Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A férjetek ugyanúgy el tudja...

A férjetek ugyanúgy el tudja látni a gyereket ha nem vagytok otthon? Akár több napra? Bevállalnátok?

Figyelt kérdés

Persze tudom, hogy el tudja látni fizikailag. De ugyanolyan lelkes tud maradni, nem "őrül bele"? Még nem esedékes, majd csak januártól dolgoznék, de már most gondolkodok rajta hogy mi legyen. A munkám miatt utazgatok. Havi két hetet vesz igénybe kb., és nem is mindig kell máshogy aludnom, csak havi szinten egyszer, egyébként hajnali indulással meg tudtam mindig oldani. És persze olyan is van, hogy nem kell korán induljak. De ilyenkor a férjemnek kellene a gyerekeket intézni.

Nem tudom, hogy bevállaljuk e, de ahogy keresgéltem állásokat, egy százassal kevesebbet keresnék mással, az pedig sok pénz. A férjem egyébként kiveszi a részét a gyereknevelésből, nem lenne teljesen új neki. Januárban lesznek a nagy 2,5 éves, a kicsi 1,5. Általában 5-6ig dolgozik, addig tudna rájuk vigyázni anyukám, amikor így jön össze, hogy nem vagyok otthon.

Anyukák ti bevállalnátok vagy váltanátok? Árt ez egy házasságnak? Van a pasiknak annyi türelme mint egy anyának. A gyerekekkel persze egy angyal, nem így értem a nyugalmat, hanem nem égnek ki hamarabb, mint a nők a mindennapokban?


2013. máj. 27. 22:11
 1/8 A kérdező kommentje:
A munka pozitív része pedig ugye az, hogy sok szabadidőm lenne mellette, amit a gyerekekre fordíthatnék. Másik hátulütője a távolléten kívül, hogy kiszámíthatatlan.
2013. máj. 27. 22:16
 2/8 anonim válasza:
100%

Az én feleségem munkája miatt sokat utazott külföldre, így hát nekem kellet a gyerekekkel maradni. Mivel saját vállalkozásom van, így nem kellet mindig munka miatt elmennem.

Eleinte nem volt vészes, persze azért hamar belefáradtam. Gyerekekre vigyázni, vinni őket ovi, iskola játszani, főzni, takarítani. De hamar belejöttem. Nyugodtan a férjedre bízhatod, hiszen mi is jól tudunk bánni velük, nem lesz ott gond.

De, egy jó tanács sose kérdezz rá, hogy miket csináltak, mert abból jó nem sülne ki! ;)

2013. máj. 27. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
36%

Igen, tökéletesen el tudja látni. Ennek ellenére nem biztos, hogy elvállalnám, de csak magam miatt.


Le kell ülni a férjeddel és öszintén megbeszélni.

2013. máj. 27. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Van olyan férfi az ismeretségi körömben (kettő is), aki olyan szinten foglalkozik a gyerekekkel mint egy igazi anyuka. Mindent megcsinálnak, jó, nem olyan szépen fonja az egyik a kislánya haját mint anyuci, de én nőként se tudok szépen fonni. Ő ráadásul régebben egy link nőcsábász volt, sose gondoltam volna, hogy odaadó apuci lesz.


Az én volt férjemre viszont így nem lehetett rábízni a gyerekeket, pedig ő sokkal felelősségteljesebbnek tűnt fiatalon. Gyakorlatilag a 8 évest oktattam arra, hogy este ne felejtsenek el fogat mosni, a kistestvére másnap melyik ruhát vegye fel (kikészítve, bezacskózva kapták, hogy még gondolkodni se kelljen sokat, de a volt férjem még ezt se tudta kezelni...)

2013. máj. 27. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
51%
Ez emberfüggő. Én nagyon jól elvagyok a gyerekekkel, ha az asszony nincs itthon, elviszem őket bölcsibe, suliba, én megyek dolgozni, du. összeszedem őket, megyünk boltba, tanulunk, játszunk, olyanokat sütünk-főzünk, amiket egyébként nem. Hosszútávon valószínüleg nem menne, de heti egy-két nap, vagy havi egy hetet simán bevállalnék. Attól viszont feláll a szőr a hátamon, ha a nejemtől telefonon kapom az instrukciókat. 40F
2013. máj. 28. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Te tudod, mileyn a férjed, de ha eddig is sokat foglalkozott a gyerekekkel, szerintem nem lesz baj. Nekünk is egy jó barátunknál volt az, hogy fél éves volt a kicsi, amikor apuka elvesztette az állását, anyukát viszont várták vissza mihamarabb az övébe, így apuka maradt a babával otthon, anyuka meg dolgozott, volt hogy külföldön egy időre (mondjuk akkor utaztak is ki hozzá. de apuka máig mondja, hogy milyen csodás, de persze fárasztó időszak volt az neki. Dehát valljuk be, nekünk nem az?
2013. máj. 28. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha elvállalja, akkor meg is fogja csinálni. Valószínűleg kapsz majd hideget-meleget más anyukáktól, de ne vedd a szívedre.
2013. máj. 28. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! A férfiak véleményét különösen:)


Utolsó: Mások véleménye nem érdekel:)

2013. máj. 28. 11:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!