Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Őszintén: ti is önzőnek...

Őszintén: ti is önzőnek gondoltok minket?

Figyelt kérdés

Tényleg őszinte válaszok érdekelnek, mert a környezetünk egyértelműen elítél minket.


Van egy 2,5 éves lányunk. Egyenlőre nem lesz kistestvére, mert nem szeretnénk egyszerre két nagyon kicsi gyereket.

Emiatt folyton azt hallgatjuk, hogy túl nagy lesz a korkülönbség, nem lesznek jó testvérek, ilyesmik.


2014. jún. 2. 19:28
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
100%

Az unokatestvéreim között 9 év van. Két példásan jó gyerek, és imádják egymást.

Én egyáltalán nem gondollak önzőnek titeket.

2014. jún. 2. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
100%
Miért lennétek ezért önzőek? Elég szomorú, ha így gondolják, ne foglalkozzatok vele. Ha tizen x év lenne köztük, akkor még talán jogos lenne, bár akkor sem. De hát még csak 2,5 éves a gyerek. Talán nincsenek testvérek, akik között 4-5-6 év korkülönbség van és jó testvérek? Volt egy barátnőm általánosban, akinek 12 éves korában született meg az első testvére (és csak féltestvérek!), aztán 2 év múlva meg még egy és imádja őket. Olyan ismerősöm is van, akik között 14-15 év van és imád játszani vele. Szóval ez szerintem hülyeség.
2014. jún. 2. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
100%
Ne foglalkozz mások véleményével. Okot mindig találnak valami szekálásra.
2014. jún. 2. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Illetve nem ti vagytok az önzőek, hanem azok, akik abba akarnak beleszólni (hogy ne írjam keményebben), amihez semmi közük és amibe beleszólni semmi joguk. A legmélyebb magánügyetek, hogy lesz-e gyereketek, mikor, mennyi és hány év korkülönbséggel.


A jó testvérség nem a korkülönbségen múlik, hanem azon, hogy te és a férjed hogyan nevelitek a gyerekeket. A testvérféltékenység és a testvérgyűlölet alapja MINDIG! a rossz nevelési minta, azaz a szülő a hibás.

2014. jún. 2. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
90%

Márpedig tuti vannak jó testvérek nagyobb korkülönbséggel és főleg rossz testvérek kis korkülönbséggel...

Ha nem akarjátok, nem akarjátok. Lehet, hogy önzők vagytok, de az önzőség szerintem egy szükséges tulajdonság, alapból nincs vele baj... Olyan értelemben nem vagytok önzők, hogy ki tudja, mekkora rosszat tesztek a gyermeketeknek saját kényelemből... Nem értek egyet a bírálókkal.


(Én örültem volna egy kistestvérnek nagyobb koromban is. Sajna egyke voltam, se unokatestvér, se egyéb rokon, csak egy anya, egy nagynéni és egy nagymama...)

2014. jún. 2. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem kötelező, hogy valakinek több gyereke legyen, vagy egyáltalán legyen gyereke... mindenki úgy él, ahogy akar.

Miért lennétek emiatt önzőek? Nem is értem. Fel nem foghatom, hogy ebbe bárki miért szól bele egyáltalán...

2014. jún. 2. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
100%

Nem gondollak annak.

Mi is ebben a cipőben járunk. 3 és fél éves a fiunk, de még nem lesz kistestvére. És lehet egyáltalán nem lesz.

Ha majd olyanok lesznek az adottságok, ami mellett be tudunk vállalni még egy gyereket, akkor lesz kistestvér, egyébként pedig nem. Amúgy a férjem és az öccse között 6 év a korkülönbség és nagyon jó testvérek voltak mindig is és azok a mai napig is.

De ismerek olyan testvéreket is, akik közt hiába kicsi a korkülönbség fele olyan jó testvéri kötelék nincs, mint amilyen mondjuk a férjem és az öccse közt van.

És amúgy addig, amíg nem más fogja felnevelni a gyerekeimet, addig kb. senkinek semmi köze a férjemen és rajtam kívül, hogy lesz-e vagy mikor lesz kistestvére a gyerekünknek.:) Hadd döntsük már mi el, hogy nekünk hogy a megfelelő, nem?

Nem kell másokkal foglalkozni.

2014. jún. 2. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
100%
Én és a bátyám között van 7 év és a másik bátyámmal meg 4 év, nagyon jol meg vagyunk! Sokkal jobb a nagy kor különbség mert jobban tudnak egymástól tanulni :) mint en a batyaimtol nagyon soká tanulok, foleg a hibáiknol :)
2014. jún. 2. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
Nem. 1 semmi közük hozzá, Ti tartjátok el. nevelitek a gyerekeket, nem ők. 2. engedjék mr meg hogy Ti döntsétek el, mikor akarod újra átélni azt a 9 hónapot, kimaradni munkából stb. 3. Kivagy ettől az egy gyerek nem gyerek szövegtől. Én megkérdeztem kedves anyóst, hogy akkor nem gond ha nem hozom többet az unokát ugye, Mert az az egy nem számít.
2014. jún. 2. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
33%
Jól teszitek, hogy vártok. Két üvöltő kisgyerekkel egyszerűen nehéz idegileg,meg mindenhogyan.
2014. jún. 2. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!