Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan keressek meg egy...

Molia kérdése:

Hogyan keressek meg egy elveszett rokont?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy apukám testvére (nevezetes Kotka Imre), még a szocializmus alatt emigrált Németországba (1977ben). Még egy évig tartotta a kapcsolatot apukámmal, de aztán kiköltött Ausztráliába (olyan 1977-78 körül), és onnantól nem tudunk róla semmit. Annyit tudok róla, hogy Ausztráliába mint kamion vezetőt küldték tovább a német Vöröskereszttől (emigrálása után ugyanis a Vöröskereszt vette szárnyai alá). Most olyan 60 év körül kellene lennie.

Tudom, hogy ez nem valami sok. (ha szükséges akkor ki tudom deríteni a születési dátumát).

Esetleg van valami tippetek, hogy hol érdemes kutakodni? Weboldal, hivatali szervezet, vagy akármi?



2014. jún. 16. 16:49
 1/5 A kérdező kommentje:
Nyilván próbáltam a Facebook-ot (nem jött be), és Google-ön is próbáltam keresgélni, de sajnos (mint kiderült) a Kotka egy svéd név, és ennek megfelelően a Google szinte csak svéd találatokat dob ki, amivel meg nem vagyok előrébb.
2014. jún. 16. 16:53
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Írj angolul egy szöveget, hogy őt keresel, rakjál hozzá valami képet, ha van, és kezd el megosztani minden felé, népszerűbb oldalakon, stb.. Ha szerencséd van valaki felismeri.

Esetleg profikat is felbérelhetsz a megkeresésére.

2014. jún. 16. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ilyesmit néztél már?

[link]

2014. jún. 16. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Miért nem a Vöröskeresztnél kezdesz? Biztosan tudnak segíteni, hiszen ők küldték ki oda.
2014. jún. 16. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A Vöröskereszt Központjánál érdeklődj, hogy hogyan juthatsz a nyomára. Szerezd meg a születési anyakönyvi kivonatát. Ha megmondod, hogy miért kell, akkor ingyen kiadják, nem kell a 2000.-Ft-os okmánybélyeg.

Neve, anyja neve.


Apukád születési anyakönyvi kivonatán szerepel a hely, ahol született és a közös anyukájuk neve. Tudod azt is, hogy a végén Ausztráliában kötött ki.


Tehát már vannak adataid, amik alapján a Vöröskereszt is hamarabb megtalálja az adatait az adatbázisban. :-)

2014. nov. 18. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!