Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » "Anyósom" kellemetlen helyzetb...

"Anyósom" kellemetlen helyzetbe hozott, legalábbis én bántónak éreztem, jogos?

Figyelt kérdés

A párommal majdnem 3 éve vagyunk együtt, szóval azért már ismerjük egymást és a család furcsaságait stb...

A pároméknál szilvesztereztünk, baráti körrel, a szülei nem voltak otthon...mindenki amit vásárolt azt vitte, nagyjából egyeztetve volt, hogy ki mit hoz. Természetesen mivel a párommal ketten fogadtuk a vendégeket mi ketten voltunk azok akiknek többe került ez az egész, de én nem csinálok ebből problémát...egyszer én adok máskor én kapok, szóval én nem vagyok az aki a fogamhoz verem a garast, pedig nekem sincs sok. De ilyen esetben nem látom értelmét annak, hogy az utolsó 1o ft-ig felvasaljak mindent...Lenyegtelen. lejart a szilveszter, a megmaradt kaját (sütik, üditők, pia, szendvics kellékek stb) a páromnál hagytam. jó hogy nem pakolom össze a fél szalámit, a negyed sajtot stb...

másnap a párom édesanyja kiakadt, hogy a párom miért engedte meg, hogy otthagyjam a sok mindent és hogy ez neki milyen rosszul esik és mégis hogy gondolta...fogja meg a dolgokat és hozza fel hozzám...először azt hittem vicc...aztán másnap voltam náluk és képes volt összecsomagolni a dolgokat és felpakolni nekem, hogy vigyem csak haza. hiába mondtam, hogy maradjon, és hogy majd legközelebb nálunk leszünk, nálunk marad, hajthatatlan volt. Azt mondta ha nem viszem el kifizeti. mondtam neki, hogy ez már rég el van rendezve(ha ott vagyok mindig tele kell ennem magam, mindig nagyon jószívüek velem...)de hajthatatlan volt....aztán felpakolt egy tasakba ezt azt, es a kezembe nyomta, majd egy kenyer árával jött, hogy vegyem el...hiába mondtam, hogy nem, nem, a párommal is kezdett kiabálni...

Ez az egész azért esik rosszul mert én mindig eszem ha megkínálnak mindig megyek velük, ha hívnak valahova, s ez kicsit olyan volt, hogy pucoljam haza a "mocskomat"...főleg, 3 év után...végül elhoztam mert láttam már vérig van sértődve...de olyan hülye helyzet volt, hogy nem hiszem el...


2010. jan. 3. 19:16
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Szia! Szerintem jogosan bántódtál meg. Azt írod, hogy egyébként rendes ember az anyósod, tehát nem valószínű, hogy az utálat beszélne belőled. Egyébként meg azt gondolom, hogy ha 3 éve ismered anyósodat, akkor nyilván azzal is tisztában vagy, hogy mikor csomagol kaját kedvességből és mikor azért, mert rájött az öt perc.
2010. jan. 3. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

19:4o

Ha te nem tartod tiszteletben az emberek mivoltjat es csak ilyen valaszt tudsz adni, hogy primitiven minositesz egy embert, akkor inkabb ne adj valaszt, koszi

2010. jan. 3. 19:45
 13/20 A kérdező kommentje:

19:42

1.nem, nem errol van szo, mindent elpakoltunk magunk utan, sot en mosogattam el, eltorolgettem ugyeltem, hogy mindent ugyanoda rakjak vissza, szoval nem volt rendetlenseg utanunk...

2. semmi olyant nem hagytunk ott, ami nem eheto, szerintem a szalami, a sajt nem banto ha ottmaradt es nem feltetlenul eldobando

köszi a válaszod egyébként, ez is egy nézőpont, de itt nem erről van szó:)

2010. jan. 3. 19:47
 14/20 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy azért pakolt össze, mert szerinte ott hagytad a "szemetet" Hiszen negyed sajt, az nem szemét, fél rúd szalámi szintén nem. Nem tudom, hogy az anyósék milyen anyagi helyzetben vannak. Lehet, hogy éppen ő érezte úgy, hogy ott hagyod a fel nem használt dolgokat alamizsnának, hogy legyen mit enniük. Mivel ez talán az önérzetét sértette, ragaszkodott hozzá, hogy vidd el. Hogy mutassa, hogy nem szorulnak adományra. Nem kell túlreagálni. Legyél továbbra is kedves, és szeretetre méltó.
2010. jan. 3. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

19:43

igy van. én tisztelem azt a nőt, komolyan. vérig becsületes ember. csak vannak ilyen rigolyái amik jó lenne ha nem lennének...szerintem, most, hogy így átgondolom, lehet megint igazságos akart lenni és bele sem gondolt, hogy ez azért kicsit bántó is lehet...fene tudja...

2010. jan. 3. 19:48
 16/20 A kérdező kommentje:

19:48

koszi...valóban lehet így van...vagy azt hitte talán nekem van szükségem rá...nincsenek rosszabb helyzetben mint én, talán kicsit jobban vannak...jó lenne belelátni néha a fejébe:P

2010. jan. 3. 19:51
 17/20 anonim ***** válasza:

felesleges ilyenen felhuzni magad

eleinte párom anyukája is pl mindig megetette otthon a kisfiát mielőtt jött hozzám(akkor volt 22,én 19),meg csomagolt másnapra neki reggelit:D

mintha én nemtudnék főzni,meg reggelit se adnék...

(tizenéves korom óta gyakorlatilag mindent megfőzök)

ha nálam kajált a kisfia,akkor minden egyes este felhivta,hogy mit főztem,nem e éhes:D

robbanni volt kedvem:d

aztán leszokott rola

de ha én vagyok náluk,és elmegy valahova,páromnak részletesen leirja,hogy pl reggelire a tartoban van kifli, a hütő második polcán vaj,szalámi,sajt,délre itt és itt ez meg ez:D mintha nem tudná magát ellátni:D

idegesitő tud lenni,de jobb tullépni ezen

és attol,hogy anyagilag még jobban is állnak,attol még simán lehet ez az oka,párom szülei is sokkal jobban állnak,mégis sértésnek vették,hogy pl első évben kifizettem párom helyett x dolgot,hogy ne tölük kérjen...

vannak furcsa dolgai az embereknek,nem kell minden aprosággal foglalkozni

22/L

2010. jan. 4. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

6:36

az Isten tudja es szerintem sosem fogom mar megtudni, nem mondott a paromnak semmit...

koszi a valaszod:)

2010. jan. 4. 08:32
 19/20 anonim ***** válasza:
Azt meg kell értened, hogy ő más generáció. Ebben semmi rossz nincs! Ő ezt jó szívvel teszi, és hidd el, ha ennyire "tele töm" biztos, hogy szeret téged! Ne sértsd, meg azzal, hogy vissza utasítod. Örülj neki, hogy ilyen és becsüld meg, mert ez elég ritka!
2010. jan. 4. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
koszi:)
2010. jan. 4. 16:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!