Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak, ha úgy érzem,...

Mit csináljak, ha úgy érzem, nem szeret a családom?

Figyelt kérdés

A szüleim minden kis hülyeség miatt lecsesznek, olyanok miatt, hogy én miért nem vagyok olyan, mint más lányok, miért vagyok ilyen undorító, miért nincs normális hajam, miért nem járok normális ruhákba, miközben nem is én tehetek ezekről, iskola mellett nem tudok dolgozni, esetleg nyáriszünetben fogok, addig kénytelen vagyok az ő pénzükből intézni ezeket, de már sokszor mondtam nekik, hogy pl. vegyünk egy pulcsit, mert egyetlen egy pulcsim van és azt hordom kb minden egyes nap úgy október óta...ráadásul nagyon vastag és már reggel is majd' megsülök benne, pedig reggelente még nincs annyira meleg...meg nem csak emiatt, hanem eleve azért, mert mások is igénytelennek néznek, amiért minden nap ugyanaz a ruha van rajtam...farmerból is 2 olyanom van, amit most hordhatok, ebből az egyiknek van egy majdnem 8 cm-es lyuk a seggén és már olyan nagy, hogy ha megyek a lépcsőn és valaki jön mögöttem, látja a fenekemet...és ezt is mondtam anyáméknak, hogy vegyünk egy másikat, mert ezt már nme hiszem, hogy meg lehet varrni normálisan, mert teljesen szét van foszolva meg minden...meg máshol is vannak rajta kisebb lyukak, bár azok annyira nem látszanak, csak amikor ülök, mondjuk a térdemnél...de arra is csak annyit mondtak, hogy majd, majd...pedig már hónapok óta könyörgök nekik...a hajam miatt szintén, nincs semmi formája, a frufrum is megnőtt és már olyan hosszú, mint a hajam többi része és kiengedve elég gázul néz ki...és mondtam, hogy legalább a frufrumat hadd vágassam le, de nem engedik, merthogy anyám kb fél éve beszélt a fodrásszal és akkor épp nem ért rá és azóta mindig, mikor felhozom a témát, anyám ezzel jön, hogy dehát neki sosincs ideje...a másik meg a nővérem, aki egy undorító, bunkó ember és nem is veszi észre magát, azt hiszi magáról, hogy ő tökéletes, de komolyan...állandóan így nézegeti magát a tükörben és mondja, hogy már nem beképzeltségből, de ő olyan szép, meg olyan jó alakja van...amúgy nagyon nem, de mindegy. és engem is mindig lehúz, valamelyik nap megkaptam tőle, hogy milyen egy selejt ember vagyok, mert animéket szoktam nézni és hogy nincs is normális életem meg nem tudok másokkal beszélgetni sem, mert animéket nézek és nem látom az emberi gesztusokat o.o

úgy érzem, utálnak...volt már rá többször is példa, hogy hallottam, ahogy kibeszélnek a hátam mögött...

mit csináljak?


2014. máj. 2. 22:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Mutasd meg anyukádnak a lyukas farmert.Amúgy turkálóban sok szép dolgot lehet találni.
2014. máj. 2. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 LiEli válasza:
35%

Mivel csak az érem egyik oldalát ismerjük, nem hiszem, hogy bárki is hasznos tanácsot tudna adni, hisz nem tudjuk a valós helyzeted.

Biztos te sem vagy tökéletes és a viselkedésed sem kifogástalan, szóval annyit tudok mondani, hogy próbálj meg több figyelmet szentelni a családodnak, lássák rajtad, hogy te kész vagy nyitni feléjük, hogy együtt "dolgozzatok", mint egy igazi család. Segíts többet a házimunkában, beszélgess a szüleiddel és a testvéreddel, tölts velük időt, hogy kialakuljon egy szorosabb kapcsolat.

Ha már az megvan, hogy te mindent megtettél értük, akkor jöhet a "követelőzés".

De soha ne felejtsd el, hogy tisztelned kell a szüleid, még akkor is, ha ők nem hordoznak a tenyerükön.

2014. máj. 2. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

A zsebpénzedből nem tudnál kispórolni egy pulcsira valót valahogy,a kinai üzeltekben és a turkálókban elég elérhető áron kaphatók az ilyesmik.

Keress az interneten olyan fodrász tanulókat aki szivesen ingyen is levágná vagy megformálná a hajad.Nyérig,még nem találsz munkát addig mást nem nagyon lehet tenni,vagy esetleg hétvégi munkát tudnál vállalni ha van erre lehetőséged.

2014. máj. 2. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
82%

Fogj egy tűt és cérnát és ne járj lyukas nadrágban....


A frufrud próbáld levágni,nem olyan nehéz..youtubeon vannak videók,keresgélj útmutatásért!


Minél előbb jelentkezz diákmunkára,ha van a közelben tesco,akkor oda mindenképp menj be érdeklődni

2014. máj. 2. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Hát ja, a turkálóra én is próbálnám rábeszélni anyucit.


A fodrász helyett próbálkozz magadnak vágni/fésülni a hajad. Úgy tűnik a családodnak komoly anyagi problémái vannak (egy pulóver, szakadt nadrág, 0 fodrász), és ezen lehet spórolni. Az elején talán nem lesz olyan jó, de fél év, és egész jól bele lehet jönni.

Plusz ebben a család nőtagjai tuti segítenének, ami közös program, és ha közös program, akkor mindjárt elfogadóbbak.

2014. máj. 2. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Van egyaltalán zsebpénzed? Nekem nem volt...gondolom neked sincs. Én is szakadt, régi cuccokban jartam sokszor ha mas nem volt, és hiaba szóltam folyt.
2014. máj. 2. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
76%
Folyt. Mikor anyam mar kaját sem vett, ciki vagy nem, de loptam tőle pénzt. Persze neked nem ajánlom de megmutathatod anyudnak ezt a választ.
2014. máj. 2. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 LiEli válasza:
100%
Itt mindenki a hölgy nadrágjával és hajával van elfoglalva, de a legnagyobb gondot senki nem veszi észre, az pedig a családon belüli széthúzás. Amint arra megvan a megoldás, minden meg fog oldódni a lyukas nadrágtól kezdve a hippi frizuráig.
2014. máj. 2. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ja, 3s volt egy rahedli pénze, semmi tarzozása nem volt....mégis elhanyagolt.
2014. máj. 2. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
32%

kezdjük akkor a végénél:

1. mond meg nővérednek hogy a mai fiatalok köében egyre népszerűbb (sőt már megjelentek a divatanimések is) animét nézni - amikor én voltam mközépsulis a 36 emberből 3an voltunk csak akik szerették, és minket csúfoltak is érte... a mai 16 évesek között 36ból kb 3 aki "utálja" az animéket, de ő is csak mert...

2. a hajamat kérlek már 8 éve magamnak vágom, bátyámnak pedig már 10 éve. És nem vagyok fodrász. Ha festeni akarom azt is magamnak szoktam


3.turi boltban -főleg a kilósakban- egy rakat ruhát lehet venni olcsón... én legutóbb 2000ft-ból 6 felsőt vettem magamnak, az a te igénytelenséged is hogy szakadt göncökben jársz: nem engednek új ruhát venni kicsapod a hisztit és nem mész suliba...kész.


4. azon hogy a családod utál nyilván itt senki nem tud segíteni. Azon te se tudsz változtatni. 18 évig szokod, utána meg szökhetsz

2014. máj. 2. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!