Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Úgy érzem ebből nincs kiút....

Úgy érzem ebből nincs kiút. Mihez kezdhetnék?

Figyelt kérdés
Édesanyámmal mindigis jó kapcsolatunk volt,olyanok voltunk,mint a legjobb barátnők. Egyszer a nagypapám átjött hozzánk (akivel szintén nagyon jó kapcsolatom volt) és szívinfarktust kapott a szemünk láttára,meghalt. Ettől kezdve anyukám szívbeteg lett,illetve depresszió előjelei voltak láthatóak. Ezután a dédnagymamám állapota is kezdett rosszabbodni,aki mellesleg 90 éves volt,és ő nevelte fel anyukámat. Én segítettem pelenkázni a dédit,mikor láttam,hogy anya már nem bírja. Mikor már dédi állapota nagyon rossz lett,idősek otthonába költöztettük,sajnáltuk,dehát én 10 évesen nem tudtam ápolni,anyukám meg már főleg nem. Pár hétre rá meghalt dédi,és ez végképp tönkrevágta anyukámat,depressziós lett,nyugtatókat kellett szednie,és semmihez nem volt kedve. Nagynehezen kilábalt ebből a nehéz időszakból,de egyre többet volt rosszul a szívével,és minden probléma rajtam csapódott. (Tudniillik ketten lakunk együtt a hatalmas házban,mert apukám megcsalta anyát,mikor terhes volt velem. Ugyan van egy barátja 2 éves korom óta,de a munkája miatt ő sokat van külföldön,így anyu rajtam tölti le a mérgét.) Eleinte meg tudtuk beszélni a problémákat,de mostanra úgy érzem nincs kiút,mert mindenért velem kiabál. Persze,én sem vagyok tökéletes,de jól tanulok,ahol tudok,segítek,rendet tartok magam körül. Most egy pár hónapig rendes volt,nem nagyon kiabált,úgy örültem neki! Aztán kiderült,hogy a mamám (azaz az anyukája) rákos. Megműtötték,de kemoterápiára kell járnia,de az orvosok azt mondták áttétes.. (Anyukám bátyja milliárdos,a mamám gyógyítását átvállalta.) Mikor ez kiderült én is összeomlottam,de ő is újból velem kezdett el ordibálni,úgy érzem keresi bennem a hibát. (Hozzáteszem,könnyebb lenne Van egy barátom,mostmár egy éve,ő minden támaszom..szombatonként találkozunk,de van,hogy ezért is kiabál.. (Volt,hogy odajött barátomék háza elé,és ott kiabált..) Félek,hogy elveszítem a barátomat is ez miatt. Úgy veszem észre,valami az idegeivel lehet,mert pl. pár órája bejött a szobámba kiabálni ismét,hogy le fog reggel szúrni,és hogy az lenne a legjobb,ha elköltöznék a barátomékhoz,mindezt azért,mert el szeretnék menni szilveszterkor a barátomékkal pár napra Debrecenbe. A karácsonyt is tönkretette 24.-ét és 25.-ét végigkiabálta,mert rajtam kereste az egyik parfümjét,ami aztán 26.-án előkerült,nála volt. Egyszerűen nem tudom mit tegyek,apukámmal nem tartjuk a kapcsolatot,nem kiváncsi rám,lassan 18 éves vagyok..nem fogok a barátomhoz költözni,de nem bírom ami itthon van..észre sem veszi anyám hogy mennyiszer megbánt..ok nélkül.
2009. dec. 29. 01:29
 1/7 anonim ***** válasza:
80%

És te a kiabálsára, hogy reagálsz? Visszakiabálsz, vagy csöndben tűrőd?

Amúgy a sok baj egyértelműen tönkre tette őt. boldogtalan. És mivel te az vagy, vagy megvan az esélye hogy az legyél, akár féltékeny is lehet.

Megpróbálhatnád, hogy írsz neki egy levelet, ha nem tudsz vele beszélni, szépen ésszerű érvekkel, higgadt hangvételben. Amikor kiabál, akkor is ilyesmit kellene (szerintem): "Te most hallod magadat, megint velem, a saját lányoddal, (aki még maradt) kiabálsz, pedig pont nekünk kellene összetartanunk. Nekem is fájnak a történtek, de épp ezért kellene nekünk egymás életét jobbá tenni. stb. stb.". Ha jókat mondasz, eléred, hogy az adott pillanatban igazán kiborul, az azt jelenti, hogy eljutott az agyáig, hogy hülye volt. Nekem apám ilyen esetben nem szólt hozzám 2-3 hétig, annyira betalált amit mondtam, de elgondolkodott rajta. Ennyit tudsz tenni, felhívod a figyelmét arra, hogy NEM jó, ahogy viselkedik. Persze ha már betegség szintű a dolog, ez lehet, hogy kevés...

2009. dec. 29. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Sajnos számtalanszor mondtam neki,hogy fejezze be,csak ketten vagyunk egymásnak,tartsunk össze,írtam számtalan levelet..semmi nem jön be.

Régebben visszakiabáltam,de mostmár általában hallgatok,nem kiabálok vissza,csak ha már tényleg nagyon elegem van,de akkor is csak a fenntieket,amik hatástalanok.

2009. dec. 29. 01:44
 3/7 anonim válasza:
53%
Lehetne bármit írni, de úgy vélem, hogy a megoldás minden esetben a szeretet. Sajnos a szeretet fogalma ma már nem mentes az érzelgős, csöpögős töltettől, pedig egész más dolog a szeretet: cselekedet. Ezzel lehet vitatkozni, de valójában ránk is az van a legnagyobb hatással, amikor a másik ember felénk fordulásában szerető tetteket fedezhetünk fel. Szerintem nem csinálsz semmit sem rosszul. Próbáld meg minden ellenérzésed ellenére továbbra is szeretni - tettekkel. Ennyi. Egy megtörtént eset erről, ismertem a tanácsot adó embert: [link]
2009. dec. 29. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
40%
Nagyon sajnállak benneteket. Szörnyű az ilyen élet. Azt mondom, nagyon szeresd őt tiszta szívedből mert ő nevelt fel és ennyit meglrdemel.Mikor nyugalom van olvasd a bibliát és imádkozz tiszta szívből sokat. Én is imádkozok értetek :)
2009. dec. 29. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Mond meg az anyukádnak,hogy nem bírod ezt és,hogy pár hétre,hónapra elmész a barátodékhoz!Szerintem anyukádhoz vegyél fel egy pszchihológust és te pedig költözz a barátodékhoz egy kis időre.Ne sokáig.Mert az anyukád nem tehet tönkre téged is! Remélem jól jön az ötletem és sok sikert!
2009. dec. 29. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Énnekem sajna nincsen semm ötletem de nagyon szurkolok hogy minden jól sikerüljöm!Sok szerencsét!!!!
2009. dec. 30. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Anyád idegbeteg,addig költözz el,mig eltudsz.Mert egy hirtlen rohamában tényleg lezsúr és akkor már talán esélyed se lesz elköltözni ebből a pokolból.
2010. szept. 20. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!