Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tanácsoltok? (Minden...

Mit tanácsoltok? (Minden segítséget elfogadok, nagyon aggódom! ) 15/L

Figyelt kérdés
Édesanyám irodában dolgozik, reggel 7-től 4-ig. Egy éve kezdődött nála alvászavar, mikor "nagyobb pozícióba" emelték a munkahelyen. Eleinte minden jó volt, de mostanra már csak gyógyszerrel képes aludni. Máshogy nem. Mindig mondta, hogy sok a stressz a munkahelyen, és addig fajult a helyzet, hogy fel is mondott. Persze, nem hibáztatom, hiszen azt mondta, végkimerülésben van. Phszichológushoz jár, gyógyszereket szed, és mióta nem dolgozik, egész nap alszik. Hiába beszélek hozzá, nem reagál semmire, apa szerint majd idővel javul a helyzet, de ő is aggódik, és már gondolt arra, hogy beviszi valahová. Nagyon aggódom, hogy elvesztem őt! Hiába nem dolgozik, és nincs pénzünk, még mindig jobb lenne, ha egészséges lenne. Nagyon nehéz helyzet, hiszen nekem nem csak a suliban kell helytállnom, itthon apa rendszerint rajtam és a testvérem vezeti le a feszültséget, de a legrosszabb, hogy még a barátaim se értik meg, hogy milyen helyzetben vagyok, hanem kinevetnek és semmibe nem segítenek. Szerintük csak túlreagálom a dolgokat. Nagyon szépen kérlek titeket, segítsetek! Nagyon félek, mi lesz még. :( 15/L
2014. febr. 4. 14:28
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
79%

Milyen gyógyszereket szed anyukád, és honnan szerzi őket? Csak mert pszichológus nem írhat fel gyógyszert. Erre egyébként sem a gyógyszer a megoldás, attól csak még jobban bekábul és még inkább befelé fordul. Relaxálnia kellene, masszázsra elmehetne, hallgathat nyugtató hatású zenét, mehetne sportolni stb. Ha nem javul a helyzet, szerintem kórházba érdemes bevitetni :/

Amúgy meg ez legalább arra jó, hogy megtudtad, milyenek az úgynevezett "barátaid". Tudod, bajban ismerszik meg az igazi barát.

2014. febr. 4. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
83%

Orvos, minél hamarabb.

Én a Péterfy utcai kórház krízis-intervenciós osztályát javasolnám, ott egyrészt foglalkoznak az alvászavarokkal is, másrészt pedig ránéz anyukádra pszichológus, és szükség esetén pszichiáter is, kaphat felügyelet mellett gyógyszert, ha kell, és beszélget is vele szakember a problémáiról.


Én is ott feküdtem másfél éve alvászavarral, bár mondjuk én a másik véglet voltam, 9 napig semennyit sem tudtam aludni, akkor utaltak be. Egy hetet voltam bent, azóta semmi gondom.

2014. febr. 4. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
80%

szia!

Lehet nem jó tanács,de próbáld meg kirángatni otthonról,menjetek el együtt moziba,vagy kezdjetek el együtt hobbit,vagy mozogjatok,menjetek el sétálni kezdetnek,vagy süssetek együtt,tölts vele időt próbálj meg szervezni,csináljatok csajos napokat,fodrász stb nézzetek meg filmeket együtt,vagy amit ő szeret a lényeglégy mellette és éreztesd hogy ott vagy mindenben,társaságban,más környezetben hátha jobb kedve lesz!! :)

2014. febr. 4. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm, hogy írt! Tényleg rendkívül hálás vagyok. Eddig is sok időt töltöttem vele, de nyilván ezután is mellette leszek! Ha jól emlékszem a gyógyszer nevére, Rivotril. És mielőbb fel keresünk egy szakértőt!:(
2014. febr. 4. 14:54
 5/17 anonim ***** válasza:
86%

Rivotril?

Honnan szerezte? Ha jól tudom, csak orvos (pszichiáter) írhatja fel, elég erős cucc. Könnyen függőséget is okozhat.

Mielőbb szakembert kellene felkeresni.

2014. febr. 4. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Elméletileg a phszichológusa írta fel. Próbáld már róla leszokni (citromfű teát szedett), de állítása szerint a szer nélkül nem tud aludni.:(
2014. febr. 4. 14:58
 7/17 anonim ***** válasza:
56%

Én ugyan nem vagyok szakember, de innen kívülről nézve ez sajnos függőségnek tűnik. :(

Macskagyökér teát próbáljátok esetleg, de nem nagyon hinném, hogy beválik. :(

Ismétlem, mielőbb szakember, pszichiáterhez vinni sürgősen.


Egyébként a pszichológus SEMMILYEN gyógyszert nem írhat fel, csak a pszichiáter. Szóval érdemes lenne jobban kifaggatni anyukádat arról, honnan szerezte a gyógyszert, mert valami nem kerek a sztoriban.

2014. febr. 4. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
56%

Ha pszichológus írta fel, akkor tessék feljelenteni! Csakis pszichiáter írhat fel gyógyszereket, mert neki van orvosi diplomája és engedélye gyógyszerfelírásra.

A Rivotril nagyon erős nyugtató, és hamar hozzá lehet szokni.


Mindél előbb vigyétek el orvoshoz, és apukád igyekezzen, hogy a feszültséget NE rajtataok töltse ki! Anyukád biztosan talál új munkát, de előbb alaposan ki kell pihennie magát. A tünetek alapján jelenleg sürgősen kórházba kellene utalni, pszichiátriára, mert idegösszeroppanás-gyanús.


Nuygi, kicsi lány! te pedig sürgősen beszélj az ofővel és kérj segítséget! Nem a magad korú barátok döntik el, hogy milyen nehéz a te életed, hanem egy felnőtt, aki már többet látott, és többet is tud az életről, mint egy 15 éves (ez nem bántásként írom, hanem abszolúte jóíindulattal - úgy is vedd!). Bármilyen okos is egy 15 éves, az élettapasztalata nincs meg.


Nem fogod elveszteni anyut! Apunak peidg nem ártana felvenni végre a felelősséget érted és a tesóért, ha van, és összetartani a családot, amikor a másik felnőtt kiesik. Pl. dolgozni reggeltől estig, bárhol, csak legyen érte pénz.

2014. febr. 4. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
61%

cseréld ki a gyógszert szőlőcukorra. Anyud rászokott és azért mondja azt hogy nem tud nélküle aludni. Vegyetek bioboltban idegnyugtató növényekből kiszült gyógyteát (pl levendula) Ha rá tudod venni anyudat beszélt meg vele hogy járjatok el együtt futni, kerékpározni, vagy tölts le egy laza mozgású dvd-t (jóga, taichi stb)

a gyógyszert semmikép se szedje, akármennyire is akarja. vegyél neki valahol szemtakarót, vagy akár magad is csinálhatsz, én pl világos miatt nem tudok aludni akár mennyire is be van sötétítve a szoba (pedig még redőny is van)


Mindenképp találj ki valami napi programot amit rendszeresen tudtok követni.

2014. febr. 4. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
28%
Ezzel a gyógyszerrel iszonyatosan kell vigyázni..Anyósom, ettől olyan hülye... Ha beveszi egyszerűen beőrül...
2014. febr. 4. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!