Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Születendő gyermekem anyukája...

Apa lennék kérdése:

Születendő gyermekem anyukája tulajdonképp megbeszélés nélkül a saját vezetéknevéhez választgat keresztnevet. Mennyit számít ez vajon a későbbiekben? Ragaszkodjak ahhoz, hogy az én nevem viselje, amihez a babának is nekem is jogom van?

Figyelt kérdés
[link]

2013. jan. 25. 15:31
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
55%

Apasági nyilatkozat?

Ha jól értelmezem, már nem vagytok együtt...

2013. jan. 25. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
94%

Elég sok ilyen jellegű kérdést raktár már fel!

Kezdem úgy érezni, hogy te inkább az oldaladat akarok reklámozni.. nos, ne itt tedd!

2013. jan. 25. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
87%
Nyugodtan választgathat hozzá, de akkor is te leszel az apja egy idö után. Ha másképp nem peres úton.
2013. jan. 25. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
90%
Házasok vagytok? Ha nem, akkor ugye apasági nyilatkozatot kell tenned. Akkor és ott arról is kell nyilatkozni, hogy mi lesz a baba vezetékneve. Ezt a papírt mindkettőtöknek alá kell írni, így érvényes csak.
2013. jan. 25. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Attól hogy az anya vezetéknevét kapja,attól még az apja,a kettő nem függ össze.
2013. jan. 25. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

/ A második reagálást kötözködésnek érzem. Valóban több, a jelenemben felmerülő kérdést írtam már itt ki, de mind másra vonatkozik a nem hétköznapi történetemmel kapcsolatban. A portál lehetőséget ad az előzményekre való utalásra, ami esetemben szükséges a háttér megértéséhez.

Amennyiben valahol szabályzatban van, hogy nem lehet a kérdéshez kapcsolódó linket kiírni, azt kérem belinkelni, azt követően majd néhány mondatban vázolom az előzmányeket a személyes honlapomon írtakra való utalás nélkül.

Azt gondolom, ha valaki kicsit is belegondolna a helyzetembe, az nem vádaskodna ilyen módon. /


Egy kapcsolatba fogant a baba, és én a nőt és a babát is vállaltam volna, de a leendő anyuka úgy intézte, hogy egyedülálló anyukaként, engem kizárva a terhességből stb szüli meg.

Próbálom az apasági nyilatkozatot közös megegyezéssel elintézni...de úgy tudom, hogy ez még a névadáshoz kevés, ha azt az anyuka nem adja be a kórházban.

2013. jan. 25. 16:03
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Így van, ahogy írod. Ha a kórházban nem adja oda, akkor az ő nevére fog kerülni. Amúgy nincs ilyen, hogy jogod van ahhoz, hogy a te nevedet viselje. Miért is lenne jogod? Ugyanannyi joga van az anyjának is a gyerekhez.

Ha az apasági nyilatkozatot nem intézitek el, akkor meg papíron sem leszel apa, mert egy kitalált apát fognak beírni.

2013. jan. 25. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Nos igen...az anyának mindenhez alanyi joga van, ahhoz is, hogy megfossza a babát és az apát egymástól...egy apának bizonygatni és kivívni kell mindent... az anya ő alanyi jogon szülő és van lehetősége mindenben önkényesen dönteni és intézkedni.

Halleluja....

2013. jan. 25. 17:57
 9/16 anonim ***** válasza:
88%

Nem ezt mondtam. Azt mondtam, hogy az anyának ugyan annyi joga van a nevére venni a gyereket!

Kicsit már belebetegedtél ebbe a dologba ami veled történik, és már mindent csak feketén látsz!

2013. jan. 25. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Én nem így látom.

A tapasztalat ez.

És szerintem teljesen helyénvaló, hogy minden kérdést igyekszem több szempontból körbejárni és a lehető legjobb megoldást találni a nem hétköznapi élethelyzetemben.

Ehhez lehet epésen viszonyulni és hasznos véleménnyel segíteni, vagy olvasni és tovább kattintani.

Köszönöm.

2013. jan. 25. 19:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!