Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 17 éves vagyok tartósan beteg...

Klaudia09 kérdése:

17 éves vagyok tartósan beteg 2012óta nem járok iskolába elvették tőlem az emelt családi pótlékot és az utazási kedvezményemet is! Ilyenkor mi a teendő?

Figyelt kérdés
El vehették volna tőlem ezeket mindazért hogy nem járok suliba?! és azóta nekem nem jár semmi járadék! mit kellene tennem?
2014. jún. 24. 08:44
1 2
 11/14 anonim válasza:
Magántanulói státusznál csak az elméleti óráról mentik fel a diákot,gyakorlat az kötelező,mert amennyiben meghaladja a gyakorlati hiányzás a 30%-ot automatikusan évismétlő lesz.
2014. jún. 24. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
39%

Az államtól mindig csak követelni lehet, de vissza felé soha nem kell semmit nyújtani!

Ébredj fel a szocik akik csak a semmittevőket támogatták már rég elmentek.



Másrészről érettségis iskolában saját akaratodból is kérheted a magántanulóvá válásodat. Ezt az iskolának nincs joga felülbírálni mindaddig amíg teljesíted a kötelező féléves vizsgákat.

A kérvény levélben történik. Ahol megírjátok az okot, hogy miért.



Egyébként nem értem 15 éves korodig bírtál iskolába járni majd 15 éves korodtól nem ?

2014. jún. 25. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 Ilona1991 válasza:
Sziasztok! Én 22 éves vagyok jelenleg! Októberben töltöm a 23-at! Én is látássérült vagyok! Mind a két szememen 70 százalékos a látásromlás! Én a Fogyatékossági Támogatást kapom, meg az Árvaellátást! Mind a kettőt a látásomra kapom! Elvégeztem a Szakközépiskolát, de az érettségi vizsgám nincs meg! Most Októberben lesz 3 éves a lányom! És Én a munkaügyi központ által szeretnék letenni egy szakmát! Persze olyat amit végezhetek a látásommal is!
2014. aug. 8. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 Ilona1991 válasza:
A fogyatékossági támogatást úgy lehet elintézni, hogy szemész orvosi papír kell róla/hozzá! Amikor Én először megigényeltem elutasították, fellebbezten utána kaptam meg! De amint lehet szeretnék egy szakmát is letenni, mert szeretnék elhelyezkedni valahol egy munkahelyen! Hiszen attól, hogy gyengénlátó vagyok rossz a szemem/látásom, attól még lehet munkám!
2014. aug. 8. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!