Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szülinapi buli! Hogyan kezelje...

Szülinapi buli! Hogyan kezeljem a helyzetet, hogy mindenkinek jó legyen?

Figyelt kérdés

7. szülinapi bulit rendezünk a fiamnak, az első "nagyszabású" bulija, és a vendéglistát ő állíthatja össze. Na most az osztályából 1 kisfiú kivételével mindenkit meg akar hívni, ez 20 fő, ami nem is lenne baj, számoltunk ennyi gyerekkel, de ugye ott van az az 1, akit nem szeret.


Nem nagyon ismerem ezt a kisfiút, sem a szüleit, mert pár hónapja jött az iskolába, nem nagyon beszéli a nyelvet(külföldön élünk, ő román), és elég csendes, visszahúzódó fajta, ahogy az első benyomásokból lejön. Azt tudom, hogy nincsenek barátai, nem fogadta be a közösség. Én hiába mondom a fiamnak, hogy nem szabad kiközösíteni a másikat, nyilván nem fog melléállni, mikor a többi barátja azt mondja, ne tegye.


Kérdezgetem, hogy biztosan nem akarja-e elhívni, de azt mondta, nem, az meg olyan kellemetlen, hogy mindenki ott van az osztályból, csak ő nem. De ugyanakkor a fiam bulija, és meg lett neki engedve, hogy azt hívjon meg, akit akar, és hiába is hívnám el ezt a kisfiút, ha a többiek nem foglalkoznának vele és rosszul érezné magát.


Hogyan hathatnék a fiamra? Ti hogy kezelnétek ezt az egész helyzetet? Hagyjam rá?


2011. máj. 14. 12:03
 1/4 anonim válasza:

hu nehéz helyzetben vagy, ez az ő bulija de sajnálnám azt a gyerkőcöt gondolom te is. én a helyedben megpróbálnám meggyőzni a fiamat s hogyha belemegy akkor valami társas játékot kellene kitalálni hogy ne maradjon ki az a kisgyerek se

kérdezgesd hogy miért nem szereti azt a gyereket, talán ha mélyebben belementek a témába akkor fel lehet oldani a feszkót, esetleg próbáld neki elmondani hogy mindenkinek más a természete és így kell elfogadni

nekem még nincs gyerekem úgyhogy nemtudom hogy egy ekkora gyerekkel ezek lehetségeseke...

sok sikert

2011. máj. 14. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szegény román kisfiú, sajnálom. Én mindenképpen próbálnám összehozni a gyerekeket, szörnyű érzés lehet kiközösítettnek lenni...ráadásul ő egyedül.
2011. máj. 14. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Hát igen, én is sajnálom nagyon. Nehéz lehet neki egyedül, mert egy nemzetközi iskolába jár úgy, hogy nem beszéli az oktatás nyelvét, most tanulja. Nem nagyon tud kommunikálni sem a többiekkel, ez is lehet az oka, hogy nem fogadják be.


A szülei rendesnek tűnnek, de ők is érzik, hogy kicsit ki vannak nézve (sajnos a szülők többsége sznob, és titkon eléggé lenézik a közép-európaiakat, minket is csak azért nem, mert a férjem idevalósi).


Most azt találtam ki, hogy rábeszélem a fiamat, hívjuk át ezt a kisfiút játszani. Úgyis nagyon szereti, ha jönnek hozzánk a barátai. Talán ha a többiek nincsenek itt, ő is könnyebben barátkozik majd vele, mert egyébként nagyon kedves az emberekkel, nem jellemző rá ez a kiközösítés.


A buli másfél hónap múlva lesz, addig még akármi lehet. :)

2011. máj. 14. 14:29
 4/4 anonim ***** válasza:

Játssz vele szerepjátékot!

Beszélgetés közben vezesd rá a fiadat arra, hogy milyen rossz lehet, annak a kisfiúnak így kiközösítve.

Próbáld úgy megértetni vele, hogy képzelje el magát a kisfiú helyében, milyen rossz lenne neki, ha 20 ember kiközösítené, és nem játszana vele sosem, stb., stb.

Akár tényleg el is játszhattok egy-egy ilyen helyzetet egymás között, hogy jobban ráérezzen, milyen nehéz is így iskolába járni.

A lényeg, hogy ő vegye fel a kitaszított kisfiú szerepét, aki még beszéddel sem tudja megértetni magát, stb.

Remélem így sikerül.

Ha magát a szerepjátékot nem is tartod esetleg jó ötletnek, a beszélgetést kettőtök között akkor is erre hegyezd ki. Aztán esetleg el is viheted oda a beszélgetést, hogy esetleg pont ő tudna ennek a kisfiúnak segíteni beilleszkedni...

2011. máj. 14. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!