Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tanácsot kérnék, mert nagyon...

Tanácsot kérnék, mert nagyon tanácstalan vagyok. Vajon mit kéne tennem?

Figyelt kérdés

Jelenlegi párommal nagyon komolyan gondoljuk a kapcsolatunkat, Ő 21 éves, falusi munkásember, 12 éves kora óta dolgozik, nagyon jól elvan, jól kereső munkahelye van, ért is a dologhoz. Én 18 éves vagyok, diák vagyok. Anyukám folyton közénk áll, le akar róla beszélni, mert "utánanézett" az emberemnek, és nem tetszik neki. Pedig rendes, kedves ember, mindenki elfogadta a családban, kivéve anyukám. Nem tudom, mi lehet baja, nem értem, miért csinálja ezt. Szerinte nem vagyunk a férfiúval egy szinten. Vitatkozni is szoktunk erről párommal, és ma jutottunk el arra a pontra, hogy megugrunk minden olyan "kritériumot", amit anyum szab.

De kíváncsi vagyok, miért teszi ezt...? Tudja, hogy boldog vagyok, és mégis szúrom a szemét... Miért?


2014. máj. 15. 14:51
 1/5 anonim ***** válasza:
Majd 28 évesen rájössz miről beszélt anyukád!
2014. máj. 15. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem úgy gondolja, hogy ez a későbbiekben okozhat gondot. Amikor majd elmúlik a rózsaszín köd, nem tudtok majd miről beszélgetni, más lehet az érdeklődésetek, értékrendetek...
2014. máj. 15. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Ők is ugyanígy voltam apámmal, anyu falusi, apu városi volt. Ők is megoldották, de anyu anyukája nem szerette egyik barátját sem anyunak... Ő ugyanezt csinálja. Senkit sem szeret...
2014. máj. 15. 15:20
 4/5 A kérdező kommentje:
Ők is ugyanígy voltak apámmal, anyu falusi, apu városi volt. Ők is megoldották, de anyu anyukája nem szerette egyik barátját sem anyunak... Ő ugyanezt csinálja. Senkit sem szeret...
2014. máj. 15. 15:21
 5/5 anonim ***** válasza:
Gondolom a szülő mindig a legjobbat akarja a gyerekének. És hát ő úgy ítéli meg, hogy a fiú nem hozzád való, lehet nem egy falusi munkásembert képzelt el a lányához. Én speciel nem foglalkoztam soha ezekkel a dolgokkal, de hát az anyukák... Az én drága anyukám olyan jellem, hogy nem csak a volt párjaimba hanem úgy minden emberbe beleköt valamiért. Mindig mindenben anyámnak van igaza, ő okos, művelt, amit ő kitalál az úgy a jó másokat meg sokszor lenéz. Mindettől függetlenül nem rossz ember, sokszor segít másokon akár anyagilag, vagy ahogy tud de sokszor tud rosszindulatú és gonosz lenni. Ez ilyen jellemhiba, nem tudom miért de a saját anyját nem becsüli semmire és nem egyszer meghallgatom, hogy amíg mama él addig neki nem lesz normális élete. Na mama már 80 éves és légynek nem tudna ártani, de anyám világ életébe meg volt győződve róla, hogy mama csak alá akar tenni. Na kicsit eltértem a kérdéstől, szóval az én párjaimat is mindig fikázta pedig volt köztük jómunkás ember, diplomás ... Jelenlegi párom egy elvált férfi gyerekkel most meg ez szúrja a szemét, hogy hogy vagyok képes más nőnek a gyerekét nevelni és az óvodás kisgyereket fúrja. Én elköltöztem tőle és már bánom, hogy nem hamarabb tettem. Utólag jöttem rá, hogy mennyire elnyomott, lenézett, uralkodott rajtam mindezt úgy hogy még meg is győzött róla, hogy én vagyok a semmirekellő, élettelen. Szóval a manipuláláshoz eléggé értett és mindezt olyan szeretettel és sokszor kedvesen, hogy szerintem ő sincs tisztában azzal amiket tett. Amikor otthon laktam az volt a baja, mikor elköltöztem nemhogy támogatott volna hogy egyedül is megállok a lábamon hanem azt mondogatta hogy úgyis 1 hónap és megyek vissza hozzá, meg hogy ki fog készíteni párom gyereke stb... Én azt tudom tanácsolni minél hamarabb lépj le egy ilyen ember mellől, mert teljesen leszív és nem tudsz addig érvényesülni míg otthon élsz. Utána jobb lesz a kapcsolatod vele is, hidd el. De amúgy valamennyire meg lehet érteni a szülőket is, lehet nekem is rosszul esne ha látnám, hogy a gyerekem egy elvált férfivel van, vagy egy falusi munkásemberrel aki nekem nem szimpatikus...de szerencsére ezt nem neki kell eldöntenie :D
2014. máj. 15. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!