Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Akiknek más nemzetiségű a...

Akiknek más nemzetiségű a párjuk/férjük, hogy döntöttetek a baba nevéről?

Figyelt kérdés

Ha jön a baba, nyilván a férfi vezetéknevét kapja a baba. Viszont ha az apa külföldi, és az ő országában éltek akkor hogy adnátok neki nevet? idegen keresztnév, középső keresztnév magyar és a vezetéknév?

Akiknél ez már megtörtént ti hogy döntöttétek el?

Köszönöm a válaszokat


2014. febr. 7. 10:56
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
62%

Az en ferjem külföldi, magyar nevet nem adok a gyerekemnek. Nem tetszenek a magyar nevek.

Mi igy döntöttünk

2014. febr. 7. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Olyan nevet kapott,ami otthon és itt is használatos,csak kicsit más az írása, Dave lett,otthon Dávidnak hívják pl a szüleim.
2014. febr. 7. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
38%
Nekem is kulfoldi a ferjem a hazajaban elek és a gyerekeimnek is kulfoldi a nevuk.Eszembe sem jutott,hogy magyar nevet adjak nekik, kerdeztem tobbszor toluk, hogy nem szeretnenek -e felvenni magyar keresztnevet, nemmel valaszoltak.
2014. febr. 7. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
86%
Csak ismerőseimet tudom felhozni példának .Az ő gyerekeik egytől -egyik az apa vezetéknevéhez illő keresztnevet kaptak .Szerintem furcsa is lenne külföldi családnévhez magyaros utónév .
2014. febr. 7. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
34%
Nagyszerü. Le lettünk pontozva, mert nem magyar nevü a gyerekünk.Csodas.
2014. febr. 7. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
91%
Olyan nevet kap, ami mindket országban használatos, max a kiejtése mas.
2014. febr. 7. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Van pár magyar név, ami tetszik, de ezt középső névnek szeretnénk adni. Vagy olyan név is szóba jöhet, ami mind a két országban használatos. köszi mindenkinek, aki válaszolt:)

(és nem én pontoztam le, mindenkinek zöld kezet adtam)

2014. febr. 7. 11:30
 8/18 anonim ***** válasza:
88%
Nekunk a gyerekek megkapjak az apjuk vezeteknevet (Jørgensen), es lesz ket keresztnevuk, egyik magyar. Elkepzelni sem tudnam, hogy felig magyarkent ne legyen magyar keresztnevuk a dan mellett.
2014. febr. 7. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
81%
Férjem angol, de itt élünk Magyarországon. Mi nemzetközi neveket igyekeztünk választani am leírásban megegyezik. A vezetéknév miatt angol kiadásban. (Simon, Sara, Eliza, Benjamin, Oliver) Hozzátenném angol suliba-oviba járnak,vannak teljesen külföldi nevek, sőt ősmagyar is (vegyes házasságban szintén) egyik gyereknek sincs vele gondja. Bátran válasszatok nektek tetszőt
2014. febr. 7. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
72%
Hat nem Napsugãrnak vagy Sólyomnak kell elnevezni azt a gyereket, hanem olyan nevet választani, ami mindket néven kifejtheto es máris nincs gond, hogy kulfoldi a vezetéknev. Az ősmagyar nevekről eltekintve szinte bármi szóba jöhet.
2014. febr. 7. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!