Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek ezt nem kellene...

Szerintetek ezt nem kellene ugyanúgy büntetni, mint az alultáplálást?

Figyelt kérdés

Ha egy szülő egészségtelen ételekkel italokkal agyoneteti a gyerekét, és az más kis korában súlyosan túlsúlyos?


Elsős kislányomnak van egy lány osztálytársa, aki már most 56kg. Anyukájával beszélgettem az évzárón, aki kiakadva ecsetelte, hogy az iskolaorvos ajánlotta, hogy nézesse meg a kislányt, mert a tornaórán alapfeladatokat nem bír már megcsinálni, nehezen lélegzik kisebb megerőltetés (pl. lépcső) után stb. És teljesen ki volt akadva, hogy miért szólnak bele abba, hogy ő hogyan neveli a gyerekét,és ha a kislánya kólát fog kérni, vagy sír a pékség előtt sütiért, akkor nem fogja azt mondani neki, hogy nem. Lányom mesélte, hogy egész nap eszi a suliban a csokit meg péksütiket, cukros üdítőket literszámra. És persze mindenki csúfolja is már a suliban.

Szóval nem beszélve arról, hogy ez a kislány milyen lelki sérüléseket fog szenvedni gyerekévei alatt,ki tudja, hogy már most milyen egészségügyi károsodásai vannak, amik csak súlyosbodni fognak az évekkel.


És ezért gondolkoztam el azon, hogy ez nem ugyanolyan szülői felelőtlenség-e, mint ha alultáplált a gyerek. Ezt miért büntetik, a másikat meg miért nem?



2014. jún. 23. 13:10
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek.
2014. jún. 23. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
95%

Azért nem büntetik, mert bár ez sem egészséges, de a túlsúly, vagy az egészségtelen táplálkozás azért nem öli meg az embert egyhamar, nem úgy, mint az, ha nincs mit enni. Ugyanis ha valaki nem eteti a gyerekét, akkor elég pár nap, hét és meghal, míg ha valaki egészségtelen táplálékot ad a gyerekének, illetve elhízott, az csak évek múlva okozhat akár nagyon súlyos következményeket. Amit okoz is akár rövid távon, azt is lehet kezelni.

De ha valaki éhen hal, azt nem.

De ettől függetlenül tényleg jobb lenne, ha egyik-másik szülő tudná, hogy mi a határ, mi az elég bizonyos ételek terén, ha a gyerekükről van szó.

2014. jún. 23. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%

"És teljesen ki volt akadva, hogy miért szólnak bele abba, hogy ő hogyan neveli a gyerekét,és ha a kislánya kólát fog kérni, vagy sír a pékség előtt sütiért, akkor nem fogja azt mondani neki, hogy nem"


Hát igen, a könnyebb út..

Gondolom anyuka se nádszál...

2014. jún. 23. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%

Valóban nagy felelőtlenség. Viszont nagyon nehéz lenne meghatározni olyan pontos kritériumokat, hogy mi büntethető és hogyan lehet bizonyítani.

Pl. miért túlsúlyos? Betegség, genetika. A szülei "tömik" vagy a gyerek titokban eszik olyat, amit nem kéne. Milyen érték számít már büntetendőnek? Nyilván azért vannak alkati különbségek, nem lehet beskatulyázni, hogy csak x-y kg között lehet valaki, és ha y kg-nál éppen több 10 dekával, mert idén éppen nem nőtt annyit és majd jövőre "nyúlik" meg, akkor büntessük?!

2014. jún. 23. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
47%

Nekem 30 évesen is sok lenne az 56 kg (155 cm-hez).


Mekkora egy elsős gyerek? 110 cm körül talán? (Tényleg nem tudom, mekkorák?)

2014. jún. 23. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:
2-es válaszoló: a hosszútávú "gyilkosság" nem az? Az alultápláltság sem egyenlő sokszor azzal, hogy nem kap enni, és éhenhal, hanem hogy hosszútávon nem megfelelő és mennyiségű élelmiszert kap, ezért mondjuk kórosan sovány, vitaminhiányos stb.
2014. jún. 23. 13:18
 7/26 anonim ***** válasza:
80%
És mégis hol húznád meg a határt? Mi az, amit már szerinted büntetni kellene? Csak azért kérdezem, mert nekem már a napi egy joghurtba is belekötöttek itt az oldalon, amit az akkor 2 éves lányomnak adtam...
2014. jún. 23. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim válasza:
100%

Érdekes kérdés. Én egy pedagógiai szakon végeztem, és a képzés alatt tényleg nem merült fel egyszer sem, hogy a túlsúlyos gyermek elhanyagolt/veszélyeztetett lenne.


Persze az egészségügyi és gyermekvédelmi tárgyakat akkora nénik tanították, hogy a pólójukban elfért volna az osztály, szóval lehet, hogy itt van a kutya elásva. :D


Amúgy meg persze, felelőtlenség, csak valószínűleg nehéz meghúzni egy határt, amin túl a szülő akár jogilag felelősségre vonható. Az orvos, védőnő, családgondozó dolga őt jobb belátásra téríteni (és épp elég szomorú, hogy eddig nem tették meg).

2014. jún. 23. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:

Nem tudom, nem vagyok egészségügyi szakember, de az alultápláltságnál is megvan szabva egy határ, holott annál is léteznek genetikai meghatározók. Nem hiszem, hogy valaki genetikusan lehet ennyire túlsúlyos. Ha pedig valamilyen betegsége, hormonproblémája van a gyereknek, akkor azt is ildomos lenne kivizsgáltatni.

De amúgy olyan szomorú, hogy játszótéren is annyi túlsúlyos, elhízott kisgyereket látok.

2014. jún. 23. 13:22
 10/26 anonim ***** válasza:
87%
bár nem idetartozik..de facebookon most posztolta az egyik ismerösöm, amin a 4 honapos kislányát magnum jégkrémmel tömi...közben pedig az ipad is befigyel..2 honaposan már letette a tévé elé..vagy az ipadet nyomták a baba arcába.... mostmeg ez a jégkrém sztori. többen odairták neki, hogy 4 honaposan jégkrém, nem korai még? erre ö ezt válaszolta: "de uuugy szereti! ki se tudjuk venni a kezéböl!" ...persze..biztos ö maga kivette a fagyasztobol, mostmeg csak ugy majszolja egyedül...
2014. jún. 23. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!