Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ekkora különbségek vannak az...

Ekkora különbségek vannak az emberek között?

Figyelt kérdés
Lehet, hogy kicsit furcsa a kérdésem, de igazából nagyon érdekesnek tartom, ahogy 1-1 korcsoportba tartozó emberek élete ennyire változatos. Van, aki 16 évesen már javában benne van az életben, van, aki ennyi idősen még komolyan játszik és mókázik. Van olyan, aki 20 évesen gyereket vállal, férjhez megy és van olyan is, aki ilyenkor még épphogy tervezgeti a jövőjét. Vannak olyanok, akik 25 évesen még gyereknek érzik magukat és olyanok is, akik már több gyermekes családanyák. Ti nem tartjátok ezt érdekesnek?:) Vannak bizonyos normák, amik szerint élnünk kéne vagy tényleg minden ember gondolkodásmódja ennyire változó? Csak azért tettem fel ezt a kérdést, mert én például 24 éves vagyok és annyira rá vagyok még szorulva a szüleimre. Nem anyagilag, hanem érzelmileg, én vagyok az ő kicsi lányuk, hiába végeztem már el az egyetemet, élek külön és van saját állásom:) Mostanában tört rám ez az élet értelme keresés, a miértekre próbálok válaszokat találni, noha mindig is filozofikus alkat voltam. Az embernek aszerint kell élnie, hogy hogy érzi jól magát vagy adnia kell a külső kritikákra? Egyik nap például találkoztam egy velem egykorú lánnyal, akinek már 2 kicsije van és fura látni, hogy mennyire jó családanya már ilyen fiatalon is és nekem személy szerint mennyire más az értékrendem. Például én nagyon sokáig szeretnék még független lenni, szeretnék sokat utazgatni, hogy megismerjek más embereket, kultúrákat, szeretném, ha egyszer sikeres újságíró lenne belőlem stb. Szóval csak arra akarok kilyukadni, hogy mi lesz, ha én így élem le az életemet? Ha 30 évesen is még farmerben és tornacipőben rohangáló lány leszek, aki tombol a koncerteken és Fradi meccsekre viszi az unokaöccsét? Mennyire fognak másképp nézni rám azok, akiknek már több gyerekük és férjük lesz annyi idősen? Nagyon boldoggá tesz az emberek sokszínűsége, de lesz nekem abból valami hátrányom, ha én másképp élem az életemet?
2009. dec. 27. 23:51
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
86%
Teljesen megértelek :( Sajnos muszáj adni másokra, ha nem tennénk mindennek megszólnának...volt már ilyenben részem :( Én 21 vagyok, jelenleg egyetemi hallgató. Teljesen megértelek, engem is boldogít az emberek sokszínűsége, de képtelen vagyok elfogadni, hogy a sok magát boldognak mondó idióta barom másokat les és szól meg, holott semmi köze semmihez. Ha senki nem szólna bele más dolgába, akkor csodálatos lenne minden :)
2009. dec. 27. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem kell adni másokra. A te életed a tiéd, neked kell megtalálnod, mi az ami jó számodra. Mindenki egy külön egyéniség,különböző célokkal, érési idővel. Nincs ebben semmi nehézség. Másokra alapozni pedig szinte egyenlő önmagad feladásával. Nem a mások akarata szerint kell élni és cselekedni. Persze kellenek olyanok,akik csak bólogatnak és irányíthatóak, manipulálhatóak.

Amíg boldoggá tesz amit és ahogyan csinálsz, addig ne legyen lelkiismeretfurdalásod,sem pedig bármiféle kétséged.

23L

2009. dec. 28. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
87%

Nem élek a társadalmi elvárások szerint ilyen téren, tudod, megénekelték már: "Az légy, aki vagy, érezd jól magad..." Akárhogy is élsz, ha nem lehetsz az, aki vagy, akkor nem tudod jól érezni magad, én ezt már többször is megtapasztaltam, és eddig mindig otthagytam azokat, vagy megmondtam a magamét azoknak, akik meg akartak változtatni. Ha önmagában véve nem vagy rossz, másokra vagy önmagadra veszélyes ember, aki nem látja be a tévedését, akkor senkinek semmi joga beleszólni az életedbe.

Én így gondolom.

Nem mindenkinek tetszik, hogy nem formálhat olyanná, amilyenné akar, de ha a saját szüleimnek se hagyom, akkor más se követelőzzön, vagy önszántamból vagyok valamilyen vagy sehogy. :-)

2009. dec. 28. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
68%

Egy fenéket kell adni mások véleményére, épp hogy le kell tojni, nem tartozik senkire hogy éled a saját életed. Ha neked ez a normális akkor nehogy már másképp élj.


Engem megszólnak mindig ha elmondom hogy gyerekként élek az anyámmal még mindig, semmit nem csinálok csak játszok itthon és szórakozok miközbe főznek mosnak rám. 25 éves vagyok. Nem sikerült felnőnöm, nem is akarok, mások miatt nem is fogok.

2009. dec. 28. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Igen, ez igaz. Nagyon jól érzem magam úgy, ahogy vagyok és egy boldog embernek tartom magam. Azonban nemrég beszéltem az anyukámmal arról, hogy Ő mit gondol azokról, akik sosem tudnak igazán felnőni. Azt válaszolta, hogy kellenek gyereklelkű emberek, akik megszínesítik a szürke hétköznapokat. De én kezdek kicsit félni, hogy a társadalom mást vár el tőlem. Ebben a korban, ebben az országban azt várják el, hogy menjek mihamarabb férjhez és legyen gyerekem, nem? Olyan furcsán néznek az emberek, mikor valakinek mesélem, hogy milyen terveim vannak a jövőre nézve, már megint miben akarok részt venni. Olyan, mintha legszívesebben ezt mondanák: "És..és hol van a gyerek, meg férj? Csak nem akarsz örökké tengődni a nagyvilágban?"
2009. dec. 28. 00:11
 6/14 A kérdező kommentje:
Persze én sem itt tervezem az életemet. Mikor Franciao.-ban voltam cserediák egy évig, rájöttem, hogy ott szinte mindent másképp értékelnek. Nincs ez az örökös faggatózás, a számonkérés, nincs társadalmi elvárások hirdetése, így az ember sokkal jobban tud az álmainak élni.
2009. dec. 28. 00:16
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Az emberek alapból sem egyformák, ehhez még hozzájön a nevelés, a baráti kör, az élmények, benyomások, ezért nem egyformák az emberek. Én későn érő típus vagyok inkább, lassan 20 leszek, de most kezdem kiélni magam. Úgy értem, most kezdenek érdekelni a bulik, nem rég kezdődött az első párkapcsolatom, másoknál azért ezek hamarabb bekövetkeznek. Biztos a szigorú nevelés az oka, amit kaptam. De még örülök is neki, hogy ilyenek a szüleim, legalább tinédzser koromban nem járkáltam buliba minden hétvégén, nem csak a szexen járt az eszem, mint a legtöbb fiatalnak, nem szoktam rá a cigire, alkoholra, drogra.
2009. dec. 28. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Igen, nagy különbségek vannak az emberek között, meg a sorsok között is. Én is hasonló viszonyban voltam az anyukámmal, mint te, nagyon jó volt!

De vegyük észre, mennyire mást sugall neked az anyukád, mint annak idején nekem az enyém. Mivel nagyon szeretjük őket, az ő felfogásukat szinte automatikusan követjük. Ő azt mondja neked, színesítik a világot a gyereklelkű emberek - vagyis maradj csak nyugodtan gyerek. Valszeg neki is jó így.

Nekem máshogy volt. Én 4 éves koromtól kezdve azt hallottam tőle, hogy kislányom, tanulj meg mindent ami az élethez kell, sose tudni, mikor kell önállósodnod, milyen mostohád lesz! Ui. későn szült engem, infarktust kapott 4 éves koromban, majd súlyos asztmát. Továbbá kislányként átélte a háborút, úgyhogy még kenyeret sütni is megtanított, hogy tudjam. Tiniként egyedül jártam a hivatalokba ügyet intézni (mondhatom, gyomorgörccsel), merthogy önállósodnom kell. 16 éves koromban súlyosan leesett a lábáról, ekkor fordult a kocka, én lettem az ő érzelmi támasza. Korai volt nekem, gyomorfekélyt kaptam tőle, de egy év alatt kigyógyultam.

18-19 évesen gondolkodásban már kész felnőtt voltam, így tudtam gondolkozni a szerelemben is, 20 évesen férjhez mentem. 26 évesen már volt két gyerekem. 19 voltam, akikor anyukám meghalt. Egyedül mentem a patológiára a halotti papírjaiért a kórházba, miközben az egyik egyetemi vizsgámra tanultam.

Ha nincs ez a kényszer, én is sokáig gyerek maradtam volna, mert olyan jó volt anyukám mellett annak lenni! Most próbálom átadni mindazt a szépet és jót a gyerekeimnek (4 van), amit mellette átéltem.

2009. dec. 28. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
71%
Én úgy látom, hogy akik nem vállalnak gyerket 18évesen, azok sikeresebbek, gazdagabbak lesznek az életben, mert ugye a munkájukra koncentrálnak...
2009. dec. 28. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Én úgy látom, hogy akik nem vállalnak gyerket 18évesen, azok sikeresebbek, gazdagabbak lesznek az életben, mert ugye a munkájukra koncentrálnak...

Nem vagyok biztos benne, hogy a penz az ami legjobban boldogit. A penz csak az eszkoz, nem a cel. A celt nem szabad az eszkozzel osszeteveszteni. Kell a penz is, de valami melle. Van akit a penz boldogit es a sok szines kacat. Van akit mas. Van aki boldog akkor is ha egy szelet zsiros kenyer mellett nyugodtan es boldogan van a csaladjaval, mint feszult legkorben egy dus asztal mellett, legtobbszor max 2-3 szemellyel.

Vegezetul a kedvenc mondasom: aki egy evre tervez, ultessen rizset, aki 10 evre tervez, ultessen fat, akiegy eletre tervez, tanitson egy embert.

2009. dec. 28. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!