Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért csinálta ezt a párom?...

Miért csinálta ezt a párom? Nem íratta rá a nevemet a szallagra.

Figyelt kérdés

Egy hete temettük el apósomat. Ma reggel voltam kint a temetőben és láttam, hogy a koszorúra amit a párom csináltatott ez van írva "Fájó szívvel búcsúzik szerető fiad Anti és családja."

Az én nevem nincs is rajta. Nektek ez nem esne rosszul?


2014. jún. 25. 11:35
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
98%

Jézusom!!!!

Te beteg vagy!

2014. jún. 25. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 anonim ***** válasza:
98%
Meghal a férjed apukája, és neked ez a legnagyobb problémád, hogy nem volt ráírva a koszorúra konkrétan a neved. Gratulálok!
2014. jún. 25. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 Imola Ágnes ***** válasza:
97%
Szerintem meg az apukájára gondolt. Hogy lehet valaki ennyire önző?????? Nincs szegény férjednek elég baja?
2014. jún. 25. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim ***** válasza:
96%
Te nagyon unatkozhatsz.
2014. jún. 25. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:
17%

Nekem viszont furcsa így, mivel közeli családtag haláláról van szó, de nem esne rosszul, csak csodálkoznék, mert nálunk mások a szokások.


Nálunk ilyenkor a neveket írják a szalagra. Amikor apukám meghalt, akkor mi, a tesómék és anya egy közös, nagy koszorút csináltattunk. Az egyik szalag volt a "mienk", a másik az öcséméké, a harmadik anyukánké.Hogy analóg legyen a tietekkel, az öcsémék szalagján pl. úgy volt, hogy: Búcsúzik fiad Béla, menyed Éva és unokád Géza.


Mifelénk az "Anti és családja" a nagyszülők halálakor már elfogadott, de szülő halálakor nem.


De egyébként szerintem igaza van a válaszolóknak, akik azt írták, hogy mivel a férjed csináltatta, neki ez eszébe sem jutott. Szerintem örült, hogy egyáltalán el tudta intézni, mert a férfiak másként dolgozzák fel a haláleseteket, mint mi, nők.

Bennünket megnyugtat, hogy kiválasztjuk a koszorút, elbabrálunk a síron, sírunk egy kicsikét mindenhol. A férfiak dühöt éreznek, hogy nem tudtak tenni a halál ellen semmit. Legalábbis én ezt láttam az öcsémen és a férjemen is apukám halála után. (A férjem és apukám nagyon szerették egymást, apa úgy érzete, a sors megajándékozta még egy okos gyerekkel a meglévő kettő mellé.)

2014. jún. 25. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:
96%

Nem akarlak megbántani de ha te úgy érzed nem tartozol a férjed családjához vagy azt hiszed, hogy ő nem tart téged a családjának akkor ezzel a házassággal komoly gondok vannak vagy neked vannak problémáid önmagaddal.

Szerintem is felfújod a dolgokat. Te, mint a felesége a családja vagy akárcsak a gyerekek.

Neked valami önértékelési bajaid vannak, hogy ennyire kirekesztve érzed magad.

Én is voltam temetéseken mostanában sajnos és a koszorú szalagra nekünk is csak az volt ráírva, hogy fájó szívvel búcsúzik az xy család.

Attól, hogy a tesója ráíratott mindenkit az már az ő dolga az nem jelenti azt, hogy ő jobban szereti a családját.

Ahogy már itt írták ez olyan tipikus pasis dolog az ilyen részletekre nem figyelnek általában ráhagyják a virágosra.

Úgyhogy mássz ki az önsajnálatból neked kell tudnod érezned, hogy a férjed mennyire szeret.

Egyébként meg részvétem.

2014. jún. 25. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim válasza:
92%
Szerintem nagyobb probléma, hogy ezt nem vele beszéled meg.
2014. jún. 25. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim ***** válasza:
87%
Undorítóan idióta vagy. És ha nem változtatsz szerintem az ajtóról is le kerül a neved.
2014. jún. 25. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 viky27 ***** válasza:
65%
Ennél nagyobb problémád ne legyen az életbe!!!
2014. jún. 25. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 anonim ***** válasza:
94%
Kivanom hogy az eletben ne legyen nagyobb problemad....
2014. jún. 25. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!