Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan dolgozzam fel Édesanyám...

Hogyan dolgozzam fel Édesanyám elvesztését?

Figyelt kérdés
28/L
2011. jún. 7. 12:10
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Fogadd őszinte részvétem..

Nem nagyon lehet.. és idővel sem enyhül..

A mai napig összeszorul a szívem, ha Anyumra gondolok, holott már 4éve elveszítettük.

Ahogy megy az idő, úgy lenne mindig egyre más és egyre több kérdésem, mondandóm Hozzá... :'(

28N

2011. jún. 7. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 komasa ***** válasza:
Ez sajnálatos módon velejárója az ember életének. Mármint az, hogy elveszíti a szeretteit, és ez ellen nem tudsz tenni semmit. Az idő lesz az, ami enyhíteni fogja a fájdalmadat, de addig is nagyon sokat segít, ha olyan dolgokkal foglalod el magad a szabad idődben, ami koncentrációt igényel, és eltereli a gondolataidat. Fogadd őszinte részvétem, és a továbbiakban sok boldogságot kívánok, mert még előtted az élet!
2011. jún. 7. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 komasa ***** válasza:

Az első válaszolónak, és a kérdezőnek is!

Az idő igenis enyhít a fájdalmon! Elmúlni nem fog, de enyhülni igen!

Én 12 éve veszítettem el az édesapámat, és ha rá gondolok még mindig érzem, hogy milyen volt átölelni.

De már sokkal jobb! Fel a fejjel!

2011. jún. 7. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Jajj ne is mondd!Tegnap volt édesapám halálának negyedik évfordulója.Már túl vagyok rajta,de nagyon hiányzik.Nekem még antidepresszánst is kellett szednem,hiszen hosszú szenvedés után halt meg,rákban.Nagyon jó édesapa és szerető férj volt,így gondolhatod hogy ragaszkodtam hozzá.A gyásznak fázisai vannak.Az elején az ember még elvan,hiszen intézni kell a temetést,ha láttad szenvedni,akkor "örülsz" is,hogy vége,tehát nem ez a legnehezebb időszak.Kb. egy év múlva lett iszonyú és utána már lábal ki az ember belőle.Mindenkinek más segít,anyu rengeteget nézegette a fényképeit,a felvételeket róla,neki ez segített,én viszont,ha meghallottam a hangját,vagy láttam a képét,akkor sírva fakadtam és iszonyú fájdalom volt a szívemben.Erre nincs recept sajnos,de egy biztos,hagyd,hogy az érzelmeid előtőrjenek.Ha sírnod kell,sírj,ha nem,akkor ne szégyeld azt sem.Hidd el megtalálod majd a helyes utat,ehhez kitartást kívánok és fogadd őszinte részvétemet!
2011. jún. 7. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Fogadd részvétem!

Nem könnyű tudomásul venni és elfogadni azt, amiről sosem hittük, hogy bekövetkezik.

Tudom akkoriban mindig csak azt hajtogattam magamban, hogy "mostmár ő nem szenved, én meg majdcsak kibírom valahogy" (nagyon beteg volt).

Persze ettől még ugyanúgy fájt, de ez legalább igaz volt!


Nagyon régen volt, de azóta is tudom, hogy sosem hagyott el, bármikor szólsz, beszélsz hozzá, ő válaszol, veled van, segít, és amikor szükséged van rá erőt ad bármihez!

Nem kell olyankor mást tenned, csak rágondolnod, hívnod, kérned. Ezt lehet, hogy ma még nem hiszed, majd később ha kipróbálod, megtapasztalod, hogy igaz!


Most sirasd el a könnyeidet, és (ahogy az előttem szóló írta) próbáld meg magad lefoglalni a mindennapi teendőkkel.

2011. jún. 7. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én hálisten még nem vagyok ebben a helyzetben, de szoktam rajta gondolkodni, hogy mi lesz ha...

És arra jutottam, hogy felesleges nagy drámát csapni, igen tudom ez most nagyon durva... de tényleg, figyelj, ha a csillagokat is hozod le az égről akkor sem tudtad volna megmenteni, meghalt volna mindenképpen, az élet már csak ilyen, megszületünk meghalunk. Persze biztos nekem is fájni fog, nem arról van szó, csak azt hiszem én majd úgy próbálom felfogni, hogy még mindig itt van velem, csak épp nem látom. Ha egyedül vagy akkor pl. beszélhetsz is hozzá, vagy tegyük fel hiszel a mennyben és azt mondogatod magadnak, hogy nem örökre váltatok el, úgyis találkoztok még. Én tényleg azt hiszem, hogy ez segíthet egyes embereknek, lehet, hogy neked is. Gondolj rá szeretett, de nem kell begubózni, próbáld ugyan úgy tovább élni az életed, mert sajnos ő már nem jön vissza bármit is csinálsz.

2011. jún. 7. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sajnálom részvétem anyukád miatt. Egyetlen dolog segít az idő. Gyászold meg sirasd légy dühös elkeseredett borulj ki aztán engedd el és gondolj rá mosolyogva szeretettel. Sajnos ennél többet nem tehetsz mint hogy követed az érzéseidet és nem küzdesz ellenük.
2011. jún. 7. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2011. jún. 10. 16:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!