Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Aki tiltással nevel az hazudni...

Aki tiltással nevel az hazudni tanít?! Édesanyám és köztem lévő vita!

Figyelt kérdés

Van egy pár hónapos kislányom, szóval még nincs itt az ideje annak hogy fiúzzon.

Viszont már gondolkodtam a sorsról, bár ez szerintem ha idősebbek leszünk nyilván változni fog, bennem is meg éled az a típusú féltés.


De beszélgettünk édesanyámmal, és mondtam neki hogyha komolyabb lesz a kapcsolat akkor nem fog zavarni ha itt alszik a fiú.

Én ezt szeretném hogy nálunk legyen a fiú, és ne kelljen a lányomnak úgy élni ahogy nekem.

Nekem 20 éves koromban engedték meg hogy nálam aludjon a párom. Ez nagyon problémás hiszen 14 évesen jöttünk össze.

Nekem ez a tiltása, ment a tanulás rovására is, hiszen kénytelen voltam iskola időben is ellógni, na és állandóan náluk lenni ami szerintem nagyon gáz.


Nem akarom hogy a lányomnak is ezt kelljen átélni, persze hogyha egy fiúval lesz sokáig, itt nem az 1-2 hónapos kapcsolatokról beszélek, de szerintem édesanyám 16-17 éves koromban igazán engedhette volna. Így sem úgy sem estem volna teherbe mert van eszem és tudtam gondolkodni. Volt amikor pechünkre elszakadt a gumi akkor irány kiváltani az esemény utánit, nem volt kivel megbeszélnem. Rémes volt. De hiába a tiltás ha valaki akar akkor megteszi fényes nappal, nem kell ahhoz éjszaka lenni.


Na és azt mondta hogy felelőtlen vagyok, és hogy mit nevelek a lányomba???!!

Rémes gondolkodása van.

Egyébként a lányom édesapja az első férfi az életemben. ( ha ez számít)


2014. ápr. 10. 09:50
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
42%
Szerintem hulyeseg hogy az egyuttalvas hianyara fogod a tanulmanyi eredmenyed romlasat. En is 20 eves korom korul aludtam a paromnal es akkor mi van nem erzem hogy barmi problemam lett volna belole, es nem logtam gimibol tanulas utan taliztunk.
2014. ápr. 10. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 A kérdező kommentje:
Lehet hogy azt nem írtam de nekem a találkozásokat sem nagyon engedték! Nálunk nem jöhetett ( mindig ) én meg máshová nem mehettem.
2014. ápr. 10. 10:02
 3/38 A kérdező kommentje:
Amúgy te kifogtál egy lényeges információt!!'.'
2014. ápr. 10. 10:04
 4/38 anonim ***** válasza:
26%
Mit jelent az a nem mindig? Mikor erettsegiztem meg elmentem masik varosba tanulni mi sem taliztunk vagy ha a parom dolgozott. De akkor neked nem az alvassal van bajod hanem a randizassal.
2014. ápr. 10. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
60%

Hat en nem szeretnem, ha a lányom 16 évesen együtt "aludna" egy fiúval. Bar mondjuk te magadból indulsz ki, hiszen 14 évesen mar kapcsolatod volt....

Az meg eleg hulye kifogás, hogy amiatt nem tudtál tanulni, mert o tiltotta, hogy talalkozzatok.... Tizenévesen a tanulás kellene hogy az elso legyen, nem a nemi élet....

2014. ápr. 10. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 A kérdező kommentje:

Kérlek titeket ne a múlttal foglalkozzunk hanem a jövővel.

Tök mindegy mivel volt bajom, de én azt szeretném ha a kislányom a barátnőm is lenne egyben, és ne az a nő legyek számára akitől félni kell, titkolózni és hazudni piti ügyekben.

2014. ápr. 10. 10:13
 7/38 anonim ***** válasza:
80%

Én sem hiszem, hogy mindent és mindig tiltani kéne. Van az a szülő, aki a ló egyik oldala: aki rá sem csinál éppen, hogy mi van a gyerekével, aki éppen 14 évesen már szülői tudomással cigizik, már az általánosban együtt alszik az fiújával. Na, ez nem pozitív példa. Mert ez mind-mind korai. Van a ló másik oldala, mint az anyukád, aki képtelen volt ésszel felfogni, hogy a gyerekek felnőnek és hagyni kell őket felnőni. Egy 16-17 éves fiatal már nem gyerek. Nem is igazán felnőtt még, de jóval több mindent meg lehetne engedniük, mert ha valaki úgy van nevelve, hogy tudja, hogy mi a kötelessége, minek milyen következményei vannak, tehát okosan cselekszik és körültekintően, akkor nem fog összedőlni a világ, ha 16 évesen komoly kapcsolata lesz és 18 évesen éppen már együtt alszanak.

Szóval egyáltalán nem vagy felelőtlen, tegyél mindent úgy, ahogy jónak látod. Anyukád átesett anno nagyon a ló túloldalára, ő pedig azt gondolja, hogy te meg a másikra akarsz esni, pedig az pont a ló "közepe", ha úgy tetszik, ahogyan te gondolkozol. Az arany középút.

Szerintem sokkal jobb az, ha a gyerek normálisan tesz dolgokat a szülei tudtával és beleegyezésével, persze mindent a maga idejében, mint túlságosan is tiltani és ellenezni dolgokat, ami meg aztán menne a hátuk mögött.

2014. ápr. 10. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
55%

A velemenyet mondja ha akarja, de a te lanyodat te neveled, ugy ahogy neked tetszik.


A struccpolitika szerintem se hatasos, neked van igazad. Vannak dolgok amik igyis ugyis megtortennek, akkor mar inkabb a szulo tudtaval es szeme elott mint hata mogott, hogy aztan ha baj van ne merjen hozzad fordulni segitsegert.


Tiltani a drogoktol tiltsad meg a zullestol, ne az elet rendjetol.

2014. ápr. 10. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
26%
Hat nem azon fog múlni a jo kapcsolat, meg az őszinteség, hogy együtt alhat e a fiúval vagy sem....
2014. ápr. 10. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 A kérdező kommentje:

Utolsó ezt én is úgy gondoltam. Ki is fejtettem a leírásomban hogy nem ne arról van szó hogyha ' majd oda kerül a sor, és kettő hetente lesz másba szerelmes akkor mindenkit mutasson be, feküdjön le vele, randizzanak csókolózzanak HANEM TÉNYLEG A KOMOLY KAPCSOLATRÓL VAN ITT SZÓ.

Nem nem azt mondtam hogy a lányomnak is 14 évesen lesz kapcsolata, mert nem tudhatjuk előre. Ettől hamarabb biztosan nem lesz ( akkoriban nem én voltam az első és egyetlen hogy barátom volt, bár ők nem maradtak együtt) DE ha lesz egy komoly kapcsolata, több hónap ismeretség után jöjjön a fiú hozzánk. Később pedig meg fogom engedni hogy ott aludjon.



Nekem még nem rég született a picur, most hallottam hogy a 18 éves leány megszült, akit az anyja tiltott a fiúktól stb, nem tetszett neki hogy van barátja. Szóval nem mindig a tiltás a jó hogyha elfelejtünk adni akár a lányunk kezébe egy csomag óvszert úgy gondolom. :)

2014. ápr. 10. 10:18
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!