Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kezdem nagyon cikinek érezni,...

Kezdem nagyon cikinek érezni, hogy segítséget fogadok el a családomtól. Mi erről a véleményetek?

Figyelt kérdés

Van egy 4 hónapos kisbabánk. Amikor megszületett, pár napra idejött anyukám, aztán pár naponta jött valaki. Nem csak látogatni a babát, hoztak ebédet, elmosogattak, vasaltak, ami éppen kellett. Addig én vagy aludtam, vagy a babát láttam el, vagy rendbe tettem magam, ilyesmi. Nem volt extrém rossz szülésem, a baba sem volt sírós, a szoptatással ugyan voltak gondok, de amúgy nem voltunk rászorulva.

Mi is meg tudtuk volna ketten a férjemmel, de ők szívesen tették.


Sokan emiatt furcsán néznek és szóvá is teszik, hogy ez milyen gáz, hogy miért használtuk ki a családtagjainkat. Meg hogy ezt a legtöbb nő egyedül is megoldja, a férje sem segít neki, nekem meg ott volt egy hadsereg.


Mit gondoltok? Tényleg egyedül illett volna megoldani?


2014. jún. 8. 09:00
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
85%

Pff... szerintem örülj neki, hogy ilyen családod van!!!

Régen pl alap volt, hogy anyós és a lány anyja felváltva vezették a háztartás amíg a kismama nagyon pici babával volt. Még régebben meg eleve ez volt a rendszer, mert ugye generációk laktak együtt.


Amúgy kár is elgondolkozni ilyeneken, mert mindenért megszólják az embert. Törődjön mindenki a saját dolgával!

Ne másokhoz mérd az életed, mert úgy élni lehetetlen!

2014. jún. 8. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
81%

Ne érezd cikinek, mert nem az.

Régen a kismamák kifeküdték a "gyerekágyat", hat hétig nem is illett menni babát látogatni, rokonság főzött, és segített. Kilenc hónapig alakul a tested, nem kell sürgetni az időt, hiszen időbe telik, amíg visszaállnak rendesen még a hormonjaid is.

A család azért van, hogy segítsen, és ezzel nem fosztod meg őket az együtt örüléstől, a közös élménytől.

Mert mire ez a fene nagy egyenjogúság, hogy rögtön talpon, toppon, soványan kell már a szülőágyból is felkelni??

Ugyan! Irigyek, gonoszak, élvezd ki minden percét a segító családtagoknak, a Téged, és a babát körülvevő szeretetet.

2014. jún. 8. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
88%
Ne érezd cikinek. Örülj, hogy ilyen családod van, és ne törődj olyanokkal, akik a saját életük helyett a máséval foglalkoznak.
2014. jún. 8. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
89%
Figyelj, ha ráérnék, és lenne egy rokonom/barátom, akinek baromi sok dolga van perpill, akkor én is szívesen átmennék segíteni. Tudod, a jó emberek úgy vannak vele, hogy SZERETNEK segíteni, és örülnek, ha tehetnek a másikért, akkor is, ha nincs feltétlenül szüksége rá. Akik meg ezt sérelmezik, azok egész egyszerűen irigyek, mert nekik nem jutottak ilyen kedves rokonok, és nem ajánlotta fel senki a segítségét. Ennyi.
2014. jún. 8. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
86%

régen a komaasszonynak (keresztszülő) volt kötelessége ellátni a kismamát, amíg az ágyat nyomta.


szard le őket, némely nők mostanában úgy gondolják hogy az anyaság egyenlő valami mártír szereppel, amit el kell fogadni és úgy is viselkedni...

2014. jún. 8. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Inkább irigykedtek hogy nekik nem segített senki. Amúgy se véletlenül gyerekágy, az anyukának is feküdnie kell akkor még (alul ki van tágulva a szülés miatt, de a méhe meg van még nagyobbodva, emiatt állva megterhelheti a tartószalagokat).
2014. jún. 8. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy nem csak 1-2 ember mondta, hanem többen.

Olyan rosszul érzem magam, mintha nem is tudom... tényleg "rossz" anya vagy feleség lennék, mert nem egyedül csináltam mindent.


Őszintén szólva én irigylem azt, akinek ez ment. Én még 3 héttel szülés után is folyton aludtam volna, nehezen ment a lépcsőzés. Sokan ilyenkor már futnak, ellátják a nagyobb gyerekeket és a háztartást teljesen egyedül, még a férjüket is. Persze ha muszáj lett volna biztos megoldom, de nagyon nehéz lett volna.

2014. jún. 8. 09:43
 8/21 anonim ***** válasza:
53%

Jó de régen 6 hét után ment is vissza az anya a dolgozni, nem 3 évig otthon volt mint ma, szóval a régi időt felesleges emlegetni.

Örömmel segítenek akkor hagyd nekik, de ha te cikinek vagy már feleslegesnek érzed akkor köszönd meg az eddigi segítséget aztán csináld magad.

2014. jún. 8. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

Ne irigyeld. Neked is ment volna, ha nincs semmilyen segítséged, csak fáradtabb, nyúzottabb, feszültebb lettél volna, és az a gyereknek sem jó.


Aztán ezt a mondják-ot nem is értem. Mégis mi közük hozzá?

2014. jún. 8. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Örülj neki, hogy segítenek-segítettek. Persze most már szép lassan le kell őket szoktatni erről, mert az se kellemes, ha az önállósodni készülő emberre szinte rátelepszenek a rokonok.
2014. jún. 8. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!