Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen következménye lesz ha...

Milyen következménye lesz ha megvonom az apja láthatását ilyen körülmények között?

Figyelt kérdés

A bíróságon lassan 1 éve folyamatban van a gyermekelhelyezés, gyermekkel való kapcsolattartás, gyermektartásdíj megállapítása. Gyermektartásdíjat ideiglenes intézkedéssel megállapított a bíróság, így az apja kénytelen fizetni.

Emellett egyéb apai kötelességeinek nem tesz eleget. Össze-vissza jár a fiunkhoz, és olyankor is csak tartja és bambul, nem tud vele mit kezdeni (13 hónapos a pici), de a legnagyobb gond, hogy rendszeresen provokál, próbálkozik, vagy ha elborult aggyal jön, akkor káromkodik, vádaskodik, ordibál a gyerek jelenlétében is, kérésem ellenére is.


Megtehetem-e, hogy amíg bírósági határozat nem szabályozza a láthatást, eltiltom a gyermektől az apját, aki ezzel a viselkedésével rossz hatással van a gyerekre, aki a legtöbb esetben elsírja magát, és ódzkodik apukától mivel így viselkedik és megijeszti?

Milyen következménye származhat, ha így cselekszem?



2014. máj. 24. 20:33
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Látod, ezt sajnos én sem tudom.

A gyermek fél éves koráig igyekeztem engedékeny lenni és kompromisszumokat hozni, de az apa mindentől elzárkózik és még a gyerek érdekeit előtérbe helyezve tett jó szándékaimat is ellenségeskedésnek fogja fel és beleköt...

Rájöttem, felesleges...


Szándékosan igyekszik belém marni folyamatosan, és sajnos nem törődik a gyerekkel, fel sem fogja, hogy mindezzel a saját gyermekét bántja, őt marja, őt károsítja, hiába mondom neki... :(


Tényleg azt látom egyetlen megoldásnak, hogy eltűnjön az életünkből amíg csak lehetséges, mert a kisfiamat is szörnyű ezekben a helyzetekben látni. :'(


Amióta ismeri a jelenlegi élettársát, csak az érdekli, hogy engem minden áron, akár a gyerek kárára is, de bántson...

2014. máj. 24. 22:01
 12/17 anonim ***** válasza:

Nem tudok más írni, nagy közhely, de házasság előtt kell meggondolni, hogy leendő férjünk/feleségünk intelligensen képes-e a problémákat kezelni és mennyire "normális" személyiség.


Ne hari kérdező, te is hibás vagy. A gyerek bő egy éves, és lassan 1 éve van folyamatban a gyerekelhelyezés. EZ nekem furcsa.

2014. máj. 24. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Az egyetlen, amiben egyetértünk, a gyerek elhelyezése...
2014. máj. 24. 22:42
 14/17 A kérdező kommentje:

Úgy gondolom, hogy felelősségteljes döntés volt a gyermekvállalás 3 év házasság után, melyet 6 év együttélés és 4 év randizgatás előzött meg, tehát összesen 13 év...

Ráadásul orvosi vizsgálatokra jártunk, h lehet-e baba, ami 1,5 évig tartott, tehát akartuk a gyereket is jó ideje.


Mindez problémamentesen, nagy veszekedések nélkül.


Aztán a terhességem alatt gondolt egyet apuka és kifordult önmagából, mindenki értetlenül áll a helyzet előtt mindkettőnk családjában, még szülei is, akikkel szintén így viselkedik minden ok nélkül.

Nem tudjuk, mi történt vele, mindannyiunkat tönkretesz ezzel.


A bíróságon is sorra bizonyítási indítványokat terjeszt be, teljesen feleslegesen, de a bíróságnak kötelessége az alapos kivizsgálás, ezért húzódik az ügy régóta.. :(

2014. máj. 24. 22:51
 15/17 anonim ***** válasza:
Nem tilthatod el. Ha megteszed, egyrészt törvényt sertést, másrészt döntöd az esélyeiket, hogy végleg hozzad kerüljön a gyerek
2014. máj. 25. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
52%

1 ne engedd be a lakásodba

2 kérd a gyámügyön h ott legyen a láthatás meghatározott időben

3 vedd fel amikor így ordít kiabál

4 költözz el és levélben ajánlott levélben értesíts a láthatás helyéről és idejéről : xy helyi gyámügyi hivatal 15-16ig pl ....

5 ha nem jön jegyzőkönyv

6 és ne vedd magadra amit mond ha durva akkor rendőrség azonnal ... jegyzőkönyv felvétel!!! ragaszkodj hozzá

2014. máj. 25. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%
A láthatási jog nem azt jelenti, hogy az apa random időben balhézik más lakásán.
2014. máj. 25. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!