Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Két különböző nemzetiségű...

Két különböző nemzetiségű pár, hogyan oldotta meg a névválasztást?

Figyelt kérdés
Milyen nemzetiségű nevet kaptak a gyerekek?
2014. jún. 2. 10:04
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
29%
nincs gyerekem de ilyenkor két nevet adhatsz neki (mindenki ad egy a hozzá közelebb állót)még különleges is lesz tőle a gyerek
2014. jún. 2. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
94%
Attól függ, hol élnének. Ésszerű olyan nevet adni, amit az adott országban ki tudnak ejteni.
2014. jún. 2. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
100%

A vezetéknevünk az édesapja családi neve lett (ebből is nálunk már lehet következtetni a nemzetiségre, az apuka országára). Én is felvettem az ő nevét, kötőjeles meg -né verziók nagyon röhejesek lettek volna, így viszont egészen jó lett.

Abban állapodtunk meg gyermekvállalás előtt, hogy a gyermekeinknek 2 keresztneve lesz, ha kislány, akkor az általam választott név lesz az első, az apuka neve a második helyen, ha kisfiú, akkor az apuka által választott név az első helyen, az enyém a másodikon.


Kisfiunk lett. Mindkét keresztneve 5-5 betű (3 mássalhangzó, közte 2 magánhangzó, nincs torlódás)- arra figyeltünk, hogy:

- kiejteni jól lehessen (dupla betűk, magyar ékezetes betűk ezzel kizárva)

- leírni is úgy kelljen, mint kiejteni

- mindkét országban ismert legyen legalább az egyik név

- a kisfiam első (apukájától kapott) keresztneve egyébként nemcsak az apa nemzetiségét tükrözi, hanem a családjában is egy szokásos, hagyományos név


...az első keresztnév nincs az engedélyezett fiú utónevek között, de nemzetközlileg elismert, ismert, normális írású-kiejtésű név (olyannyira, hogy pl. névre programozható beszélő-tanuló kutya szoftverében is benne van, pedig NEM angolszász név)- így ez nálunk egy plusz kör volt a konzulátuson és az anyakönyvi hivatalban :)

2014. jún. 2. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
100%

Erre én is kíváncsi vagyok. Nálunk úgy van tervben, hogy mindenki a saját országából való nevet választ -persze a másiknak van beleszólása- és amelyik országban élünk az lesz a pici első neve, a másik pedig a középső.

De azt is el tudom képzelni, hogy 1-1 országban van ugyanaz a név, más kiejtéssel és írásmóddal és így adnak nevet.

2014. jún. 2. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 A kérdező kommentje:

De azt nem hangzik furán, hogy Awad István Ahmed?

Ez csak egy példa volt :D

2014. jún. 2. 10:19
 6/33 anonim ***** válasza:
100%
Ez konkrétan hülyén hangzik, de össze lehet hangolni:)
2014. jún. 2. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
100%
De. Az Istvánt hagyd ki.
2014. jún. 2. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
100%

A férjem külföldi, és az ő országában élünk.

Én úgy voltam vele, ha már itt élünk, akkor legyen itteni a keresztneve is, hogy ne kelljen mindig magyarázkodnia a neve miatt. (Igen, ez magyar név, mert az anyukám magyar, bla bla.)


De azt sem akartam, hogy Magyarországon is sokat kelljen magyarázkodnia, így olyan nevet választottunk, ami mindkét nyelvben létezik. (Annyi a különbség, hogy az egyik nyelvben i-vel van, a másikban y-nal.)


Hülyeségnek tartom, hogy sokan a gyerek nevén keresztül akarják kifejezni a gyerek kettős nemzetiségét.

2014. jún. 2. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenkor olyan nevet (vagy neveket) célszerű adni, amit itthon és külföldön is ki tudnak ejteni, és le tudnak írni, tehát pl nincs benne ékezetes betű, gy, ty, cs, zs, stb. Lehet egyszerűbb, vagy egzotikusabb, de hogy ne hasson idegenül a keresztnév és a vezetéknév, ahhoz ez a legjobb megoldás.
2014. jún. 2. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 A kérdező kommentje:
Jaa nem szeretnék Istvánt csak hogy furán hangzik ez a több országos név :D
2014. jún. 2. 10:23
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!