Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagyon ciki eltartottnak lenni?

Nagyon ciki eltartottnak lenni?

Figyelt kérdés

20 éves vagyok, egy hónapja költöztem külföldre a barátomhoz. Ő dolgozik, jól keres. Mivel én egy évet jártam egyetemre, de az utolsó vizsgaidőszak előtt otthagytam (itt szeretnék továbbtanulni, mert a hazai diplomát nem ismerik el), még 2 hónapot kell várnom, amíg a papírjaimat a suliból elbírálják, addig itt nem tudok munkát vállalni, tehát a barátom tart el.

Cserébe enyém az egész háztartás. Egyedül a bevásárlást intézzük együtt, mert csak heti kétszer járunk, elég sok dolgot veszünk olyankor, és nem engedi, hogy én cipeljek például 6 üveg vizet meg még két teli szatyrot.

Magamra nem nagyon költök az ő pénzéből. A kaját, telefonszámlát ő állja, a ruhákat, alap kozmetikumokat magamnak én. (Anyukám és a nagymamám felváltva küldenek havi 6000Ft-t amíg nincs munkám.)

Néha a párom vesz nekem egy-két ruhadarabot, néha én fizetek neki, ha maradt némi pénz a számlámon, és kint ebédelünk a városban.


2014. jún. 8. 16:25
1 2 3 4
 31/32 A kérdező kommentje:
És nem évek óta élünk így, hanem egy hónapja, és maximum már csak 2 hónapig.
2014. jún. 9. 13:08
 32/32 anonim válasza:
Nekem az a ciki, ha valaki értelmes, felnőtt nő létére, munkaképesen, főleg ha 30-as, 40-es éveiben teljesen ereje teljében, akár végzettség birtokában, akár azzal a képességgel felvértezve, hogy meg tudna tanulni egy munkát, ha betanítják stb. szóval ha minden adott, ennek ellenére meg sem próbál munkát keresni, csak kifogásokat... és főleg azért nem akar dolgozni, mert az könnyebb és kényelmesebb és milyen jó egész nap kipihentnek maradni, a férj majd eltartja a családot, stb... Nem tudom, mi motiválja az ilyen embereket. Van néhány a környezetemben. Milyen céljai vannak az ilyeneknek, milyen példát mutatnak a gyerekeiknek?
2015. jan. 10. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!