Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek is jó ötlet a...

Szerintetek is jó ötlet a névváltoztatás ez esetben?

Figyelt kérdés

Apám gyerekkorom óta bántalmaz engem szóval és fizikailag is. Sajnos nemcsak engem, anyámat is többször.

Szeretném a vezetéknevét elhagyni és helyette édesanyámét felvenni. 20/l


2014. jún. 29. 16:43
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia, teljesen jól teszed. Engem személy szerint rengeteg bántalmazás ért gyerekkoromban, 18 évesen megváltoztattam a nevem, a keresztnevem is, mert utáltam, azóta minden sokkal jobb, az vagyok, aki én akarok lenni, levedlettem a régi bőröm, felszabadultam.

A lelki sebek sosem gyógyulnak be teljesen, előre szólok, de akarattal és rengeteg erővel feldolgozhatóak a sérelmek (rettentő sértődékeny, lobbanékony voltam anno, ezen nyilván nem segít a névváltoztatás).

Sok idő kell, mire "helyre jössz", és nem is javaslom mindenkinek a neve átírását, de én kicsi koromtól kezdve tudatosan készültem rá, és ma már senki nem is emlékszik arra, hogy más nevem is volt.

Gondold át alaposan, de ha úgy érzed, ez az utad, járd be!

Jut eszembe, ne felejtsd el, hogy minden papíron át kell íratni, és van, ami illetékköteles (személyi, taj kártya, iskolai bizik, miegyéb).

2014. júl. 10. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Ha úgy érzed jó fog tenni és egyféle elszakadásban segít akkor változtasd meg. Nem kell senkinek szólni róla. Még anyádnak sem, mert elmondja apádnak esetleg. Ha férjhez mész úgyis felveszed a férjed nevét késöbb.
2014. júl. 11. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

indoklás nem kell

olyan kitételek vannak csak, hogy 10 ezer ft és amit felveszel nem sértheti más személyes jogait, meg magyar név kell.

tehát tökmindegy miért akarod megváltoztatni.

2014. júl. 11. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!