Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Vannak még ilyen családok?

Vannak még ilyen családok?

Figyelt kérdés
Elsősorban a 30-40-es korosztályban levők válaszára vagyok kíváncsi, de írhatnak fiatalabbak is. Érdekelne, hogy van-e olyan család, ahol minden "tökéletes". Gondolok arra, hogy hűséges feleség/férj, rendes jól nevelt gyerekek, nincsenek anyagi gondok, a családban mindenki szeret mindenkit stb. Szerintetek ezek a családok kihaltak? Mert az én környezetemben igen, az biztos. Jó lenne olvasni, hogy vannak még szerető családok :)

2014. máj. 16. 18:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
87%
én szeretem a férjem, bár sokszor az agyamra megy. van egy kislányunk és most tervezünk kistesót. bár én nem tartozok az említett korosztályba, de a férjem igen
2014. máj. 16. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
71%
Mindenkinek a világon vannak anyagi gondjai,ezért szokták azt mondani,hogy szülőnek lenni önfeláldozás az élet oltárán.A gyerekek meg olyanok amilyennek nevelik.
2014. máj. 16. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
88%
Jelentkezem ! :-) 13 éve lesz ,hogy együtt vagyunk a nejemmel és a mai napig tökéletes köztünk minden . Nagyon szeretjük egymást !!! A hűség alap számunkra ,eszünkbe sem jut ,hogy mást ki kellene próbálni stb . Tényleg igazad van kérdező ,manapság ritka az őszinte házasság . Sajnos a hűtlenség a "divat" :-/ !
2014. máj. 16. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
97%
Hát olyan, hogy minden tökéletes olyan biztosan nincs, vagy legalábbis az én környezetemben ezek a tökéletes házasok szokták csendben bejelenteni, hogy válnak. Semmi sem tökéletes, az ember is tökéletlen, így a házasság is az, attól még lehet jó.
2014. máj. 16. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
35%

Nekem hálásnak kell lennem azért, amilyen életem volt/van. A szüleink példás emberek, nagyszüleink is, nincs tesóm, de két unokatesómmal nagyon szoros kapcsolatom van. Férjem egy bátyja van, közeli a kapocs. Szüleink szeretik egymást és elfogadták a párunkat.


Nekem PhD-m van, férjem közgazdász. Lipótvárosban élünk a gyermekünkkel. 5 éve együtt, szerelmesek vagyunk egymásba, én 30, ő 32 éves. Engem tárt karokkal várt a munkahelyem vissza, neki is jó munkája van. Kiegyensúlyozott az életünk: szeretjük egymást, a gyereket, a munkánkat, jól keresünk, van szabadidőnk, amit együtt tudunk tölteni.


Inkább azt mondanám, hogy elégedettek vagyunk, nem tökéletesek. Mindketten 300 fölött keresünk, a gyerekünknek biztosítani tudjuk a jó oktatást, ami a legfontosabb a jövője szempontjából. Tavaly egy hónapot voltunk az USA-ban "csak úgy". Szerintem ez az elégedettség a fontos igazán, bár ki tudja, kinek mit jelent ez a szó!

2014. máj. 16. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
75%
Tökéletes szerelem,és házasság nincs,de nem is kell,hogy legyen.Ami túl szép,hogy igaz legyen,az általában nem is az :) de ettől még szerethetik egymást az emberek.Úgyis csak az számít majd amikor vén korodban visszanézel,és a többség ilyenkor általában azt mondja,hogy megérte.
2014. máj. 16. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
92%

hát, messze nem tökéletes minden, de én nem panaszkodom, 18 éves házasok vagyunk, 17 éves, szorgalmas, jól tanuló lányunk van (sajnos baleset miatt nem szülhettem többet). Srgítjük a szüleinket, nem pénzzel, de az én szüleimnek nincs autójuk, intézzük a bevásárlást, ilyesmit, anyósom sajnos beteg, pár hete hozzánk költözött, hogy könnyebb legyen ellátni. A tesóim, sógornőm bármikor jöhetnek, számíthatnak rám. Mivel a lányunk egyke, nagyon ügyeltünk arra, hogy az unokatestvéreivel közeli és jó viszonya legyen.

Pénz lehetne több, de megélünk, na bumm, nem vagyunk gazdagok. de egészségesek vagyunk, van munkánk, amit szeretünk (én ápolónő, férjem mentőtiszt). Szerintem már ez is több, mint amit sokan magukénak tudhatnak, és ezért szerencsésnek érzem magam, és megbecsülöm, amim van.

2014. máj. 16. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
88%

"Nekem PhD-m van"


ezen mindig jót mosolygok... pláne, ha mellé teszed, hogy a férjed közgazdász, enyhén szólva vicces. Mintha a PhD valami szakma lenne...

2014. máj. 16. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
56%

Apum 52 éves, anyum 48, idén lesznek 30 éves házasok, 31 éve élnek együtt. Én 26 éves vagyok, már férjnél fél éve, a húgom 23 éves, még a szüleinkkel. A szüleink szeretik egymást a mai napig, persze apró-cseprő vitáik vannak (aki azt mondja, hogy nincs, az vagy hazudik, vagy valamelyik fél mindig kussol), a megcsalás soha nem volt téma, mindkettőjük részéről azonnali válással járna.

Mindenki szeret mindenkit :) Vannak még most is közös programok, sokat hülyéskedünk.

Anyagilag is megvoltak/megvoltunk mindig, persze pénzből mindig lehetne több, de sose adósodtak el vagy ilyesmi, mindkettőnket tisztességgel taníttattak. Már csak az unokát várják, és még teljesebb lesz minden :)

Örülök, hogy ezt láttam magam előtt, mert így hiszek benne, hogy nekem is sikerülhet.

A férjem részéről hasonló a helyzet, csak az ő szülei 26 éve házasok. Szintén 2 gyerek, a húga 22 éves, ő még otthon van, tanul.

Parancsolj, egyszerre két pozitív példa :)

2014. máj. 16. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat. Jó ezeket olvasni :)
2014. máj. 16. 21:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!