Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Háztartásbeli anyák! Ti mivel...

Háztartásbeli anyák! Ti mivel foglaljátok el magatokat, hogy ne fásuljatok bele a monoton mindennapjaitokba? Nem érzitek úgy, hogy teljesen feleslegesesek, semmirekellők vagytok? ( Én igen. )

Figyelt kérdés
2014. jún. 10. 13:21
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:
Mondhatjuk úgyis, igen! Bele untam a tutiba..
2014. jún. 10. 14:02
 12/25 anonim ***** válasza:
78%
akkor szépen elmész dolgozni, akárhova, emberek közé, mert belezakkansz
2014. jún. 10. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
91%

A monoton mindennapokon változtatni elsősorban Te tudsz, hiszen a napi teendőidet Te osztod be és azt is csak Te tudod eldönteni, hogy mivel töröd meg a monotonitást.


Ma, az internet világában megszámlálhatatlan lehetőség van az unaloműzéstől kezdve egészen a komolyabb vállalkozásokig.


Pl itt van egy anyuka, aki egy kis faluban él, tehát messze mindentől, ahol "pezseg az élet". Neveli a 2 két kiskorú gyerekét, amelyikből az egyik még nincs 3 éves. Ezen kívül még annyi mindent csinál, hogy bele lehet szédülni és még meg is él belőle:


[link]

2014. jún. 10. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,és a linket is! A legnehezebb az egészben az, hogy évek óta kiszolgáltatott helyzetben élek ( eltartottként, igen..éreztetik)az önértékelésem, bátorságom a béka feneke alatt.És tudom, hogy nekem kellene változtatnom de már nincs erőm..
2014. jún. 10. 14:45
 15/25 A kérdező kommentje:
Nincs kapcsolatom szinte senkivel..a párom kb. aludni jár haza( dolgozik).Meg nem is érdekli hogy én mit gondolok, érzek, akarok.Jó, hogy kiönthettem valakinek a szivem, legalább így virtuálisan! :)
2014. jún. 10. 14:49
 16/25 anonim ***** válasza:
88%

Hát alkoss valamit, ha feleslegesnek érzed magad.


Én művészeti iskolába járnék, és festenék, olyat tanulnék ami nagyon érdekel, de nincs haszna itthon (pl. antropológia) nyitnék saját üzletet (gondolom nem véletlen vagy otthon, jól keres a párod).


Barátnőm pl. "otthon van" de igazából ékszereket tervez/gyárt/elad.

Megrendeli az alapanyagot Kínából, megtervezi, megcsinálja.

Ha nem akarsz dolgozni (amit megértek, mert a munka világa sem fenékig tejfel) akkor is tudsz esetleg jótékonykodni.

Pl. állatmenhelyen, vagy idősek otthonában stb. Ez nem egy kötött munkahely, fizetés sem jár érte, de legalább úgy érzed érsz valamit.

Mondjuk nekem nem kell külső megerősítés, hogy értékesnek lássam magam.

2014. jún. 10. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:
Ezek nagyon jó ötletek, köszönöm! Régen nekem sem kellett pozitív visszajelzés, ma már eljutottam arra a szintre, ha kapnék sem hinném el :)
2014. jún. 10. 14:54
 18/25 anonim válasza:
84%
Mintha csak saját magamról olvasnék! Én is így érzem magam, én jelenleg túlélő módban vagyok, ha vége lesz a nyári szünetnek, és újra lesz ovi azonnal megyek munkát keresni, de addig is sportolj, keress hobbit, csináld azt ami érdekel, olvass, és gondolj arra, hogy nemsokára egy hosszú szabadság után újra belépsz a felnőtt világba, és újra hasznosnak fogod magad érezni.
2014. jún. 10. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
84%
Én sajnos kényszerhelyzetben vagyok, itthon kell lennem. Sajnos a nagyanyám ágyban fekvő, 98 százalékban mozgáskorlátozott, őt kell ápolnom, meg van egy két éves is... mondjuk itthonról is dolgozok amennyit tudok, de a napjaim és az éjszakáim is kitölti a gyerek meg a mama. Később be fogok újra járni a munkahelyemre, de nekem hobbi nélkül is 100 százalékban ki van töltve a napom, boltba is úgy tudok csak lemenni ha maximum fél óra alatt megjárom, illetve játszótérre is akkor megyünk ha a férjem itthon van, illetve délutánonként amikor a mama nézi a sorozatát és minden rendben van körülötte és jól is érzi magát akkor le tudok menni a gyerekkel. Szóval kicsit bonyolult most az életem és eléggé elszigetel ez az egész. Elmenni sehová sem tudok, ha jönnek hozzám vendégek akkor sem tudnak sokáig maradni és már majdnem két éve tart ez az állapot. Amikor megszületett a gyerek rá 2 hónapra kapott a mamám agyvérzést. Javaslom neked, hogy egy tanfolyamot végezz ez aztán próbálj valami négy órás munkát keresni. Az aldiban sokszor láttam, hogy négy órában keresnek eladót.
2014. jún. 10. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
76%
Szia.Tudom mirol beszelsz.Nekem is van egy gyerekem es 3 eve itthon ulok.Elotte en is porgos voltam mentem minden fele de orszagott valtottam es kulfoldon szultem.Igy nehez tanulni a nyelvet meg ismerkedni is baratokat szerezni en is megam alatt voltam sokaig.Most kezdtem el egy sulit es talan van remeny hogy majd lesz munkam kesobb.Irhat rivit ha van kedved.
2014. jún. 10. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!