Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A pénz, mint a családi kapcsol...

A pénz, mint a családi kapcsolatok meghatározója?

Figyelt kérdés

Nagy örömmel tölt el, hogy a pénzt, mint a családi kapcsolatok meghatározóját, majdnem mindenki elutasítja és a szeretetet, megértést, egymás segítését, tiszteletét hirdeti.

Szóban!

Akkor miért tapasztalom lépten-nyomon ennek az ellenkezőjét?

Aki állítja, hogy neki nem számít a pénz, az miért pereskedik évekig például a következők miatt! Idézet következik egy keresetlevélből szó szerint: "kérem az emésztőgödör tetejének a felét megtéríteni, valamint a kert kapálásáért nekem X forint órabért megítélni" Vagy a fennkölt tartás csak addig érvényes, amíg nem rólam van szó?

Én látom rosszul?



2014. jún. 21. 12:46
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
70%
Jól látod, én is ezt tapasztalom, de szerencse, hogy még én nem estem ebbe a helyzetbe bele,viszont fontos a pénz is.
2014. jún. 21. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
94%

Egy-két anyagias b*rom miatt azért még ne általánosíts!

Jobb helyeken ez nem így megy, és jelent valamit az, hogy család.

2014. jún. 21. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim válasza:
100%
Számít a pénz, mert komoly biztonságérzet is társul hozzá, emiatt ha nincs és alapkiadásokra sincs elég az olyan feszültséget okozhat, amit sajnos megérez a társunk is.
2014. jún. 21. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Válásnál sokan keselyűk,nekik olyankor már csak a pénz marad és a másik kisemmizése,amit egy elég gusztustalan dolognak tartok.

Én egyet tudok hogy a pénz nem boldogít,de ha már nagyon kevés van belőle akkor az már gondot is okozhat és feszültséget,mert ugyebár a pénz az élethez kell ahhoz hogy fenn tudj maradni,ha nincs elég akkor jönnek az idegeskedések,veszekedések stb

Én szívesen kiköltöznék egy hegyre ahol nem kéne fizetni semmiért,és mindent magamnak termelnék meg,akkor biztos vagyok benne hogy sokkal kiegyensúlyozottabb életem lehetne .

2014. jún. 21. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
szamit a penz igen... altalaban arra mondjak h nem szamit ( legalabb is en..) hogy nem akarok luxus dolgokat... legyen meg a napi betevo szamlak kifizetve szoval eljunk meg es ne azon agyaljunk hogy na egyunk v fizessunk........
2014. jún. 21. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Az üzlet, az üzlet, nem keverendő az érzelmekkel, szokták mondani. Szeretetért cserébe a boltban sem kapsz semmit, külön kategória.
2014. jún. 21. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Értelek én benneteket, sőt nagyrészt egyet is értek veletek.

Csak azt nem értem, hogy aki bort iszik, miért vizet prédikál?

Nem vagyok személyesen érintett a kérdésben, de mind két felet ismerem.

A kert, ami után az egyik fél munkabér elszámolását követeli /szándékosan nem írom meg, hogy ez a férj vagy a feleség/ kb. egy szobányi városi veteményes, amit együtt gondoztak és a megtermelt fűszereket együtt fogyasztották el. Mit gondol a követelést támasztó fél, mit fog neki a Bíróság megítélni?

2014. jún. 21. 13:40
 8/17 anonim ***** válasza:
Ez ilyen formában egy vicc! A bíróságon is foghatjták a fejüket. A többi részletkérdésről persze nem tudunk.
2014. jún. 21. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Pedig 8-as, ez csak egy példa. Én olyan keresetlevelet is olvastam, ahol, ismét nevezzük egyik félnek, bébiszitteri díjat akart megítéltetni magának a közös gyermek gondozása címén.

Mert ugye a családban a szeretet, a megértés a legfontosabb, nem a pénz.

2014. jún. 21. 14:06
 10/17 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, de te már válófélben levő "családtagokról" beszélsz, erre már senki nem mondja, hogy a szeretet a fontos, mert már az az, ami nincs.
2014. jún. 21. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!