Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Normális az, hogy apósomék a...

Normális az, hogy apósomék a 45 kilós nöt és az 50 kilós férfit tartják ideális súlyu embereknek?

Figyelt kérdés

Ez az ö súlyuk és kényesen ügyelnek rá, hogy ezt megtartsák. A nagyon kövér emberktöl egyszerüen irtoznak, amilyenek mi vagyunk a párommal azokat megleszólják. Párom 183 centi és 90 kiló. Lenne mit leadnia,de nem kövér kicsit sem, van egy kis pocakja, de az is változó. èn 70 kiló vagyok az utobbi fél évben szedtem fel 5 kilót, de mióta itt vagyunk náluk azóta folyamatos megjegyzések röpködnek a súlyunkra. Nekem nem szolnak be konkrétan de a páromnak akkor jegyzik meg mikor épp hallom. ok hogy csak 2 hetet töltünk itt, de ez szerintem nem normális. Az anyja kerek perec megmondta, hogy azt szeretné ha fia vissza nyerné korábbi súlyát.Láttam régebbi képeket aholúgy nézett ki mint egy beteg ember, mert a magasága megvolt de kb 60 kiló volt. az öccse alacsonyabb így ö is vékony de nem annyira gáz.

El tudom képzelni mit gondlonak rólam.

Èn sem szertem ha valki nagyon kövér, de ezt betegesnek tartom, minden evésnél elö jön ez a kérdés, és mindig nagyokat sóhajtoznak azon hogy mennyit eszik a párom és mit. Pl ma délben egy darab virslit evett és 2 darab palacsintát, és az volt a bajuk miért nutellát ken a palacsintára miért nem alam szószt. Meg mikor itta a fantát akkor hogy tudja úgy inni hogy nem vesz közben levegöt, egy slukra az egészet. Már ott tartottam hogy beszólok nekik hogy szerintem meg az nem normális ahogy ök élnek.

Szerencse hogy lányuk nem született, mert tuti bulémia, anorexiás lenne.

Apósom anyja egy elég kövérkés nö és a saját anyjára úgy gondol hogy egy lusta nö, és meg van a véleményük róluk is.

Más is gondolkodik így?


2009. dec. 30. 13:50
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Apósom és az ő anyja is ugyanezt tartja. Engem kövérnek tartanak 168 centi vagyok és 60 kiló. Apósom 55 kiló és 175 centi magas, apósom huga meg 165 centi magas és 46 kiló. Irtó soványak. Mindenkit lekövéreznek, nem normálisak.
2009. dec. 30. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Szánalmasak, már ne is haragudjon senki, de egy 40kilós nő, és egy 50kilós férfi igenis beteg, még azok is, akik nem tudnak hízni, mert mindenféle hiánybetegségük kialakul....Egyébként nem tudom hány cm vagy, én 166cm, és még bmi kalkulátor szerint a 70kiló is belefér, sőt lehet valaki nehéz csontozozatú akkor még a 75kiló is még az orvosok is átlagos testúlyúnak könyvelik el!!! Én 65kiló vagyok, így is mindenki 60 alattinak néz, de ha többnek az se érdekelne, nagyon sajnálom az ilyen embereket, az ilyenek csak másoknak élnek, ez igenis BETEGSÉG, van akinek fogynia kell, de egy átlagsúlyú ember minek akarna fogyni??? Ja, hogy mert megyünk a többiek után, a divat után, mint a birkák?
2009. dec. 30. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Hát, én nem így gondolkodom, és ez sztem nem normális.

Mi lenne, ha leülnétek az anyós-apóssal beszélgetni egy picit?

Nem veszekedésre gondoltam, hanem higgadt vitára. Esetleg ha titeket ez nagyon zavar, akk jól be is lehet olvasni nekik. (gonosz kacaj)

Én már az új generáció része vagyok, akiknek azt szajkózzák, h fogadd el magad, annak amilyennek vagy. Hát sztem is.

Ezt kéne beléjük sulykolni, cssak annyi különbséggel, h fogadják el a családtagjaikat olyannak amilyenek.

Lehetne mondani nekik pl. h nics joguk ahhoz h beleszóljanak, ill. megjegyzéseket tegyenek más ember külsejére, és így bírálják őket.

Remélem tudtam vmit segíteni fiatal korom ellenére..:P

15/L

2009. dec. 30. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Az egész életem egy fogyókúra, az utobbi fél évben nem fogyóztam és felszedtem elég sokat, én is rosszul érzem magam, de pl a páromat nem tartom kicsit sem kövérnek, olyan akin van felesleg és tovább ne menjen. Olyan akinek beszolnak a kispocak miatt, de nem olyan aki rettentö kövér lenne.


Egyébként apósom nem iszik alkoholt és azért is levegyunk szolva ha esetleg most karácsonykor iszunk. (pl én egy felest ittem kb fél év óta)

2009. dec. 30. 13:58
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem normálisak. Képzelem miylen fárfias és nőies idomaik lehettek mindig ezzel a súllyal... Nah én meg a sovány embereket nem szeretem. A Telétre szavazok.

18/L 173cm/67kg

2009. dec. 30. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is van ilyen a családban, de szerencsére csak távoli rokonoknál illetve egy ilyen barátnőm is van. Mármint akinek az anyja ilyen megjegyzéseket tesz és a lányaira is átragasztotta már, hogy csak a külsőségeket figyeljék. Én csak annyit tudok mondani, hogy az ilyen emberek sosem fognak megváltozni főleg, ha idősebbek. Annyit tehettek, hogy nem esztek náluk/előttük és engedjétek el a fületek mellett. Kit érdekel, hogy mit gondolnak, ha ti így érzitek jól magatokat? Az én anyósom kb. 40 kg, én duplája, de soha az életben nem éreztette velem azt, amit itt leírtál. Szóval ez nem ezen múlik, ha vékonyak lennétek, akkor meg mással szekálnának titeket. Ez benne van a személyiségükben. Épp ezért nem érdemes csak miattuk lefogyni vagy bármit tenni, mert majd kitalálnak valami újat, amivel szekálhatnak titeket. Ha nagyon erőszakoskodnak, vissza lehet normális stílusban szólni nekik, nem szabad a végtelenségig tűrni.
2009. dec. 30. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Ök úgy gondolják akövér ember lusta ember, az a jó amit ök tesznek, az anyósom biciglivel jár télen nyáron dolgozni, hétvégén nagy kirándulásokat tesz, apósom meg annyira finnyás hogy szinte semmit nem eszik meg.

Anyósom mivel alacsony neki még jól is áll ez a vékonyság, igaz cickói nincsenek neki, de apósomat rettentö vékonynak tartom.

Mi néha napján lusták vagyunk,de igazábol sokat dolgozunk nyáron többet mozgunk akkor álladnóan görkorizunk hegyet mászunk, úszunk, de ilyenkor fázok és max ha van jég a tavon akkor korizunk.

Egyébként most egy fél évig megoint nem látom öket,de ma nagyon felhúztak ebéd közben.

2009. dec. 30. 14:13
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

50 kilós férfi ideális súly ???? !!!! :o :O Ennyit legföljebb egy beteg ember nyom! Nem azért, de az anyósodék nem isznak ill. nem alkoholisták? Ugyanis ebben a korban azokra szokott jellemző lenni ilyen föltűnően alacsony súly.

Viszont a gondolkodásuk ez ügyben is nagyon eltér a normálistól, ez már nem egy vélemény vagy hozzáállás részükről, hanem rögeszme, mánia, ezt már kezeltetni kellene.

Azt gondolom, h a háttérben olyasmi húzódhat, h ők maguk nincsenek megelégedve az alacsony súlyukból adódó külső megjelenésükkel, ezen változtatniuk valószínűleg nem sikerült nekik, ezért a sikertelenségből adódó feszültséget ebben, a mások súlyát túlzott kritikával illető magatartásban vezetik le.Meg kellene értetni velük, h a normálistól az ő testsúlyuk tér el, bár ezt nem feltétlenül tanácsolom, mivel gondolom ez csak újabb feszültséget és konfliktusokat szülne.Ilyen családi háttér mellet örülhetsz, h a párod nincs tele komplexusokkal.Mivel az anyósodék gondolom már idősebbek, hozzáállásukon valószínűleg csak kevés sikerrel lehetne változtatni, amíg ők meg vannak győződve saját igazukról.Sajnos meg kell próbálni a találkozások alkalmával elvonatkoztatni ettől, megjegyzéseiket figyelmen kívül hagyni vagy határozottan elmondani, h felnőtt emberek életvitelébe ilyen téren már kevés beleszólásuk van.

2009. dec. 30. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem van abban valami, amit 14:17 írt. Lehet, hogy ők nem tudnak hízni és valamilyen szinten irigyek (nem tudok erre jobb szót) és tudat alatt is azokat szidják, akik tőlük nagyobb súlyúak és addig sem kell a saját problémáikkal foglalkozniuk. Olyan emberek, akik ki vannak békülve magukkal, nem bírálnak másokat ilyen alapon. De nekik már hiába mondod, hogy ez sem egészséges, ők ilyenek, idősebbek ezen a mentalitáson nem fognak változtatni. Ha csak évente párszor találkoztok, akkor még nagy szerencse. Én ilyen emberektől meg is őrülnék.
2009. dec. 30. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Szerintem ök 100%-ig megvannak magukkal elégedve. Ök azt gondolják, hogy ez egészséges és akin egy pici felesleg van az már rosszul él, az már azért kövér mert lusta, és minden ember tud az ellen tenni hogy vékony legyen.

egyébként az anyósom még elfogadobb, ö max finoman említi meg de apósom iszonyat mennyire utálja a kövéreket.


Nem alkoholisták, apósom még az alkoholos sütit sem eszi meg mert annyira utálja az alkoholt. Mindig is utálta az alkoholt. Anyósom meg egyszerüen úgy föz hpogy egy deka zsír se legyen a húson stb...

2009. dec. 30. 14:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!