Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyósékhoz költözés, rossz...

Anyósékhoz költözés, rossz körülmények? Félek, hogy a kapcsolatunk rovására megy.

Figyelt kérdés

Sajnos az albérletet nem tudjuk már fizetni, mert elvesztettem a munkahelyemet. Több hónapig úgy éltünk itt, hogy nem sokszor volt meleg étel az asztalon, volt amikor hetekig csak kenyeret ettünk.

A párom nagyon feszült, amit meg is értek, nekem sem jò így.

Szóba jött, hogy megint oda költözunk a mamájához, anyjához. Már laktunk ott 2 hónapot.

Ott nem lenne magánszféránk, mamája és az anyja is állandóan be jön a szobába, amikor wcre, fürödni kell menni, akkor a mamája szobáján kell keresztül menni , - én rengeteget járok éjszaka pisilni. Volt is probléma ebböl. Fözni nem tudok ott, ha kimossuk a ruhákat, utánna sokkal büdösebbek lesznek, mint voltak, cigi szagúak. Fürödni van 3 percünk, mert fával fütik, hajat ritkán tudnék mosni, pedig 2 nap után már zsirosodik... ajtó nincs a fürdöbe, csak egy pokroc van felszögezve oda. Szòval nagy wc-zni is rosss úgy. Hajnal 4-5 kor már kiabálnak szó szerint, így aludni se lehet nagyon. Tvzni nem tudunk mert áthallják. Szeretkezni se nagyon lehet, mert nem vagyok olyan halk, ezt is hallanák. Ha veszekedtünk bejöttek a szobába és beleszóltak.... a szobàban sötét van mert olyan égö van ott ami nem fogyaszt sokat, de alig van világos.

Volt amikor ott laktunk, hogy késöbb értem haza, mert a párommal vitatkoztunk és inkàbb sétáltam a környékükön, mire az anyja felhivott hogy menyjek már be a házba mert szétüt.... siettem is, nem akartam velük is vitázni, de az utca végéböl már kiabáltak velem...

Szoval az a bajom leginkább, hogy mindig ott vannak mindenhol, bejönnek, magánszféránk nincs....

Mit tudnék ez ellen tenni? :( tanácstalan vagyok.

Amig náluk laktunk mindennap sirtam. Ja meg mindig kérdezték hogy mennyi pénzem van, mikor dolgoztam rákérdeztek hogy mennyit kaptam stb...



2014. máj. 11. 11:55
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Költözzetek a te szüleidhez, amíg nem találsz munkát és nem tudjátok fizetni az albérletet.
2014. máj. 11. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
37%

"Több hónapig úgy éltünk itt, hogy nem sokszor volt meleg étel az asztalon, volt amikor hetekig csak kenyeret ettünk."


Mi két fizetés mellett, úgy, hogy egyáltalán nem szorulnánk rá, heti legalább 5x csak párizsis kenyeret eszünk. Főzni pedig max. 1-2 alkalommal szoktam, hétvégén.

Ez kell ahhoz, hogy havi szinten félre tudjunk rakni jelentős összeget, hogy minél több tartalékunk legyen. Egyrészt nem akarunk életünk végéig albérletet vagy hitelt nyögni, másrészt, ha beüt a ménkű, akkor ne legyen gond miből élünk meg.

Mi is voltunk sokáig munkanélküliek, nem éreztük meg, a fenti dolgok miatt.

Máskor előrelátóbbak legyetek! Most jó nagy sz*rban lesztek az anyósnál. Ha ennyire nem tetszik, ne menj oda lakni! Tudom, mivel jár a szülők nyakán élni (ilyen vagy ennél durvább dolgok vannak a mi szüleinknél is), mi is ezért önállósodtunk.

2014. máj. 11. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 gömbicica ***** válasza:
82%

Anyósodék hol élnek? már ne haragudj. Egy ajtó, egy gázbojler, egy kallantyu a szobaajtóra nem jut?

rossz dolog a pénztelenség, de ez már hülyeség, a megnemértés magas iskolája.

ha igy folytatjátok, akkor külön utatok lesz(

szobát cserélni nem lehet?

tegyél zárat az ajtótokra, vagy vegyél valami kallantyut, vagy verj be egy szöget és akaszd be az ajtót egy madzaggal.

ha egyszer ilyen a helyzet, megoldást kell keresni.

2014. máj. 11. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
88%
Máshova költözni nincs lehetőség? A te szüleidhez például?
2014. máj. 11. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Hozzánk nem lehet sajnos.

Piliscséven laknak, és Budapeströl költözünk oda. Egy kis falu... ök sem élnek jól.

Az ajtó elhúzhatós, bezárni nem lehet. Míg ott laktunk, mindennap veszekedtünk.

Most is itt sírok emiatt.

Szerencse, hogy még nincsenek gyerekeink....

2014. máj. 11. 12:43
 6/15 anonim ***** válasza:
90%
Költözzetek össze másokkal. Sokan hirdetnek 1 szobát egy lakásban, és negyedét kell fizetni egy albérletnek néha.
2014. máj. 11. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Felhoztam már neki azt is, hogy szobàt béreljünk, .de nem tetszett neki ez az ötlet. Na meg.én sem tudok alkalmazkodni sajnos.
2014. máj. 11. 12:56
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

"én sem tudok alkalmazkodni sajnos."


Ez a legnagyobb gond.


1. Mentek a párod szüleihez, és hozzájuk alkalmazkodtok.

2. Mentek a te szüleidhez, és hozzájuk alkalmazkodtok.

3. Kivesztek egy szobát valakikkel együtt.

4. Megy haza mindenki a saját szüleihez.


Melyiket választod?


Most mindenképp alkalmazkodnod kell másokhoz is. Lehet, hogy ez egy olyan élethelyzet, ahol meg kell tanulnod az alkalmazkodást. Tanulj tehát belőle!

2014. máj. 11. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
52%
Soha büdös életbe nem költöznék le oda Bp-ről! Kész öngyilkosság leköltözni egy faluba, ahonnan aztán lépni sem lehet! Mit gondolsz, ott majd találsz állást, ha a fővárosban nem? Sürgősen vállalj el BÁRMIT, akár takarítást is, aztán boldoguljatok magatok.
2014. máj. 11. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Budapestre járnék fel dolgozni. Párom is itt dolgozik.

Takarító, mosogató, kisegítö, Eladó... minden munkára jelntlezem

2014. máj. 11. 13:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!