Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehet az, hogy a családok...

Hogy lehet az, hogy a családok ennyire nyomorognak és keveset keresnek?

Figyelt kérdés

Ha a pénzzel kapcsolatban tesz fel itt egy nyomorgó szülő kérdést, sokszor nevetségesen alacsony bevételről számol be. pl itt (37-es): http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__szulo-gye..

vagy itt (10-es): http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__egyeb-..

Mindeközben a minimálbérrel az alábbiak szerint alakulnak a családok bevételei családi adókedvezménnyel és családi pótlékkal együtt:

Két minimálbéres felnőtt - 128 ezer (64 ezer / fő)

Két minimálbéres felnőtt + egy gyerek - 150 ezer (50 ezer / fő)

Két minimálbéres felnőtt + két gyerek - 175 ezer (43 ezer / fő)

Két minimálbéres felnőtt + három gyerek - 207 ezer (41 ezer / fő)

Nem sok, valóban, de nem 60 ezer, ahogyan sok helyen olvasni. De tegyük fel, hogy az egyik szülő közmunkára kényszerül, mert nem veszik fel sehova:

1 minimálbér + 1 közmunkabér gyerek nélkül: 113 500 (56 ezer / fő)

1 minimálbér + 1 közmunkabér + 1 gyerek: 135 500 (45 ezer / fő)

1 minimálbér + 1 közmunkabér + 2 gyerek: 160 000 (40 ezer / fő)

1 minimálbér + 1 közmunkabér + 3 gyerek: 189 000 (37 ezer / fő)

Nem mondom, hogy ennyiből vígan meg lehet élni, mert tudom, hogy nem, de azért túlzás azt mondani, hogy 60 ezerből kell eltartaniuk a családoknak magukat... hogyan lehet mégis, hogy egyesek ennyire szegények? Legfeljebb ha szociális segélyen vannak, akkor... de váltig állítják sokan, hogy ők dolgoznak. Akkor mégis hogyan?


2013. dec. 7. 12:07
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
83%

Az országban sajnos nagyon változóak a bérek.


Nekem pl. nemrég mondta egy ismerősöm, hogy Borsodban irodai munkáért 80.000 körül kapott, nekem ez elég megdöbbentő volt: Fejér megyében pl. 120.000 körül jár ugyanarra a munkára, és még az is elég alacsony.

2013. dec. 7. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
70%

Te hány éves vagy komolyan ?


Manapság az emberek zöme hitellel is rendelkezik. Legyen csak egy áruhitel/személyi, az is 10-20e ft havonta. Emellett a rezsi, ami megint jó pár tízezer. Ha autó is azt fent tartani, ha gyerek is őt eltartani. Mindjárt nem is jut kajára szinte semmi. Ha pedig netán lakáshitel van az havi szinten 1 fizetés. Marad a másik fizu, amiből rezsi, kaja, netán gyerek. Nem, nem lehet megélni. Az árak az egekben, a színvonal sehol. Ha valaki albérletben lakik, akkor annak a költsége. Ha saját házban, hitel nélkül, akkor talán meg tud élni valamelyest. Költözz külön és próbáld ki.

2013. dec. 7. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj diplomásként egy olyan meló, ahol 100 felé kellett volna futni és felelősség is lett volna rajta kemény bruttó 120e-t forintot ajánlottak. Ez kb 76e forint, és persze -10e a bérlet, mert nem fizették volna!


Te hány éves vagy? Mit dolgozol? Mennyit keresel?

2013. dec. 7. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%
Az a probléma, hogy papíron nagyon jól néznek ki a fizetések. Az anyósom pl. egy jó nevű bankban dolgozik 38 éve. A főnöknek nincs szíve kirúgni, de egyébként is macerás lenne, ezért levette 4 órásra. Mivel ő nem értékesít, mert más munkakörben van, mint a többiek, nincs is többletbevétele. Így lehet az, hogy a kollégái 200 felett keresnek, ő meg 60 körül. Hiába dolgozik háttérmunkában 8-10 órát, négyre van bejelentve és annyi pénzt is kap. Szóval ne indulj ki a teljes állásos díjakból, mert rengeteg helyen csak 4-6 órára jelentik be az embert, hiába dolgozik többet. Ha szerencséje van, zsebbe megkapja a különbözetet, ha nincs, akkor meg csak örül, hogy dolgozhat és nem rúgják ki.
2013. dec. 7. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, ezek nagyon sarkos adatok. Itt a keleti régióban (én konkrétan az ország második legnagyobb városában, Debrecenben lakom) hatalmas a munkanélküliség, már a szakképzett, vagy diplomás és nyelveket beszélő emberek is menekülnek külföldre.


Én dolgoztam gyárban diákként, ott az emberek javarésze kb. 65-70 ezer forintot keresett. Ráadásul a mostani szülőknek kb. kétféle típusa létezik: vagy albérletben él (mert ugye már ők sem tudtak lakáshoz jutni) vagy hitelt fizet a saját lakásra (a lényeg ugyanaz, van egy havi nagy fix. kiadás).

Most gondold el, hogy egy normális 1,5 szobás albérlet errefelé rezsivel kb. 70-80 ezer forint egy hónapban. Azért még két fizetésből is nehéz emellett normálisan élni, nemhogy akkor, amikor az egyik szülő gyesen van, vagy csak minimálbért keres. Ha hitelük va, kb. ugyanez a helyzet.

2013. dec. 7. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
100%
De egyébként kérdező, a leírt béreket pozitív példának hoztad fel? Mert pl. egy 3-4 fős családnál csak az étel 50-60.000, a rezsi mégegyszer ennyi, plusz még a benzin, esetlegesen hitel vagy bérleti díj (ugye tehermentes ingatlanban azért elég kevesen élnek), biztosítások, szóval az a 150-170 lófütyi arra, hogy boldogan megéljenek. Nyomorogni lehet belőle maximum, úgy hogy egy új ruhára, kirándulásra, kulturális programra, stb.-re kb. sosem telik.
2013. dec. 7. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
50%
Sok felelőtlenül felvett hitel miatt csak a fizetése 67% kapja meg.
2013. dec. 7. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:

félreértettetek, pedig írtam a kérdésben, hogy tudom, hogy fenti minimálbéres bevételekből sem lehet rendesen megélni, de a linkelt kérdések egyikében az anya azt állította, minimálbéresként keres 57 ezret, a másik pedig azt: "És akkor éljünk meg 60 ezer forintból havonta, amikor a gyerekre eleve elmegy 40-60 ezer forint."

másutt is olvastam hasonló számokat, csak most nem fogok utánakeresni, hogy linkeljem. szóval ez az 50-60 ezer forint irreálisan alacsonynak tűnik nekem. ennyi.

2013. dec. 7. 12:32
 9/27 anonim ***** válasza:
100%
Na de te mennyit keresel?
2013. dec. 7. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:
ez hogy jön ide? amúgy 160 ezerből élünk meg ketten a gyerekemmel. de tudnék még honnan kiadást lefaragni, ha úgy hozná a sors.
2013. dec. 7. 12:36
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!