Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szóljak a testvéremnek hogy...

Szóljak a testvéremnek hogy szóljon rá a sógornőmre hogy csináljon is valamit?

Figyelt kérdés

Nem akarok én kötekedni, veszekedni de már ez szerintem mindennek a teteje.

Az öcsém aki 22 éves gyereke lett, a lány is fiatal.

És igen fiatalság lustaság?

3 hetes a gyermekük, és a pici állandóan sír, nem igazán ért még hozzá amit megértek, de annyira rá szoktatta hogy ölben nyugszik meg a pici, ezáltal szinte semmit sem tud csinálni, segíteni!

Anyu vagy én megfőzők, minden takarítás szinte rám marad, na meg persze anyura de őt inkább próbálom kímélni mert dolgozik is és nem fiatal már.Én is dolgozom, és hogyha marad mosatlan ott hagyja, a gépbe nem rakja be a ruhát kimosni, és még az ő bugyiját is nekünk kell kimosni.

Nem merek szinte szólni mert az lesz hogy kötekedem, netán irigy vagyok, pedig erről szó sincs. Nem gondolom hogy egy gyermek olyan irigyelni való dolog mert bárkinek lehet, de lényegtelen hogy én még nem akarok. Nem tudom hogyan kellene bevezetni abba hogy csináljon valamit, mert ha ölben van a gyerek mert megnyugtatja akkor is facebookozik, gépezik, játszik a gépen stb.


2014. máj. 28. 07:59
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
42%

Ismerős!

Bár nekem annyi "szerencsém" van,hogy már nem lakom ott. Öcsémnek is sikerült egy olyan párt találnia,aki életképtelen. És a második gyerek fog nemsokára megszületni.

Folyton arra hivatkozott,hogy gyerek mellett nem tud semmit csinálni. Minket nem hat meg vele,mikor anyámnak volt ideje a háztartásra 5 gyerek mellett is,nekem meg 2 mellett. Soha semmit nem csinál és az öcsémé a háztartás vezetése mára. Ő főz,mosogat,takarít.Egyedül a mosást csinálja meg a drága sógornőm. Öcsém anyumat kíméli szintén,mert a 7 napból 7 napot dolgozik 16-18 órákat.

Sajnos lusta disznó és ha most nem tesztek ellene semmit,akkor később még rosszabb lesz!

Be kell osztani a házimunkát és ammíg ő csinálja,addig más játszik a babával vagy elaltatja stb. Legalább a gyerek is hozzá szokik,hogy nem csak anya van!

Sógórnőm gyerekéhez hozzá sem lehetett nyúlni és mivel más nem vigyázhatott rá,ezáltal tudott mire hivatkozni.

2014. máj. 28. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 anonim ***** válasza:
58%
3 hetes a pici! Te pedig itt a GYIK-on hisztizel! Mit gondolsz, mikor TE 3 hetes voltál édesanyád nem veled foglalkozott? Több megértés és tolerancia szükséges részetekről! Nem is értelek, de hagyjuk! Csak felhúznak az ilyen emberek, mint te!
2014. máj. 28. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/51 anonim ***** válasza:
68%

Az első hetekben illik segíteni az újdonsült anyukáknak.

Neked ez baj?


Nem inkább az a gond, hogy te már benne vagy a korban (hiszen az öcséd is már 22), és te még anyád nyakán élsz, se férj, se gyerek?

2014. máj. 28. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/51 A kérdező kommentje:

Kedves második! Talán te is a lusták táborához tartozol???

Legtöbb nő amikor babát vállalnak már külön házban lakik szépen a párjával, jobb esetben.

Igen a rokonok besegítenek. De szülés után is meg kellene a dolgokat csinálni, mert ha egyedül lenne akkor mi lenne? Éhen halna meg megenné a piszok??

Annyi mindent nem kellene csinálni mintha külön háztartást vezetne csak mondjuk elmosogatni, berakni a gépbe a ruhát, mondjuk főzni sem ártana de az már az ő problémája.



Ha születik még 1-2 gyerek akkor azokkal mi lesz?? Lepasszolja csak mert ő elkényezteti a gyereket és nem alszik el sehol.

2014. máj. 28. 08:17
 5/51 anonim ***** válasza:
96%

Szolj az öcsédnek hogy tessék besegiteni a házimunkába.Aztán majd ő lerendezi a párjával.

6hetes korig mondják a gyerekágyas időszakot,ilyenkor még segiteni szoktak az anyának.

2014. máj. 28. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/51 A kérdező kommentje:

3. hidd el ha akarnék akkor már réges régen lehetne gyermekem, nekem van jól fizető állásom, a páromnak is. Sikerülne eltartani de nem akarunk még! Gyereke bárkinek lehet tudod...mindenki fel tudja magát csináltatni.

Segítek éppen elegendőt, de nem neki leszek a cselédje.

2014. máj. 28. 08:18
 7/51 anonim ***** válasza:
55%

Nem látja a kérdező olyan rosszul a dolgokat!

Attól,hogy 3 hetes a pici,nem áll meg a világ! Nekem is van 2 gyerekem,mégis tudtam főzni,mosni és takarítani. És nem volt segítségem!


A gyerek sose legyen pajzs semmi probléma előtt! Én ezt úgy gondolom...

Nem kell egésznap robotolnia,de talán a tányérját el tudja mosni maga után,a szennyest meg a mosógépbe is be tudja dobni.Egyik sem igényel pár percnél többet!

2014. máj. 28. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/51 anonim ***** válasza:
59%
2-esnek igaza van kérdező! Kommentedből is csak az irigység és a hiszti árad!
2014. máj. 28. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/51 anonim ***** válasza:
85%

Viszont elég érdekesen válaszolsz kedves kérdező,így itt magad alatt vágod a fát! Ha olyan jól fizető állásod van és a párodnak is,akkor miért laksz még anyukáddal?


Vigyázz miket írsz,mert kapni fogod az ívet!

Ez egy jó tanács!

2014. máj. 28. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/51 anonim ***** válasza:
41%

Jól lepontoztatok,köszönöm!

Csak azért,mert meg tudom csinálni a háztartást gyerek mellett is!Ezek szerint nektek ez nem megy!

2014. máj. 28. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!