Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A pénz, mint a családi kapcsol...

A pénz, mint a családi kapcsolatok meghatározója?

Figyelt kérdés

Nagy örömmel tölt el, hogy a pénzt, mint a családi kapcsolatok meghatározóját, majdnem mindenki elutasítja és a szeretetet, megértést, egymás segítését, tiszteletét hirdeti.

Szóban!

Akkor miért tapasztalom lépten-nyomon ennek az ellenkezőjét?

Aki állítja, hogy neki nem számít a pénz, az miért pereskedik évekig például a következők miatt! Idézet következik egy keresetlevélből szó szerint: "kérem az emésztőgödör tetejének a felét megtéríteni, valamint a kert kapálásáért nekem X forint órabért megítélni" Vagy a fennkölt tartás csak addig érvényes, amíg nem rólam van szó?

Én látom rosszul?



2014. jún. 21. 12:46
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Én a második házasságomban élek. Tehát következésképpen egyszer elváltam. De válni lehet kulturáltan is. Ráadásul a lányomat is én neveltem tovább. Volt feleségem fizette a gyerektartásdíjat, de nem követeltem tőle mondjuk a háztartási gépek megbütykölésének ellenértékét.
2014. jún. 21. 14:27
 12/17 anonim ***** válasza:

Pénz, mint családi kapcsolatok meghatározója: amikor van és adok, akkor mindenki itt lebzsel és megy a seggnyalás, a hátam mögött pedig én vagyok a főgonosz, mert van. Ha épp nem adok vagy szimplán nincs, akkor is én vagyok a főgonosz, mert nem adok és milyen önző vagyok már...! és különben is, én soha nem segítek semmit, mert az nem segítség, h fizetek vkit, aki felássa a kertet, míg én a tényleges mhelyemen gürizek. Az nem segítség, h ami elromlik, azt javíttatom/veszem (mosógép, hűtő, bojler, mosogatógép, szemüvegek, ruhák).

Tekintve, h így is úgy is én vagyok a szemét, egyszerűbb, ha mindezt a gyerekeimre költöm. Elvégre 12 éve egyedülálló anya vagyok...

2014. jún. 21. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Szerintem ezt az órabéres dolgot kifogják nevetni :)

Szerintem ez egy nevetséges kereset.Mivel nem volt munkaszerződés így nincs mit követelni ,és ami volt az volt...Szerintem ezzel az üggyel nem fognak tudni mit kezdeni.Az ilyen kamu ügyekkel van tele a bíróság,ezért tart évekig az ha valakit lecsuknak (aki meg is érdemli)

2014. jún. 21. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim válasza:
igaz szerelemben nem a pénz a fontos de válopernél azert erdekel mindenkit a penz mert ha nincs szerelem akkor utana jon a penz
2014. jún. 22. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Én úgy vettem észre, hogy válóper esetén főleg a nők azok, akik minden kis szaron cigánykodni kezdenek. Valahol persze érthető is, hiszen megszűnik a pasi által nyújtott anyagi biztonság, és már csak magukra számíthatnak.
2014. jún. 22. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
ez valóban nem pénzkérdés. Nálunk szarrágásért, kisstilűségért és pitiánerségért senki nem megy a szomszédba, elég megnézni az ország un. "vezetőit". Kabaré az ország ilyen szempontból.
2014. jún. 22. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

Következő!


"X Ft bébiszitteri díjat kérek megítélni a gyerek gondozása címén"


A közös gyerekről van szó természetesen!

2014. jún. 22. 14:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!