Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Újrakezdés ötven fölött?

Újrakezdés ötven fölött?

Figyelt kérdés
Keresztanyámról van szó. Egy alkoholistával él, aki rendszeresen csalta, aztán kitalálta, hogy legyen nyílt házasság. Keresztanyámnak lett is valakije, egy komoly özvegyember, aki megbecsüli, jó másfél éve tart a kapcsolatuk, keresztapámnak teljesen ellentéte. Már felmerült a válás, a barátja hívja, hogy költözzön hozzá végleg (egy-két hetet volt már nála többször is, jól kijönnek), de keresztanyám nem lép. Nem tudom, az eddigi életét fél-e otthagyni, vagy csak praktikusan a fél házat meg az ingóságokat. Keresztapám mindig azzal "zsarolja", hogy nem hagyhatja cserben a gyerekeit. Ezek a "gyerekek" egy huszonhét és egy huszonöt éves egyetemista (az egyik állandóan megbukik, a másik huszonhat évesen jött rá, hogy mégis tanulni kéne), vagyis felnőtt emberek, havi egyszer járnak haza, a kisebb dolgozik a suli mellett, a nagyobb diákhitelt vett fel. Én 22 vagyok, kevés az élettapasztalatom, és el sem tudom képzelni, mi tartja a rossz légkörben, ahol egy ittas ember cseszegeti, akivel már rég nem szeretik egymást, miközben amott szeretettel várják. Ti mit gondoltok?
2014. jún. 18. 12:53
 1/6 anonim ***** válasza:

Dolgozik?

Vannak közös tartozások a férjével? Hitel?

Meg tudnának osztozni a válás utána? Gondolom, nem tudják a házat eladni és az ár feléből másikat venni a férjnek, a férj meg nem tudja, akarja kifizetni őt.

Talán fél, hogy hogyan tudnák ezeket lerendezni.

Ha nincs önálló jövedelme, akkor fél, hogy teljesen ki lesz szolgáltatva az új férfinak. Ha valami gond lesz, akkor a volt férjhez már nem mehet vissza.

Gyerekek már felnőttek, szóval ez nem lehet ok.

2014. jún. 18. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Dolgozik, de keveset keres. Bár messzire költözne, ott új munka után kellene néznie. Tény, hogy a házat valószínűleg évekbe telne eladni. A keresztapámnak van egy örökölt kis lakása kiadva albérletbe, oda simán elmehetne lakni, vagy annak és a ház felének az árából vehetne egy nagyobbat.
2014. jún. 18. 13:03
 3/6 anonim ***** válasza:
91%

Fél a változástól, mindenki így van ezzel. Inkább a biztos rossz, mint a bizonytalan jobb. Ennyi idősen munkát sem egyszerű szerezni, megosztani a vagyont, a kisebb-nagyobb vagyontárgyakat. Évekbe telhet. Ettől tart.

Én 50 évesen váltam el 26 éve házasság után. Ennek 4 éve. Pokoli nehéz volt, pedig békében váltunk. Két éve volt, mire eladtuk a házat és megosztottunk mindent. Fájdalmas dolog. Vettem magamnak egy lakást, de ki kellett pótolni az árat bankhitellel. Anyagilag nem könnyebb az életem, viszont soha vissza nem mennék a régibe. Én viszonylagos anyagi biztonságban élek, megismertem a mostani párom, akivel szeretetben, harmóniában élünk.

Változtatni kell, mert az évek múlásával egyre nehezebb.


Keresztanyád is nyilván az előtte álló látható és láthatatlan megpróbáltatásoktól fél. Csak ebből az lesz, hogy a férfi megunja és más után néz. Akkor pedig egészen biztosan marad a langyos pokolban és nagyon bánni fogja az egészet.

2014. jún. 18. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem fél, hogy mi lesz, hogy ha mégse jön össze az új férfival, akkor nem lesz sehova mennie. Anyukám végigjárta ezt, nem mert elmenni apámtól, még akkor se, ha boldogtalan volt évtizedek óta. De végül lépett, összeköltözött a barátjával és nem bánta meg. Csak nagyon nehezen hozta meg a döntést.

Talán elbeszélgethetnél vele erről, hátha segít neki egy kívülálló véleménye.

2014. jún. 18. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem olyan egyszerű egy alkoholistával megegyezni, hogy adják el a házukat, a pénzt meg felezzék meg, stb. Addig is lakni kéne, élni kéne. Akinek nincs veszítenivalója, az nyugodtan javasol ilyesmiket. Pl: én otthagynám, azonnal elválnék stb. De ez csak felelőtlen hűbelebalázs duma.
2014. jún. 18. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Már hogyne lehetne! 80 évesen is kereshet magának valakit, senki sem mondta, hogy nem él 100 évig. Addig talán üljön az ablak mellett és várja a halált?


Mutatsd meg a keresztanyunak A szomszéd nője mindig zöldebb c. filmet, erősítésnek. :)

2014. jún. 18. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!