Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elváltam, jelenleg házasságban...

Elváltam, jelenleg házasságban élek a 2. férjemmel. A közös gyermekeink a volt férjemmel 6 és 8 évesek, több mint 4 éve a férjem "nevelőapuka" neveli őket. Ha velem történik valami, akkor a nevelőapuka jogosult e a gyerekek további nevelésére?

Figyelt kérdés
Eléggé bonyolultul fogalmaztam meg a kérdést, az a lényeg, hogy több mint 4 éve nevelőapuka neveli a gyermekeimet, van egy közös gyerkőc is. Sajnos az élet hoz váratlan dolgokat...a nevelőapuka szeretné továbbra is nevelni a gyerekeket ha velem történne valami, viszont az apuka is igényt tartana rájuk. Jogilag van e valami megoldás, mert mi nem szeretnénk hogy az Édesapához kerüljenek a gyerekek. Köszönöm a válaszokat!
2014. máj. 16. 15:43
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
39%
lenne ha örökbe fogadná őket,de ahogy írod apuka igényt tart rájuk.Ez kilőve.Amúgy mi baj lenne azzal apa nevelje őket?Az ő gyerekei hivatalból egyből öt fogják megkeresni.
2014. máj. 16. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Több probléma is van: nincs munkahelye (hol van éppen, hol nincs), nincs lakása, jelenleg a párjánál élnek átmenetileg. A gyerekeket ahogy írtam fentebb több mint 4 éve a párom neveli, alig voltak 2 ill. 3 évesek. Itt a kis életük, ovi, suli, barátok, stb...szeretik nagyon a nevelőapukát, rendes apukát ritkán is látják, 400 km-re él innen.
2014. máj. 16. 15:50
 3/16 anonim ***** válasza:
61%
Ha az édesapa igényt tart a saját gyerekeire és nem szüntették meg a felügyeleti jogát, akkor mindenképp hozzá kerülnek.
2014. máj. 16. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat! Tudom még nagyon picik a gyerekek, de az senkit nem érdekel ilyen esetben, hogy mondjuk a volt férjem x évig nem fizetett gyerektartást, és mondjuk egy évben max. 4x látta a gyerekeket? Ilyenkor őket nem kérdezik meg hogy hol szeretnének lenni /tudom picik még, de azért érzelmileg ők is csak jobban kötődnek ide/? Sajnos nem vagyok tisztában ezekkel a dolgokkal!
2014. máj. 16. 15:54
 5/16 anonim ***** válasza:
86%
Hát értem én az aggályaid.De tudod a törvények meg a szabályok..Talán egy ügyvédet kéne megkérdezned mit lehetne tenni.Szüleid vannak?
2014. máj. 16. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
73%

A gyerekeket 14 éves kor felett kérdezik meg, de akkor sem csak az ő véleményük alapján döntenek. Figyelembe veszik az apa anyagi és lakáshelyzetét is, ha nem tud biztosítani megfelelő körülményeket, akkor nem kapja meg a gyerekeket (itt most nem luxusra kell gondolni, hanem alap dolgokra, minimálbér is elég meg egy akármilyen lakás).

Viszont ha az édesapát alkalmatlannak minősítik, akkor a gyerekek állami gondozásba kerülnek és a nevelőapa onnan kérheti ki őket. Ugye nem kell ecsetelni, hogy ez mekkora és milyen hosszú eljárás. Ráadásul ha élnek még a nagyszülők bármelyik ágon, akkor ők is a nevelőapa előtt vannak a sorban.

De a legjobb lenne, ha megkérdeznél egy családjogászt, ő biztosan pontosabb felvilágosítást tud adni.

2014. máj. 16. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
73%
Nem jogosult, ha nem fogadja örökbe őket, de azt meg nem lehet, ha van apjuk.
2014. máj. 16. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Természetesen vannak szüleim, a volt férjemnek édesanyja van, külföldön él. A volt férjem kettős állampolgár. Rendezetten,normálisan éljük a kis életünket, dolgozunk, csak hát a sors kegyetlen....szeretnék minden eshetőségre felkészülni és mindhárom gyerkőcömnek a legjobbat hátteret tudni. Egyenlőre csak itt "puhatolózom", hátha esetleg valaki találkozott már hasonlóval, ill. jártas e témában. Természetesen meg fogok keresni egy családjogász is, de most így hirtelen úgy gondoltam, talán páran itt is tudtok valami okosat mondani! Mégegyszer köszönöm!
2014. máj. 16. 16:04
 9/16 anonim ***** válasza:
Na az a biztos.Volt egy ismerösöm.A lánya öngyilkos lett,az unoka hozzá került úgy 2évig nevelte.De aztán apuka is igényt tartott a gyerekre.Mondjuk ő normális volt.Végül is mamának oda kellett adni az unokát apukának.
2014. máj. 16. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Ez a kérdés már bennem is felmerült, de nekem is azt mondták, hogy nincs rá lehetőség.
2014. máj. 16. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!