Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetek ha ennyit romlott...

Mit tehetek ha ennyit romlott a helyzet?

Figyelt kérdés

Van egy 17 éves fiam és már egy ideje nem képes magát türtőztetni. Pl ha valamire megkértem, csak flegmán visszaszólt, hogy oldjam meg magam, ő nem azért van, hogy mindig segítsen.

Még azt is visszahallottam a tanáraitól, hogy egyre több trágár szót lehet tőle hallani és a legtöbbször ha valami balhé van, ő kezdeményez.

Néhány hónappal ezelőtt pedig nem ilyen volt, még az sem hat rá, ha normálisan próbálok vele beszélni. De annak is általában az a vége, hogy ne mondjam meg mit csináljon.

A legtöbb idejét meg a barátaival tölti ami nem is lenne baj, de legutóbb is amikor 2 embert hazahozott magával, zengett tőlük a ház, és szóltam neki, amire csak annyi volt a válasz, hogy ez mennyire gáz, ne én döntsem el helyette hogy mit tehet és mit nem stb.


2014. jún. 22. 08:30
 1/5 anonim ***** válasza:
Kamasz. Lázad. Mondjuk ha korábban meg tudtátok emberi hangnemben beszélni a dolgokat, valaminek csak kellett történnie, hogy ilyen stílusban válaszolgat.
2014. jún. 22. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ez egy normális fázis az emberek életében. Az, hogy a fiadnál konkrétan mi a helyzet, azt nem tudom, nem ismerjük.

Általában 19-21 éves korukra az embereknek "benő a feje lágya".

Ha jól veszem ki a szavaidból, egyedül neveled a gyereket, anyaként. Ez nem könnyíti meg a helyzetedet.

Én, ha a helyedben lennék, keresnék szakpszichológust, na nem (feltétlen) a gyereket elvinni hozzá, lehet, hogy jobb ha nem is tud róla, hanem tanulni tőle. Ő jobban tudja, mi még a normális, és szakszerű tanácsokat tud adni, technikákat tud betanítani, hogy hogyan kezeld a helyzetet.

Nagyon lényeges, hogy ne tégy, ne mondj semmit, amminek helyrehozhatatlan következményei lennének, de azért azt se hagyd, hogy háziszolgának nézzen a fiad (ebben a korban hajlamosak rá, mert még nem tudják, hogy mi mivel is jár valójában, főleg, ha korábban sem kellett túl sokat segíteniük otthon).

2014. jún. 22. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
73%
Akkor törd le a fiúcska szarvait,mielött azt gondolná ő kaksizta a spanyol viaszt.Még egyenlőre te döntöd el mit tehet és mit nem.Főleg ha a haverok elött játsza az agyát.
2014. jún. 22. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
9%
3-as, cukrot neked! Látom te is olyan anya vagy, akinek fogalma sincs a gyereknevelésről!
2014. jún. 22. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Azt már meg sem kérdezem hogy az apja hol van.
2014. jún. 26. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!