Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 3 hónap együttjárás után egy...

3 hónap együttjárás után egy közös nyaralásnál szerintetek jó így?

Figyelt kérdés
Mindketten szeretnénk menni, ezzel nincs semmi baj. Mindketten dolgozunk, egy hosszúhétvége lenne. A párom (a lány) mindenképp úgy akarja, hogy felesbe fizessünk mindent. Persze ez kedves tőle, vagy figyelmes, hogy nem várja el hogy én fizessem... De nekem kicsit rossz érzés lenne ezt elfogadni, még így a kapcsolat elején is. Szerintetek hogy lenne a jó? Hagyni beleszállni, vagy teljesen felesbe mindent?

2014. máj. 28. 11:51
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
81%
Fizessétek felesbe.
2014. máj. 28. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
59%
Semmiképp se hagyd, hogy a felét fizesse csak. Fizettesd ki vele az egészet.
2014. máj. 28. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
96%
Én sem hagytam már az elején sem, hogy a barátom fizessen mindent, az nekem kellemetlen lett volna.
2014. máj. 28. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
97%
A szállást, utazást nyugodtan fizessétek felesben. A nyaralás alatt majd úgyis mentek fagyizni, múzeumba, strandra stb. (kinek mi), ott majd fizetsz te. Így a párod sem érzi majd úgy, hogy nem ad bele semmit, de azért te is úriember leszel. :)
2014. máj. 28. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
95%

Most mit fizetnétek felesben? A szállást?

Az úgy teljesen jó.

Majd ha már ott lesztek, akkor meghívod valamire, vacsora, ital, bármi.

2014. máj. 28. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Mi is kb. 3 hónap után mentünk el közösen nyaralni. Ha már felajánlotta, nem ciki, ha felesben fizetitek, mi is úgy tettük kb., bár nálunk inkább a beszállás volt, illetve azt nem hagyta a párom, hogy amikor egyik nap elmentünk étterembe, én fizessek, de azon kívül mindent (szállás, napi kaja, programok, útiköltség). Nem tudtam volna elfogadni azt, hogy én csak lógatom a lábam, a párom meg fizet mindent (főleg hogy ő sem keresett túl sokat).
2014. máj. 28. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Igen, a szállás és az utiköltség felét akarja kifizetni. Magától mondta, ragaszkodna hozzá. Nekem kicsit fura érzés elfogadni, de gondolom neki is az lenne, ha nem hagynám beleszállni. Akkor lehet úgy lesz, hogy a szállást ki-ki magának kifizeti. A benzinköltségbe nem hagyom h aejon, a többi meg ahogy épp jön. :) Akkor ne érezzem "cikinek" elfogadni ezt? :)
2014. máj. 28. 12:31
 8/15 anonim ***** válasza:
91%

Nem ciki.

Hagyd,had fizesse a felét a szállásnak,utiköltségnek.

Aztán majd ott meghivod vacsizni,vehetsz neki pl strandon szép nyakláncot,vmi apróságot,és máris egyrészt ő nem érzi hogy kihasznál téged,és te is gáláns lovag vagy.

2014. máj. 28. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
90%
Ez egyáltalán nem ciki!! Hol lenne ez ciki?? Én nem értem, hogy a mai világban miért gondolkodnak még ilyen sokan így.. Szerintem az lenne a gáz, ha a barátnőd alapból elvárná, hogy te fizess mindent. Biztos jól esik neki, hogy felajánlottad, de én nem is értem, hogy ha mindketten dolgoztok is ráadásul, akkor miért nem az a logikus és egyértelmű, hogy mindenki magának fizet.
2014. máj. 28. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
47%

Mi a férjemmel már együtt is éltünk, amikor elmentünk először valahova egy hosszabb hétvégére. És felesbe fizettünk, mert akkor még nem voltunk közös kasszán. Szállást is felesbe, benzint is felesbe. Aztán egyik nap én fizettem neki a fagyit, másik nap ő vitte el sütizni. És mi akkor már több mint fél éve együtt is éltünk.

Mondjuk én szeretem az önállóságot, anyagilag is, nekem rossz érzés lett volna ha nem fizethetem a felét.

2014. máj. 28. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!