Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ebben a helyzetben hová...

Ebben a helyzetben hová költöznél Mo-n belül és mihez kezdenél?

Figyelt kérdés

Tegyük fel,hogy No-ban lehúzol 10 évet, összespóroltok mondjuk 60M Ft-ot. Közben kint megszületnek gyerekeid is. Magyarországon időközben meghalnak a rokonaitok, senkid nem marad. Külföldön 50 év felett már nem kapsz munkát, max minimálbérért, hó végén 0-ra jöttök ki. Elkaristolnál így külföldön vagy hazaköltöznél Mo-ra? Ha Mo-ra költöznél:

-melyik országrész, város, falu? Pest vagy Bécs közelsége praktikus a gyerekek iskolái és nyelvtudása miatt.

- milyen tevékenységbe kezdenél az összespórolt pénzből, hogy még 15-20 évig, a külföldi nyugdíjig kihúzd? Gazdálkodásba? Ennyi pénzből mibe?


2014. máj. 17. 15:09
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
93%
Azért 60 millából igen sok mindent lehetne kezdeni, csak hogy feltételes módról beszéljünk. Kérdés, hogy milyen igényük van az illetőknek, ha haza jönnének, és mihez értenek.Én egyébként Sopront, vagy max. még Győrt választanám, és beérném egy kisebb otthonnal, amíg a leendő vállalkozásom be nem indulna, hogy több tőke legyen ill. maradjon arra.
2014. máj. 17. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
43%

ha hazajönnek mindndenkepp Sopronba költöznek,vagy valahova oda,Bécsbe meg kijarnek mindennap.

Vállalkozás itthon nem érdemes sztem.

2014. máj. 17. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
90%
Én ha egyszer kiköltöznék és berendezném az életem, már nem jönnék vissza. Magyarországon belül csak Budapesten szeretek élni.
2014. máj. 17. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
39%

Én így hogy külföldön élek, azt mondom egy esetben költöznék vissza Magyarországra: ha tönkremenne a házasságom, családom, és otthon még élnek a szüleim, testvéreim, akikkel lehetőleg a viszonyom is jó.


Ha nem vár senki otthon, nem mennék. Évi 3-4x látogatunk haza, de azt a mocskot, hangulatot, büdös levegőt, műveletlenséget elviselni, ami ott vár, szerintem lehetetlen úgy, hogy az ember évek óta olyan országban él, ahol a legutolsó 10 fős falunál sincs kátyú az úton, frissen festett minden ház és gondozott minden kert, az emberek mosolyognak és jó a levegő...


Mindenesetre én kint maradnék - ha van 60 millió forintotok, azaz kb. 200.000 eurótok, egy apró vállalkozást abból már ott is be lehet indítani.

2014. máj. 17. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
59%

Nagyon jó a kérdés és egyetértek a többiekkel abban, hogy inkább Nyugat Magyaro.-n próbálj letelepedni, közel Bécshez. Budapest nagyon letargikus lett, több ezer fiatal szaladt el onnan külföldre és vidékre, tehát ott alig van valami, ami megy.

Olyasmit termelnék, amelyet exportálni tudnék külföldre, pl. bió élelmiszert. Valószínűleg te is tudod, hogy Németo.ban éppen ez a nagyon ritka.

2014. máj. 17. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
71%
Oké, hogy vállalkozzon, de mégis mit? Mi az amiből manapság meglehet élni akár Mo-on, akár No-ban?
2014. máj. 17. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
94%

Magyarországon egy valamire való ház 15-20 milliónál kezdődik, és azt az évek során karban is kell tartani. 50 év felett itt még annyira sem találsz munkát, mint Németországban. Ott kint nem küldik el a dolgozókat alapos ok nélkül. Itthon elég, ha a vállalkozó talál olcsóbb munkaerőt, Vagy csődbe megy. Évente egyre több a megszűnő vállalkozás, mert nincs fizetőképes kereslet a termékeire.

Vagy nem bírja a sok adóterhet.

A gyerekek iskoláztatása is sokba kerül, és ma már a magyar oktatás a béka feneke alatt van.

Ha még 15 év van a nyugdíjig, semmiképpen nem jönnék haza.

2014. máj. 17. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
93%
mi is elgondolkodtunk ezen, mivel itt, ahol élünk 60 millio forint igen csekély összeg... pár év alatt elfolyna a pénz, mi azt beszéltük, ha elérkezik az idö, hazaköltözünk, de csak is a nyugati ország részre, ugy ahogyan irták is Sopron környékére. és hogy mihez kezdenénk...egyet tudok vállalkozásba nem kezdenénk.
2014. máj. 17. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
79%
Dehogy jönnék haza. Itt sem jönnék ki jobban, ráadásul Németországot különbnek is tartom ennél a szemétkupacnál.
2014. máj. 17. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
74%

6: bármiből, ha értesz valamihez.


Nekem kézműves vállalkozásom van pl., remek fizetéskiegészítés. A férjemnek a duplagarázsban műhelye, ahol oldtimer autókat újít fel elsősorban.


Egy ismerősöm kötött, horgolt holmikat ad el. Stb.

2014. máj. 17. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!