Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ősszel fogok földrajzból...

Ősszel fogok földrajzból előrehozott érettségit tenni. Kicsit tanácstalan vagyok, mert semmi ötletem nincs arra, hogy igazából hogyan is kellen erre felkészülnöm. Valaki adna tanácsot ebben?

Figyelt kérdés
Mondták, hogy előző évi feladatokat oldjak meg, de ahhoz előtte tanulni is kellene.Az jó módszer lenne ha a tankönyveimet tanulmányoznám át meg a füzeteimet? Vaktérkép elsajátítására valami ötlet?

2013. aug. 5. 16:39
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Mi a szóbeli tételek alapján készültünk rá, azokba szinte minden megvolt ami az írásbeli feladatokhoz is kellett, plusz gyakorolgattuk is azt.

Beszélj a tanároddal hogy ő mit javasolna, biztos ad gyakorló feladatokat meg valami anyagot ami alapján felkészülhettek.

A vaktérképes részből úgy tudsz legjobban felkészülni ha letöltesz netről valahonnan gyakorló feladatokat vagy keresel egy olyan játékot amin ilyeneket kell megkeresni plusz nézegesd az atlaszt, azokba is mindent. Ne csak az országokat és azoknak városait, hanem a hegységeket, tájakat, vizes részeket, óceánok, tengerek, tavak, folyók stb... Szerintem ez nem nehéz része ha van egy kis földrajzi érzéked hamar belejössz.

2013. aug. 5. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszodat! :) A szóbeli tételeket már kidolgoztam, akkor azokat elkezdem tanulgatni. És feladatokat is gyakorlok majd, ez a vaktérképes játék nagyszerű ötlet! :) KÖszönöm! :)
2013. aug. 5. 21:32
 3/5 anonim ***** válasza:

Én amikor készültem, egyedül készültem fel, tanár nélkül. Én kijegyzeteltem a könyvek lényegét, mivel az órai jegyzetek használhatatlanok voltak. És elolvastam kétszer mindent, amit leírtam. Aztán ugyan ezeket a jegyzeteket használtam a szóbelire való készüléskor is. A vaktérképet kontinensenként tanulmányoztam. Például megtanulod Dél-Amerika országait fővárosokkal. Aztán a tájakat, folyókat is. Én ezt úgy csináltam, hogy kiírtam azokat amiket fontosnak tartottam, és rá mutattam a térképen ,hogy hol van. Nekem bejött, 94% lett.

sok sikert hozzá ;)

ja és szeptember közepén sztem elég elkezdeni tanulni :)

2013. aug. 7. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Én először a könyveket olvasgattam át, kijegyzeteltem belőle az órai anyag mellől azokat a dolgokat, amik kimaradtak.


Én a vaktérképes feladatok mellett azért tanulmányozgattam az atlaszt is, mert azt lehet használni érettségin és tényleg rengeteg használható dolog van benne.


Ezen kívül nem árt, ha van alapvető matematikai tudásod is, pl. népsűrűség számításához, pénzátváltós feladatokhoz, és a százalékszámítás is jól jöhet. :)


Én vaktérképeket nyomtattam, és saját magamnak jelöltem be a városokat, helyeket különböző színekkel, úgy jegyeztem meg a dolgokat, hogy pl. ez a város a folyó felett van, vagy a torkolattól jobbra..

Én úgy tudom, hogy a helyesírásra is figyelni kell, főleg az orosz neveknél lehet ez probléma...


ha rendesen volt földrajz órátok, akkor nem lehet nagy baj :)Aki tanul, annak 90% felettiek szoktak lenni a mi sulinkban :) Nekem is 96% lett, mondjuk jó szóbeli tételt is húztam :)


Még egy tanács: a legjobb értelemszerűen tanulni és nem magolni!

2013. aug. 7. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a tanácsokat,nagyon rendesek vagytok ! :)

Nagyon nagy segítség ez számomra ! :)

Remélem,nekem is 90% fölötti eredményem lesz!

Minden tanácsot megfogadok! :)

2013. aug. 8. 17:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!