Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mit gondoltok erről? Megcsalás...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit gondoltok erről? Megcsalás házasság téma őszintén

Figyelt kérdés

Mostanában kezdem úgy érezni, hogy eddig naivan, szentimentálisan, gyermetegen gondolkoztam a házasságról, hosszútávú kapcsolatról. Úgy gondoltam, ahogy azt általában itt is hangoztatják az emberek, hogyha egyszer valaki lehorgonyoz egy másik ember mellett, elkötelezi magát és igazán szeretik egymást, akkor abba soha többé nem férhet bele más. Semmilyen szinten. Hogyha tényleg szereti egymást két ember, akkor élete végéig nem érezhet más iránt sem fizikai, sem érzelmi vonzalmat, mert ha mégis, akkor nem is szereti igazán azt, akivel együtt van, és nincs értelme tovább folytatni.


26 éves vagyok, 2 éve házas és van egy 2 éves kisfiúnk. Egy ideje egyre több idősebb, tapasztaltabb ismerősöktől hallok elejtett, vagy kimondott dolgokat arról, hogy ez nem így van. Hogy vannak olyan esetek, akár szerelmek, amik mellett az ember nem mehet el, hiába házas, és hogy ez teljesen evidens dolog, hogy majd még lesz 1-2 rövidebb hosszabb "kapcsolat" minkét félnek a házasság mellett, vagy alkalmi félrelépés, és ez teljesen belefér. Azért foglalkoztat most igazán ez, mert a munkahelyemen van egy férfi, akihez egyre jobban vonzódom. Először azt hittem, csak egy kis röpke fellángolás, és majd elfelejtem, de nem tudom most már egy ideje kiverni a fejemből. Nem szítom ezt a kapcsolatot, nem keresem a társaságát, de amikor mégis találkozunk és több időt töltünk együtt, utána napokig rá gondolok, görcsbe rándul a gyomrom. Ő is hasonlóképpen érez és egyre jobban bonyolódunk bele érzelmileg ebbe a dologba. Nem akarom megcsalni a férjem, szeretném minél hamarabb elfelejteni ezt az egészet, csak mostanában szöget ütöttek a fejembe az ilyen megjegyzések (nem ezzel kapcsolatban, hanem társasági beszélgetésekben). Sokat olvasok szépirodalmat, és szinte nincs olyan klasszikus regény vagy darab, amibe ne lenne ez marginális kérdés. Szerelem kontra kapcsolat.


ŐSZINTE válaszokat várok, nem becsmérléseket vagy kioktatásokat. Nem is az én helyzetemre várok megoldást, hanem az általános kérdésre.


Ti hogyan gondolkoztok erről? Létezik olyan szerelem vagy vonzalom az életben, ami mellett nem lehet elmenni annak ellenére, hogy házas az ember? Vagy ha ilyen létrejön, akkor tényleg nem szereti már ezek szerint az ember a párját?



2014. jan. 12. 21:15
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
74%
abban még nincs semmi rossz, ha más férfit is vonzónak tartasz, de előbb gondolkodj el azon, hogy vajon mitől lenne ő jobb neked, mint a férjed. vagy mi van, ha csak ez a tiltott vonzalom ébresztett fel benned tüzet. talán csak valami izgalmasra vágysz, és semmi több
2014. jan. 12. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
91%
Nem tudom, mi 26 éve élünk együtt, de eddig nem volt ilyen, hogy más valaki iránt éreztünk volna vonzalmat, egymás iránt viszont igen erösen, a mai napig ist,
2014. jan. 12. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
46%

belőlem ez az idealizmus már rég kiveszett, lehet meg sem volt. lehet hogy én fogom fel túl liberálisan ezt a kérdést...

nos, úgy vélem hogy mivel csak 1 életünk van, így nem biztos hogy az a jó ha szemellenzősen hűségesek vagyunk és akkor is ragaszkodunk az elveinkhez amikor nem érdemes. szégyen-nem szégyen, tapasztalatból írom.

lehet hogy ha hű maradok, akkor szobrot emeltethetnék magamnak, de attól még kihagytam volna egy olyan élményt, aminek az emléke nagymama koromig megmarad bennem.


anyukám is mondta régebben hogy egy jó házasságnak ki kell bírnia pár megingást. egyetértek vele. egy hosszú kapcsolatot kár lenne eldobni indulatból, pillanatnyi sértettség miatt. ha távlatokban gondolkodik az ember, akkor megérti.


egyéni megítélés kérdése hogy én most mi vagyok: lehetek utolsó ribi, vagy hedonista nagyvilági nő, akiben van kurázsi. nekem csak az számít, hogy én hogyan érzem magam attól, amit teszek, és hogyan befolyásolja ez a személyiségfejlődésemet.

2014. jan. 12. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
32%

"a munkahelyemen van egy férfi, akihez egyre jobban vonzódom"


Azután majd jön egy továbbképzés, vagy egy vállalati buli, és kiderül, hogy minden nőben ott lappang a ku..va, csak az alkalomra vár...

2014. jan. 12. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 A kérdező kommentje:
ha valaki azért már k..va, mert vonzódik valakihez, akkor vállalom! és ebben az esetben igazad van, minden nő az.
2014. jan. 12. 21:52
 6/32 anonim ***** válasza:
21%

"napokig rá gondolok, görcsbe rándul a gyomrom. Ő is hasonlóképpen érez és egyre jobban bonyolódunk bele"


Eközben a kisfiadra ki gondol?! R!banckodni lehet, csak akkor ne alapíts családot..

2014. jan. 12. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim válasza:
80%

Ha amúgy nincs nagyon bajod a férjeddel, és el tudod vele képzelni hosszú távon, akár életed végéig, akkor a Jóisten óvjon titeket attól, hogy folytasd ezt a flörtöt.

Én már túl vagyok házasságon, és olyasmiken, mint amit leírtál a munkatársaddal, persze nem állt meg a flörtnél a dolog, és elmondhatom, semmire sem jó, nem lettem több tőle, sőt...Nem igaz, hogy egyszer-egyszer belefér, aki ezt mondja, annak nem való komoly kapcsolat, és jobb, ha ezt az elején el is mondja.És aki ezt mondja, nem szeretett, ragaszkodott, féltett még úgy igazán.

Csak önáltatás hogy néha elmegy egy kis félre kacsintás, valójában kapcsolat, és lélekromboló dolog.

Lehet olyan, aki mellett nem tud az ember elmenni csak úgy, bár ez is csak érzelmi fejlettségi szint kérdése.

Aki szereti a párját, és mondjuk van lelke, az biztosan megbánja később a félrelépést, de az is lehet, hogy azonnal.

Drukkolok neked, hogy hamar felfedezz mindenféle vonzó dolgot, szeretsd, és vágyd azt a férfit:

A férjedet. :)

Gábor 32

2014. jan. 12. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
82%

Tény, hogy a legtöbb házasságban felbukkan időnként egy harmadik fél. Az, hogy meddig mennek el, sok mindenen múlik. Ha jó a kapcsolatotok, és úgy általában rendben van az életetek, akkor maradhat gondolat, esetleg flört szintjén a dolog, de sok házasságban tényleg van egy-egy megcsalás, akár egy-egy rövidebb titkos viszony is. És persze van olyan, amikor ez a vonzalom szétveri a házasságot.


Engem csalt már meg a párom. De túléltük. Persze titkolom, mert elég szégyen rám nézve. Egy erős, őszinte kapcsolat kibírja. Nekem sokat számított például, hogy azonnal elmondta, nem hazudozott, ellenkező esetben nehezebb lett volna.

A házassággal az a baj, hogy nem láthatod előre, mi lesz később. Nem lehetsz biztos benne, hogy jól döntöttél. Nem tudhatod, mikor sétál be a valóban tökéletes férfi az életedbe. Akkor és ott persze az a helyes döntés, ha elnyomod ezt az érzést, hiszen házas vagy. Elvileg. De még ebben sem lehetsz biztos :(

2014. jan. 12. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
67%
én egy megcsalást ami nem jelent semmit jobban viselnék, mint azt, ha a férjem másba szerelmes...
2014. jan. 12. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
93%
Ha az ember megtalálja azt, aki minden igényét kielégíti, akkor nem találkozik szembe az utcán egy másik emberrel, aki érzelmileg felkelthetné az érdeklődését. Csak az a baj, hogy 10ből 9 ember nem olyannal köt házasságot, akivel TÉNYLEG összeillenek. És ennek az az eredménye, hogy hiányosságok vannak a párkapcsolataikban, amelyeket mással/másokkal pótoltatnak be.
2014. jan. 12. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!