Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy dolgozzam fel azt a...

Hogy dolgozzam fel azt a tudatot, hogy édesanyám meg fog halni?

Figyelt kérdés
Rákos, a stádiumát nem hajlandó megmondani, vagyis gondolom borzalmasak. Már napokat kórházban tölt és gondolom ha ő meghal a házból is repülünk apám miatt. E tudat miatt rászoktam napi egy-két szál cigarettára. Mit tegyek? Ötletek?
2014. máj. 26. 20:50
 1/5 anonim ***** válasza:
87%

Pszichiáter kellene neked és egy jó ügyvéd.


Létezik olyan, hogy halál előtti gyász - amikor még az élőt gyászolja az ember, akiről már tudja, hogy számára vagy mindenki más számára is halott lesz nemsokára.


Az ügyvéd ahhoz kell, hogy a házból ne dobhasson ki titeket senki. Ha az édesapád nem 100%-os tulajdonosa a háznak, akkor édesanyád halálával a ház fele a tiétek, tulajdonilag is. A fele úgy oszlik el, hogy ahány testvér van, annyiasd rész jut egy embernek, a másik fele apukáé plusz haszonévezet. DE akkor sem lehet titeket kirakni sehova!


Ha kiskorú vagy vagy fiatalkorú (azaz elmúltál 14, de még nem vagy 18), akkor javaslom, hogy a helyi Gyámhatósághoz forduljatok minél hamarabb a testvéreiddel együtt.


A további feldolgzás a halál után következik. Édesaynádnak sok erőt, neked is, nektek is.


He bagózz, ha nem muszáj. Inkább menj el futni, vagy írj naplót. Hosszabb életet biztosít.


Én is gyászolok, prevetíve, mert én bántalmazott csecsemő, kisgyerek, gyerek és fiatal felnőtt voltam. Anyám a fő agresszor, de mindkét szülőm bruális állat volt és bántalmazó. Ma is élnek, de számomra halottaknak kell lenniük, különbne én leszek az hamarosan. Hidd el, tudom, milyen élőt halottként gyászolni...


Sok erőt kívánok neked!

2014. máj. 26. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Hány éves vagy?Az apukám szivbeteg volt.Olyan 16 éves voltam amikor tudatosult bennem.,hogy korábban fog meghalni mint a korabeli emberek.22 éves voltam amikor meghalt.Addig egyszerűen tudatosìtottam.magamban hogy eljön majd az idő.Neki pedig olyan életet biztosítottink amilyet csak kívánni lehet.Mindennap elondtuk neki hogy szeretjük.

Próbálj meg vele.minnél több időt tölteni.Ne azzal foglalkozz veled mi lesz.Inkább ez az időszak neki legyen szép.Igy majd ha visszagondolsz nem.lesz lelkiismeret furdalásod ,hogy ezt vagy azt még megtehetted volna.

A házból miért repülnétek?

2014. máj. 26. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Igaza van az előttem szóloknak...

ez nehéz, de valamit tenned kell... segíts neki, mondj el mindent, amit szeretnél... talán nem olyan rövid idő van még számára... sajnos vannak olyan helyzetek, amikor nem tudunk mit tenni, de talán könnyebbé tudjuk tenni, és még tudunk adni valamit a másiknak, amitől ő is és mi is jobban érezzük magunkat egy kicsit

Ne dohányozz, vezesd le valami mással, amitől fel is töltődsz. De ebben a házas dologban nem tudok segíteni

2014. máj. 26. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sajnálom édesanyádat a betegsége miatt..

Egyébként honnan veszed ,hogy meg fog halni .. ez már kész tényként van kezelve .Netán nem kezelhető ? (Na haragudj az indiszkrét kérdésekért !) Amíg egy kis szalmaszálnyi remény van a gyógyulására bízzatok benne !!!

2014. máj. 27. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Na igaza van utolsónak is. Bízni kell!
2014. máj. 27. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!