Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg hisztis vagyok, mert...

Tényleg hisztis vagyok, mert szomorú lettem emiatt?

Figyelt kérdés

Van egy másfél éves kisfiúnk, és amióta megszületett, nagyon ritkán jutok el valahova, a párommal közösen pedig szinte sosem. Most költöztünk el abba a városba, ahol családom is lakik, így most nagyobb a segítség. Ma este a párom munkahelyén szerveztek egy évadzáró bulit, és mondta, hogy menjek el én is, mert szó volt arról, hogy ősztől én is ott dolgoznék, és legalább megismerek embereket, kimozdulok én is. Anyukámék éppen külföldön vannak, de megkértük a húgomat, és mondta, hogy szívesen jön. Nagyon készültem rá, erre 6-kor hív, hogy egy barátnőjének spontán szülinapi bulit szerveztek mások, és csak 10 körül érne ide. Már akkor kiakadtam, hogy most akkor mi legyen, erre mondta párom, hogy szabadtéri buli, mások is hoznak gyereket, menjünk oda vele, aztán 9 körül hazahozzuk, lefektetjük, és visszamegyünk. Így is lett. Mondanom sem kell, 9-ig a gyerek után futkároztam, le sem tudtam ülni. Erre megint hív a húgom, hogy hatalmas buliba csöppent, és tök nehéz héten van túl, neki erre most szüksége van, és nem tud jönni. Akkor már végképp elszomorodtam. Hazahoztuk a kicsit, lefektettük, erre látom, hogy párom áll az ajtóban, hogy akkor ő megy. Kérdőre vontam, hogy most ez mi, erre ő kiakadt, hogy az ő céges bulija, és most miért baj, hogy visszamegy? Én elsírtam magam, erre a fejemhez vágta, hogy iszonyatosan hisztis vagyok, tök jó volt eddig az este, miért nem elég nekem ennyi. 1 órája itthon ülök kiöltözve, sírva.


Az a baj, hogy már annyiszor csinálta meg ezt velem, hogy ha én nem tudok menni valamiért a gyerek miatt, ő akkor is megy, és sosem szolidalít velem. És még meg is érteném, hogy az ő munkahelyi bulija, ha nem az előző héten mentek volna el egy 3 napos rendezvényre, amit végig bulizott. És rengeteg ilyen lehetősége van, nekem meg semmi...és most ebbe annyira beleéltem magam. És a húgom is nekem esett, hogy most mit haragszom rá, értsem már meg, hogy neki erre ma szüksége van.


Én mindent megértek, komolyan, de engem mikor ért meg bárki is? Most komolyan én reagálom ezt túl?



2014. jún. 6. 23:16
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
72%

Én ezt anno megoldottam azzal ,hogy elmentem egy hétvégére úgy h senki nem tudta hol vagyok.

Jó teszt, van aki ezáltal felfogja a dolgokat van aki kiakad, mindkettőnél egyértelmű a folytatás.

2014. jún. 6. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
94%
En megertelek! En is itthon ulok a masfel evesemmel, mikozben a ferjem eljar ide-oda. Mikor ezt szova teszem, akkor felhaborodik, hogy neki szuksege van a kikapcsolodasra a haverokkal heti 2-3 alkalommal...
2014. jún. 6. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem nem reagálod túl...őszig valahogy bírd ki, akkor Te is elkezdesz emberek között lenni...addig meg keress egy megbízható bébicsőszt!

Nehéz az első pár év baba mellett...ahogy nő, egyre könnyebb, szabadabb lesz Neked is

A férjedtől ne várd, hogy megértse:) Ők máshogy vannak összerakva...a hugod meg majd rájön, ha neki is lesz férje/gyereke:) Ne sírj:)

2014. jún. 6. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
33%

szerintem ezt most kicsit túlreagálod :) nekem 4,5 éves a gyerekem, mivel nincs segítségünk ezért még nem voltunk el kettesben :( de a férjem megy minden pénteken, most is a barátjával van. neki ez kell, sokat dolgozik.

én is dolgozom, de ebéd időmet ellóghatom, így minden nap csavargok 1 órát, bevásárolok vagy kirakatokat nézegetek... :) nekem meg ez kell, hogy kiszakadjak kicsit a munka-gyereknevelésből :)


holnap este gondolom otthon lesz a férjed, menj el barátnőddel valahova, kapcsolódj ki, szükséged van neked is rá, de azért ne a férjeddel zsörtölődj, tényleg az ő bulija, valakinek meg maradnia kell a gyerekkel :) holnap meg legyen neked bulid! :)

2014. jún. 6. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
99%
Nem reagálod túl. Bunkóság volt a párodtól is, hogy magadra hagyott, miközben kettőtöké a gyerek, nemcsak a tiéd és a húgod is önző, miközben ő bármikor elmehet bulizni és egy napot nem volt képes segíteni. Elég kiábrándító, amit a párod csinál. Amúgy az a baj, hogy mindenki természetesnek vesz dolgokat és eszükbe se jut, hogy például te is emberből vagy. Kicsit jobban állj ki magadért és ne hagyd, hogy magasról letojjanak. Ha meg így se segítenek, akkor itt baj van. Kötelességük lenne.
2014. jún. 6. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Már amikor terhes voltam, akkor volt többször ilyen, hogy mondjuk dohányfüstös volt a hely, ahova mentünk, így nekem haza kellett mennem, ő meg simán ott maradt. KB. fél éve mentünk ki egyszer az én barátaim koncertjére, akkor bébiszitter volt nálunk, akinek 11-kor el kellett mennie az utolsó busszal. Akkor is nagyon jó volt a hangulat, és annyira maradtam volna, de nem tudtam volna végignézni, ahogy ő szomorúan hazakullog, az volt a legtermészetesebb, hogy jöttem vele haza...és ezek így utólag most állnak össze a fejemben, hogy mennyi ilyen volt a részéről. És ő mondta rám ma este, hogy önző vagyok.
2014. jún. 6. 23:29
 7/20 A kérdező kommentje:
4-es válaszoló: nem, nincs holnap este itt. Ez a másik...lényegében minden este egyedül vagyok itthon, mert sokszor este dolgozik. Nagyritkán van ilyen, azt sem együtt töltjük. Nemek is szükségem van erre, ebben mások vagyunk akkor.
2014. jún. 6. 23:31
 8/20 anonim ***** válasza:
75%

Az ember válasszon magához való párt. Én otthonülő típus vagyok, a párom szintén. Biztos vagyok benne, ha gyerekünk lesz, nem fog bulizni vagy szórakozni járni, mert azt itthon is megtalálja magának, olyan fajta.

Elhiszem, hogy rosszul esett ez neked, kérdező, nekem is rosszul esne.

2014. jún. 6. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
99%

Hát ez brutál, amit leírtál. Úgy látszik, egyáltalán nincs rád tekintettel. Nagyon kiábrándító.


Nekem az egyik rossz kapcsolatomat juttatja eszembe, akkor is ugyanez volt: mindenre volt ideje, csak rám nem és minden más fontosabb volt, mint én. Én búcsút intettem neki, mert így semmi értelme.

2014. jún. 6. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
8-as. Mi is ugyanolyanok vagyunk. Mi mindketten kijárósak vagyunk. Csak jelenleg ezt 2 éve egyikünk nem teheti meg. És midnig én vagyok az, aki nem.
2014. jún. 6. 23:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!