Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van itt vendéglátós? Mennyire...

Van itt vendéglátós? Mennyire működik a vendéglátásban dolgozóknak a párkapcsolata, házassága? Tapasztalat?

Figyelt kérdés
2014. jún. 17. 14:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
1 évig csináltam, étteremben (munkaidő 10-19 vagy 14-23, hétvége is),férjem hétköznap 8-fél5. Én azért hagytam ott,mert nem bírtuk,volt hogy 2 hét alatt egyszer tudtunk eltölteni együtt fél napot értelmesen.Ráment volna a kapcsoltunk.
2014. jún. 17. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Párom szakács én egészségügyis vagyok, szóval az én beosztásom se jobb. 6 éve vagyunk együtt, szeptemberben lesz az esküvő. Ha mindkét fél akarja akkor működik. Nálunk csak akkor volt nehezebb, míg suliba jártam, mióta én is dolgozom és együtt élünk (2 éve) azóta semmi gond nincs.
2014. jún. 17. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
3 hónapig működött két munkatársam kapcsolata... egy vasárnap olyan vitát rendeztek, hogy az valami hihetetlen...
2014. jún. 17. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Összesen két évet vendéglátóztam.

Az első helyemen /ott egy évet voltam/ ismertem meg a férjemet. Eladta barátnőm a kávézót, így vége lett.


A következő egy éves időszakba heti 4 napot dolgoztam két különböző sörözőbe, heti 80 órát. Nehezen viselte a férjem, nem tetszett neki az egyedüllét. Amióta "normális" munkám van minden ebből fakadó gond megoldódott. Nem egy családbarát állás ez.

2014. jún. 17. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
95%
Én cukrász 6-14 vagy 14-22. Párom szakács 10-22. Hosszú házasság titka :)Én így ismertem meg ha szabin vagyunk együtt itthon egy hét után elég egymásból. Egyébként jól kijövünk. Szerintem csak így működhet ha mindkét fél vendéglátásba dolgozik egy "kívülálló" nem tolerálja hogy nincs hétvége nincs ünnepnap.
2014. jún. 17. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

mivel a mi kapcsolatunk igen stabil volt, így nem volt gond.

plusz elég jól variálható beosztásom volt, és a férjem(akkor még csak élettársam) is hétvégén dolgozott akkor még, így én "jófej" voltam a többiek szemében, mert mindig vállaltam a hétvégét,


viszont, az egész gárdából 3 kapcsolat működött

és 8 házasság, és kapcsolat ráment, és 3-nak konkrétan össze sem jött, egymásközt kavartak...

van akik ugyancsak egymásközt, de még házasságban..

tehát nagyon oda kell figyelni a jelekre, amikro a kapcsolatot veszélyezteti, mert veszélyzteti.

én sem ott dolgozom, bár más okból, de az az ok kezdett a kapcsolatunkra hatással lenni, leginkább rám (kikészítős kolléganő)

2014. jún. 17. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Barátom pincér, de ha más munkája volt, akkor is kellett hétvégén, ünnepnap dolgoznia. Én így ismertem meg, hat év alatt megszoktam. Próbálom úgy alakítani a munkámat, hogy a szabadnapjain együtt lehessünk. Nem egyszerű nekünk sem, a kollégái közül is csak kettőnek van régóta tartó, stabil párkapcsolata.
2014. jún. 17. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nekünk majdnem rá ment a kapcsolatunk,de nem a munkaidő miatt,habár az is nagyon rossz volt,évekig dolgoztunk Szilveszterkor,Karácsonykor,hétvégén,mindig.

A gond inkább abból adódott,hogy aki ebben dolgozik azt folyamatosan környékezik,igaz volt ez rám is meg a páromra is,és hiába voltam én mondjuk hűséges,szerintem ő ezt nem hitte el vagy kételkedett vagy nem tudom.Én így éreztem.Róla nem tudok nyilatkozni,de elég kellemetlen volt látni mikor a ribik ott nyáladzottak érte,ő meg ugye próbálta tartani a két lépést,de bunkó nem lehetett,áh,szóval nem könnyű.Ma már mindketten másban dolgozunk,nem is dolgoznánk soha vendéglátásban.

Meg azért hozzáteszem ritkaság az aki ebben dolgozik és hűséges,ezt meg a kollégáim által tapasztaltam.

2014. jún. 17. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Két évig voltam cukrász, velem párhuzamosan pék volt a párom! Mi csak akkir találkoztunk ha neki szabadnapja volt, vagy ha hamarabb hazaért nint ahogy én elmentem volna dolgozni, de volt olyan is hogy váltottuk egymást. Én felkelten ő meg lefeküdt. Sőt olyan is volt higy 2-3 napig nem, is láttuk egymást csak telefonon beszéltünk! Azóta is is együtt vagyunk lassan 4,5 éve, persze nem mondom azt hogy veszekedtünk 😊 de sose feküdtünk le haragba!
2014. jún. 19. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
3 évig voltam éjszakás recepciós egy szállodában, aztán kb. 1 évig váltogatva, hol nappal hol éjszaka. Most 1 éve pincér vagyok,de nincs fix beosztásom. Amikor vendég van, ott vagyok. A férjemnek köze nincs a vendéglátáshoz, ő gyári munkás. Na, az sem leányálom. Hasonlóan vacak a beosztás, mint a vendéglátásban. Ugyanúgy 12 órák, hétvégék, éjszakák. 1 éve ő is váltott, továbbra is gyárban dolgozik, de itt többnyire szabadok a hétvégéi, és csak 8 órás a műszak, ha nem kell valami kiemelt projekt mellett túlóráznia. Emellett főiskolás vagyok, bár sokat csúsztam, mert éjszakázás mellett még levelező tagozaton sem egyszerű mutatvány vizsgákra készülni, de már "csak" a szakdolgozatomat írom. Tulajdonképpen azért kezdtem el dolgozni, hogy tudjam fizetni a tandíjamat. Ja, és még a jogosítvány szerzésbe is belevágtam. Szóval 4 évig gyakorlatilag aludni jártam haza, az elmúlt 1 évben többet vagyok otthon, de olyankor általában tanulok, vezetni gyakorolok (itt Ausztriában szabad oktató nélkül, gyakorlott kísérővel gyakorolni vizsga előtt) illetve az utóbbi 1 hónapban alszom, mert érint a korai terhességnél jelentkező ólmos fáradtság. 8 éve vagyunk együtt, 2 éve házasok, és az első gyermekünket várjuk. Mondjuk nekem ritka türelmes és megértő férjem van. 25/N
2014. jún. 20. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!