Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen tulajdonságai vannak...

Milyen tulajdonságai vannak családtagjaidnak, amit nehezen, vagy nem tudtatok elfogadni?

Figyelt kérdés
Persze nem feltétlenül rossz szájízzel kérdezem. Anyukám szokása, hogy kérdezek tőle valamit, nem válaszol, amikor újra megkérdezem, rámförmed, hogy már válaszolt. :D Mondjuk mosolygok rajta, mert nem rosszindulattal csinálja, csak szerintem magában válaszol. Párom meg mindig beáll elém, de mindig. 2 méter maga, kb ahol az én fejem van, már nincs benne a periférikus látásában, no meg mindig lelök a ágyról :)

2014. jún. 12. 12:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Édesanyámban engem az zavar, hogy mindig mindenen nagyon fel tudja kapni a vizet, a legapróbb dolgokon is. Olyankor borzasztóan rá tud förmedni az emberre, ami egy idő után ki tudja idegelni az embert. Benne ez zavar a legjobban.

A tesómban azt nem szeretem, hogy elég trehány és lusta is, folyton pakolnom kell utána; ha rászólok, akkor pedig én vagyok leteremtve, hogy miért piszkálom. :)

2014. jún. 12. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

anyám: alkoholista, ezzel mindent elmodtam. apám: sose volt jelen az életemben mint egy apa.ezzel szintén mindent elmondtam.

férjem: néha játsza a tudatlant, szokszor nem figyel amikor hozzá beszélek. anyosom: százszor elmeséli ugyanazt a történetet.(ettől függetlenül mintha anyám lenne, nagyon jo a kapcsolatunk.)

csak hogy maradjak ki: rögtön megsértödök.

2014. jún. 12. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Épp most írtam ki egy kérdést vagyis csak egy szösszenetnyi gondolatot hasonló miatt,de az a sógoromék idegesítő/bántó szokásaikról szól.

Anyukám idegesítő szokása (pár éve már nem idegesít,mert nem lakunk együtt),hogy eszébe jut egy film és meggyőződése,hogy tudjuk melyikről beszél,mégha azt a filmet akkor látta,mikor meg se születtünk vagy picik voltunk. A legjobb,amikor sorozatról kérdez...

A párom idegesítő szokása,hogy szól hogy most hova megyünk és mikor mondom,hogy jókor szólsz,bevágja,hogy erről már előre szólt és megint nem figyeltem. Pedig sokszor előfordul,hogy maximum csak mondani akarta,de elfelejtette.

2014. jún. 12. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
sokszor*
2014. jún. 12. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:

Anyám és nagyim: minden apróságon kiakadnak (pl felkapcsolva hagytam 10 percre egy villanyt) és képesek több mint egy óráig teli tüdőből ordibálni, hogy milyen hálátlan vagyok (mai napig nem tudom, hogy ez hogy jött ki nekik ebből) :D


Apámmal nincs kapcsolatom.


Nagyapám már megtervezte az életemet: 3 év múlva férjhez megyek, 8-9 gyereket szülök és egy pici faluba költözök egy olyan házba, ahol csak kályhával lehet fűteni, nincs bevezetve az áram, se a víz és átállok a tanyasi életmódra: tyúk, tehén, disznó, liba tartás és növénytermesztés. És ezt komolyan gondolja :o Már a jövendőbeli kis házam tervrajza is megvan... (de akkor miért járok egyetemre?)

Ja, meg mindenki pletykál a másik háta mögött.


Szerintük bennem az az idegesítő, hogy nem lehet velem beszélgetni és ijesztően közönyös vagyok velük szemben.

2014. jún. 12. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Sógoromék minden családi ünnepségről 1-1,5 órát késnek. Én ezt nehezen tolerálom, mert pl. amikor ebédre megyünk, akkor a család többi tagja várjon rájuk éhesen, mert ők nem képesek pontosak lenni? Utolsó karácsonyon nem is vártunk rájuk, hanem elkezdtünk enni.
2014. jún. 12. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Én nem lett belőle sértődés? :D
2014. jún. 12. 13:01
 8/12 anonim ***** válasza:
Ha nekem szántad, nem lett belőle sértődés, mert a levest megettük nélkülük és a második fogást illetve a desszertet később már velük együtt. Mondjuk szép is lett volna, ha sértődés lett volna a dologból, onnan indult, hogy késtek másfél órát. Miért késtek?
2014. jún. 12. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

szüleim: mikor indulni kell valahova, mindenki vár a másikra. öcsém leül kockulni, apa az iratai közé, anyu meg bevonul a fürdőszobába, mind várnak, hogy a többiek elkészüljenek. persze így minden családi sologról elkésnek. nagyon idegölő tud lenni :D meg pl. a felkelünk reggel 7-kor h elinduljunk 8-kor (pl nyaralni vagy hosszabb útra) az úgy néz ki, hogy felkelnek 8-kor, hogy 10-kor elindulhassanak. szörnyű.

anyumban még azt nem bírom, hogy full ugyanolyan, mint én (személyiségre), és ha valamin összeveszünk (ritka), akkor hetekig apámon keresztül beszélünk, mint az óvodások, és egyikünk sem békül.

apumnak vicces szokása, hogy mikor elkezd valamit mondani, MINDIG közbeiktat vmi cselekvést, én meg ott ülök és várom h befejezze. pl. apa: -meséltem, mi történt tegnap? én: - nem, mi? erre kivesza hűtőből egy falat sütit, megrágja, majd elmeséli mi volt tegnap :D ez is rohadt idegesítő, de imádom.

tesóm meg olyan ritkán lát, hogy mikor néha találkozunk, megbolondul, és folyamatosan fáraszt meg mesél meg beszólogat.


barátom legidegőrlőbb tulajdonsága, hogy mindent elfelejt. fogalma sincs semmi szülinapról, ünnepről, eseményről. tavaly megkérdezte, hogy hanyadikán van karácsony. vagy mondok neki egy dátumot, hogy aznapra ne csináljon magának programot, mert megyünk valahová, erre beírja magát dolgozni, mert elfelejtette, hogy az már most lesz. valamint aranyhalmemóriája van, mert kb 1 évnél régebbre semmire nem emlékszik vissza. ha nem nosztalgiáznék neki (direkt), akkor azt is elfelejtené, hogy hogy ismert meg.


így leírva tiszta defektes a családom. de azért imádom őket :)

2014. jún. 12. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

- apa: reggel százon pörög, ébredés után egyből, és iszonyat zavaró. Én még félig alszok, ő meg bökdös, dumál, hajamat kócolja, vibrál. Pfú. Másik még, hogy iszonyat makacs, ha valamire rá akarom venni, min. fél évvel előtte mondogatom, és míg Ő ki nem mondja, addig leshetem, mert vita (őőő, nem veszekedés) lesz belőle.


- mostohám: minden apróságért ordít (egyszóval idegbeteg , csak annyi esze nincs, hogy pszichológushoz menjen, így mindenki szenved tőle), rend-, és kontrollmániás, valamint képtelen alkalmazkodni.


- párom: iszonyat lassú, mindig mindenhonnan késünk, vagy épp beesünk, mert a készülődés nála úgy zajlik, hogy ráérünk arra még, teng-leng (fél órákat is akár), gépezik, aztán mikor észbe kap, ezerrel nekiáll, meg rám néz, hogy fú, el fogunk késni. Ezt úgy mondja, mintha miattam késnénk, holott én kb. tíz perc alatt elkészülök. Néha csak mosolygok rajta, de mikor kicsit feszültebb vagyok, meg tudnám ölni (képletesen).


- emellett a nagynéném kioktató, a másik költekezős (de nincs neki miből), nagybátyám sunyi, a másik sértődékeny.


- én pedig makacs (akárcsak apa), valamint reggel hagyjon békén a világ (minden baj olyankor).

2014. jún. 12. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!