Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan állítsam le a családom?...

Hogyan állítsam le a családom? Soha többé nem akarom őket látni.23L

Figyelt kérdés
Hosszú történet, nem szeretném kifejteni miért, de miután leérettségiztem elköltöztem külföldre. Utálom a családom, megkeserítették az egész életem, az öngyilkosság szélére löktek, folyamatosan éreztették velem, hogy h.ulye vagyok, és semmit nem fogok elérni. Most mégis itt vagyok, diplomával, három nyelvtudással, 2 éves kapcsolattal. A családom folyamatosan utánam nyomoz ismerősökön, barátokon keresztül, próbálják kideríteni a telefonszámom...stb. Lehet kegyetlenül hangzik, de gyűlölöm őket, nem vagyok rájuk kíváncsi, én már elfelejtettem őket, miért nem tudják ők is ezt tenni, ha egész gyermekkorom óta utáltak, megaláztak minden téren, és csak idézem: "nyűg voltam a nyakukon". Hogyan állítsam le őket?
2014. máj. 27. 20:24
 1/6 reptoid ***** válasza:
100%
Mondjuk utoljára elmész hozzájuk és kerek-perec elmondod nekik ezt. Akár lassan, szótagolva, többször is elismételve. Csak tudatosodni fog bennük, hogy nem érdekelnek ők.
2014. máj. 27. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Megértem, hogy mit érzel, ezt az utat én már megjártam és még van belőle.


Azt döntsd el magadban, hogy attól félsz, hogy nyomoznak utánad és keresnek - vagy azt szeretnéd.


Ha az ember egy gyűlölt családot lerúg magáról, aki csak bántalmazta, az nem olyan egyszerű, hogy bevágom az ajtót magam mögött és ők kinn ragadnak. Csak a mesében egyszerű és mindig csak másoknak egyszerű erről papolni.


A mentális minták a láthatatlan lelki szálak odakötnek, a szeretetvágy odaköt, a soha meg nem kapott szeretet hiánya odaköt,a bántalmazotti lét odaköt (mindennél jobban)...szóval ez nagyon nehéz.


Valamit mégiscsak kaptál tőlük, mert ha tényleg brutális család lett volna, nagyon nehéz lenne bármiféle stabil párkapcsolattal bírni és lediplomázni. Ez azonban nem azt jelenti, hogy az ellened elkövetett bűneik felmentést kaphatnának.


Ilyen nehéz háttérrel azt javaslom - nagyon javaslom! -, hogy csakis pszichiáterrel (egy igen jó pszichiáterrel) kezdj el egy traumafeldolgozásos terápiát. Ha nem teszed meg, előbb-utóbb bedarál a Múlt.


Leállítani haláli egyszerű őket, csakis akarni kell: megváltoztatod a telefonszámodat és titkosíttatod; a közösségi lapokon kitiltatod őket; a leveiket bontatlanul visszaküldöd; amelyik ismerősön keresztül üzengetnek, annak egyszer meg kell mondnai, hogy a családoddal nincs kapcsolatod (nem szabad és nem is kell magyarázkodni!), tehát ne legyenek ők sem ehhez felületek, különben velük is megszakítod a kapcsolatot.


Ha te elengeded a madzagot, akkor nekik nincs rajtad fogásuk. De ahhoz az kell, hogy tényleg engedd el a madzagot. És ez a legnehezebb az egészben.


Sok erőt kívánok ehhez neked!

2014. máj. 27. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!

Pszichológushoz kamaszkorom óta járok, antidepresszánsokat is szedtem egy időben. Igazából a páromnak köszönhetek mindent, ő adott erőt. Próbált kibékíteni a családommal, mert nagyon család centrikusak, de mára ő is rájött, hogy így jobb nekem. Szerencsére az ő családja nagyon kedves volt velem, még annak ellenére is, hogy magyar vagyok. Sajnos igazad van, sok minden bennem maradt, és fáj, hogy soha nem kaptam tőlük szeretetet. De nem is szeretnék már tőlük semmit, a bocsánatkérésük sem érdekelne különösebben. Közösségi oldalakon már rég le vannak tiltva, de mindig találnak valami kis rést, álprofilt csinálnak vagy hasonlók.

2014. máj. 27. 20:44
 4/6 anonim ***** válasza:

Hát elég szomorú ezt olvasni és némileg, magamra ismerni, csak nekem még nem adatott meg, hogy elmenjek, de már alig várom. Szerintem is mondd el nekik, amit gondolsz, de mindent, még azt is, amit ide nem írtál le nekünk.

Hát, gratulálok, amiket elértél, ahhoz képest, amiket mondtak rólad!

Sok erőt és boldogságot a továbbiakban! :)

2014. máj. 27. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
hasonló cipőben járok/jártam. sajnos fel kellett égetnem minden hidat magam mögött mert lelkileg idegileg anyagilag a padlon voltam miattuk. én is külföldre menekültem, minden régi ismerőssel tartom a kapcsolatot de senki nem tudja hol élek, egy elég stabil történetet mondok mindenkinek. igy ők azon keresztül keresnek, próbálnak csimpazkodni rajtam, sikertelenül . igen nekem ez azzal jár hogy relative két életet élek de ez igy nekem kényelmes.
2014. máj. 27. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Írd ki az összes létező rokonod üzenőfalára, akikből eleged van nagy betűkkel, hogy nem vagy rájuk kíváncsi és hogy fogják fel. Bár van egy olyan érzésem, hogy nem szeretetből keresnek, meg nem azért, mert hiányzol nekik, hanem kellesz támasznak, vagy pénzt lejmolni...bármi lehet. És az ilyen emberek sunyik. Remélem, sikerül lerázni őket.
2014. máj. 27. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!