Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A sógornőm 25000 forintért...

A sógornőm 25000 forintért akar nekem eladni egy kiságyat. Normális?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy vannak drágàbb kiságyak is, de ez túlzás. Nem ingyen kellene, de szerintem nem illik a rokonának ennyiért eladni. Szerintetek?
2014. máj. 18. 10:12
1 2 3 4
 31/32 anonim ***** válasza:

28: Azért, mert sok családban úgy szokás. Engem is úgy neveltek, én is ajándékba szoktam ezeket adni, ezért meglepő, amikor az ember életében először találkozik avval, hogy valaki nem az általa ismert/tanult módon viselkedik.

Ezért aztán nem megdöbbenni kell, hanem elmondani ezt, hogy meglepő, hogy nekem is annyiért akarod adni, mert nálunk rokonnak olcsóbban szokás.


Ez szokásbeli dolog, fölösleges dolog kommunikáció nélkül felróni valakinek a cselekedeteit, mert üresben szenvedni félreértések miatt.

2014. máj. 18. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/32 anonim ***** válasza:
Fura ez a szokás dolog. A barátnőméknél is az a szokás hogy körbejár a babaholmi a családban. A sógornője rokoni alapon kérte tőle a mózeskosarat, pólyát, babahordozót amit rokoni alapon szívesen át is adott neki. Aztán kellett volna nekik a kiságy amit még a barátnőmék használtak volna de így hamarabb vásároltak nagyobb ágyat a gyerkőcnek. Ugyan így voltak a fisher price játékokkal később és az etetőszékkel, ruhákkal, kismotorokkal. A történet végül úgy alakult hogy a barátnőm ismét babát vár, és várná vissza a kisfia kinőtt cuccait a kistesónak. A sógornője időközben eladta azokat a babacuccokat amikre már nem volt szüksége és abból vásárolt egyéb dolgokat a saját gyerkőcének, pedig tudta hogy ebben a családban az a szokás hogy megőrzik a babacuccot...Hát valahol így szokás , valahol úgy szokás..... A mi családunkban az a szokás hogy amit szívesen továbbadunk ajándékba annak nem követjük tovább az útját, de valamit azért adunk el bababörzén mert annak az árából korának megfelelő aktuális dolgokat vásárolunk a gyerkőcünknek.
2014. máj. 18. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!