Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Párom szerint a 9 éves lánya,...

Párom szerint a 9 éves lánya, az én 4 éves kisfiam hisztijei miatt állandó stresszben van. Ezért már eszébe jutott, hogy az anyukájához akar visszamenni. Mit tehetek?

Figyelt kérdés
Mind a ketten kompenzáltuk a párkapcsolati hiányosságainkat a gyerekeinkkel. Szerintem mind kettőnk gyermeke egyaránt elkényeztetett lett. Azzal, hogy össze költöztünk nagyon sok dolog változott az életünkben. Eleinte mindenki szokta a változást, majd jött egy tök jó időszak, most meg egy ideje a kisfiam hisztisebb lett és mimozább, a párom lánya pedig fejfájós és azt emlegetni, hogy neki eddig olyan nyugodt élete volt és állítólag már azt is említette, hogy neki miért kellett anyukájától eljönnie. Hozzáteszem az anyukája lemondott róla és többször elhagyta őket. A párom mikor megmondta, hogy többé nincs visszaút és eljönnek hozzánk a kislánya nagyon örült. Az anyukája folyamatosan megjegyzéseket, piszkálódásokat tesz és kényezteti a gyereket mindennel. Párom szerint az anyuka keze ebben nincs benne és elkezdte az én kisfiamat ill. az én és a kisfiam közötti kapcsolatot hibáztatni. Mert előtte az ő kislányának nyugodt élete volt és olyan viselkedéseket produkál amiket a régi házukban nem.
2014. máj. 22. 14:17
 1/9 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem pszichológushoz menjetek, együtt ketten, aztán ő megmondja, hogy a gyerekekkel hogyan kellene bánnotok, mi a legjobb viselkedés. Nálunk a családban volt hasonló eset és a pszichológus segített.
2014. máj. 22. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
87%

Es te ugy lattod hogy a volt feleseg a hibas?

A te es a fiad kozotti kapcsolatrol mit tudsz mondani?

2014. máj. 22. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
63%

Mert az ő kislánya nem hisztizett sosem...

Szerintem meg benne van ebben anyuka keze, ha mással nem is, de a mindennel kényeztetéssel.

2014. máj. 22. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
97%

Nézd, könnyen lehet, hogy így van.

Ez nem a te vagy a kisfiad hibája, de valamilyen szinten normális.

Mikor a szüleink elváltak, anyuval odaköltöztünk az új barátjához, akinek voltak gyerekei. Tök jól kijöttünk, semmi gond nem volt. Az elején egy nagy bulinak tűnt az egész. De aztán, mikor elkezdődtek a hétköznapok, és hirtelen minden nehéz lett, akkor kezdődtek a gondok... Mi a testvéremmel nyugalomhoz voltunk szokva: normális tanulási feltételek (csönd, segítség, könyvek...), saját szoba, kipihenhettük magunkat... Most viszont hirtelen többen osztoztunk egy szobán, azokat a gyerekeket nem annyira érdekelte a tanulás, állandó "buli" volt, valami mindig történt... folyton állt a bál, hogy úgy mondjam.

Mi is állandóan fáradtak voltunk, rontottunk az iskolában, a tanárok is panaszkodtak, nem értették a változást.

Senkinek nem volt így jó, szokatlan volt, hogy alkalmazkodni kell idegenekhez.

A végén közösen úgy döntöttünk, mindenkinek jobb, ha apuhoz költözünk - így is lett, és ő nevelt fel minket.


Ő sem uszított minket soha, nem beszélte tele a fejünket! Egy 9 éves (mi annyi idősek sem voltunk) igenis rendelkezés már saját véleménnyel, és képes felmérni a saját helyzetét.


Tehát sajnos lehet, hogy igaz, amit a párod mond, de ez objektív körülmény, nem pedig valamelyikőtök hibája.

Egyébként nem biztos az sem, hogy ne lehetne megoldani: nem lehet neki nagyobb nyugalmat, kicsit több odafigyelést biztosítani? Időt kettesben az apukájával, meg akár veled is? Szerintem közösen el lehet ezt is intézni, és lehet, hogy akkor nem lesz gond.


Megértem őt, mert átmentem ezen.

2014. máj. 22. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
95%
Ha lemondott az anyuka a gyerekről akkor minek látogatja? Most lemondott róla vagy az apánál helyezték el? Mert nem mindegy...
2014. máj. 22. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
35%

Én inkább azon akadnék ki, hogy akivel élek, a párom, az a fiamat hibáztatja, és nem a lánya anyját, bele se gondol, hogy esetleg tényleg az ex uszítja. Ez, ha nem beszélitek át, és nem mentek el pszichológushoz, később még rosszabb lesz, a kapcsolatotokat is mérgezni fogja.


Lehet, hogy a kislány se érzi magát jól +2 fővel egy fedél alatt, és az is megeshet, hogy a kisfiad nem érzi jól magát azért, mert "bővült" az ő szemében a család.

2014. máj. 22. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez mind a Ti, mind a gyerekek oldaláról nézve faramuci helyzet. Teljesen más élethelyzet, mint amihez szoktak és szoktatok.


Én is azt javasolnám, hogy hibás keresése helyett menjetek el egy családterápiára, és ott mindent a helyére tudtok tenni. Négyen.

2014. máj. 22. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
71%
Nem lepődnék meg ha kiderülne, hogy a gyerekek a hátatok mögött összefogtak, és családegyesítésbe kezdtek. ki-ki a maga családjával. Neked az exférjeddel, a kislánynak meg az exanyukával.:)
2014. máj. 22. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Az anyuka egyébként nem is gondolkozott azon, hogy magánál tartsa a gyereket, már vagy 3-szor elhagyta őt és az előző házasságából származó fiát is. A párom viszont bármit megtenne, hogy a gyereke vele éljen. Egyébként júliusban születik az első közös gyermekünk és a két nagytesó teljesen "be van izgulva", hogy végre lesz kistesó is. Nagyon várják.

Én még arra gondolok, hogy az ex keveri a dolgokat, mert már fenyegetőzött öngyilkossággal és rendszeresen tömi hülyeségekkel a lánya fejét. Csak amiket rólam és az apukájáról mond, azokat mi fél perc alatt megcáfoljuk és tapasztalja is, hogy ezekből semmi nem igaz. Viszont a kisfiam hisztijei valós dolgok és ha most erre utazik akkor ebbe tud egy kicsit kapaszkodni. A gyerekek egyébként nem veszekednek többet, mint én anno a saját tesómmal, csak mivel eddig elkényeztetett egykék voltak szerintem még nem tudnak mit kezdeni a helyzettel.

A hisztik fő kiváltó oka is az, hogy a kislány nem tudja elviselni, ha a kisfiam nem akar vele foglalkozni, egy ideig nyalizik neki, de miután kudarcba fullad agresszív lesz és ezzel kezdődik minden balhé.


Azért ha v-kinek van v-mi jó tanácsa, szívesen várom!

2014. máj. 23. 13:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!