mert a vőlegényemnek minden mindegy, nem tud dönteni, neki minden megfelelne. :D Szerintem általában így szokott ez lenni. Nálunk az én szüleimmel szoktunk gondban lenni, mivel eléggé tehetősek és mindenük megvan, a nagy dolgoktól egészen a kicsiig. Mert amint elfogy valami, vagy eszükbe jut, hogy jól jönne nekik, már meg is veszik maguknak. Így náluk kell agyalni sokat, de mindig megoldjuk. :)
2014. máj. 12. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!